اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باتری برای ربات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باتری برای ربات

سلام
    من یه ربات دانش آموزی دارم با این مشخصات
    1- کلا 50 میلی آمپر جریان کشی میکرو و مدارات
    2- دو عدد موتور 1 آمپر(مجموعا دو آمپر)
    3- در کل جمعا 2050 میلی آمپر جریان کل مدار
    4- ولتاژ 6 ولت
    خوب حالا می خوام باتری بخرم
    کدوم یک از راه حل های زیر منطقی ترن؟؟؟چرا؟دلیلتون رو بگید.
    الف) یه لیتیوم پلیمر12 ولت 2AMH بخرم 50 تومن و 30 تومن هم شارژر، یعنی کلا بشه 80 تومنو با خیال راحت برم مسابقه!
    ب) 2 تا باتری 1.250 آمپر ساعت موبایل بخرم و با هم موازی کنم تا بشه 2 آمپر 3.7 ولت و بعد دو تا دیگه هم بخرم که سری کنم که بشه 7 ولت و یه شارژر باتری که کلا با قیمت هایی که از بازار گرفتم میشه 60 تومن!
    ج) یه سری باتری 1.2 ولت پیدا کردم روش نوشته 4000 میلی آمپر ساعت!!!(اگه چینی و دروغی نباشه چون قیمتش 6 تومنه!!!زیادی ارزون نیست؟) بعد 6 تاش رو سری کنم که بشه 7 ولت 4 آمپر و 15 تومن هم شارژر که کلا بشه 45 تومن!(بدیهی که این بهترین حالته ولی من می ترسم این باتری ها بی کیفیت باشن و یا 4000شون دروغ باشه یا افت ولتاژ داشته باشن یا چیز دیگه!)
    د) 2 تا باتری از چراغ های دستی led ی شارژی در بیارم! کلا هزینه دوتاش و مدار شارژش میشه 30 تومن! ولی روش ننوشته چند میلی آمپر ساعت!!!ولی میدونم 4 ولت هستن و سریشون 8 ولت رو میده! حالا چند ساعت میده دیگه نمی دونم!
    مرسی

پاسخ : باتری برای ربات

شما همون باتری لیتیوم پلیمر12 ولت 2AMH بخر به جای دو تا باتری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saate777
      سلام
      من یه ربات دانش آموزی دارم با این مشخصات
      1- کلا 50 میلی آمپر جریان کشی میکرو و مدارات
      2- دو عدد موتور 1 آمپر(مجموعا دو آمپر)
      3- در کل جمعا 2050 میلی آمپر جریان کل مدار
      4- ولتاژ 6 ولت
      خوب حالا می خوام باتری بخرم
      کدوم یک از راه حل های زیر منطقی ترن؟؟؟چرا؟دلیلتون رو بگید.
      الف) یه لیتیوم پلیمر12 ولت 2AMH بخرم 50 تومن و 30 تومن هم شارژر، یعنی کلا بشه 80 تومنو با خیال راحت برم مسابقه!
      ب) 2 تا باتری 1.250 آمپر ساعت موبایل بخرم و با هم موازی کنم تا بشه 2 آمپر 3.7 ولت و بعد دو تا دیگه هم بخرم که سری کنم که بشه 7 ولت و یه شارژر باتری که کلا با قیمت هایی که از بازار گرفتم میشه 60 تومن!
      ج) یه سری باتری 1.2 ولت پیدا کردم روش نوشته 4000 میلی آمپر ساعت!!!(اگه چینی و دروغی نباشه چون قیمتش 6 تومنه!!!زیادی ارزون نیست؟) بعد 6 تاش رو سری کنم که بشه 7 ولت 4 آمپر و 15 تومن هم شارژر که کلا بشه 45 تومن!(بدیهی که این بهترین حالته ولی من می ترسم این باتری ها بی کیفیت باشن و یا 4000شون دروغ باشه یا افت ولتاژ داشته باشن یا چیز دیگه!)
      د) 2 تا باتری از چراغ های دستی led ی شارژی در بیارم! کلا هزینه دوتاش و مدار شارژش میشه 30 تومن! ولی روش ننوشته چند میلی آمپر ساعت!!!ولی میدونم 4 ولت هستن و سریشون 8 ولت رو میده! حالا چند ساعت میده دیگه نمی دونم!
      مرسی
      من تو سایت ایران میکرو یه باتری 3.6 ولت 9000 میلی امپر دیدم 5000 هزار :eek: دیگه نمیدونم واقعیت داره با نه
      دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
      بانك اطلاعاتي سنسورها
      ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
      تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
      [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

باتری های لیتیم پلیمر قطعا از نظر ابعاد و حجم(نگهداری انرژی) و ثبات و شارژ بهترینن...
        ولی اگر ابعادش و ورزنش زیاد برات مهم نیست و میخوای پول کمتری بدی از همین باتری خشک ها (لید اسید) بگیر.
        مشغول در اين دنياي آکل و ماکول .......

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X