اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای شروع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای شروع

سلام دوستان
    سال نو مبارک.
    یک سوال مهمی دارم.اگه بخوام توی زمینه ی الکترونیک دیجیتال گام بردارم باید از کجا شروع کرد.؟؟؟ چون من به ساخت وتولید در الکترونیک علاقمند هستم

مثلا آشنایی با IC هاوطرز کار با اونها؟؟؟؟؟؟اصولا باید از کجا شروع کر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

{ممنون از این سایت ودست اندرکاران آن}

پاسخ : راهنمایی

سلام
    من هم سال نو رو به همه ی دوستان تبریک می گم.
    شما اگه می خوای دیجیتال یاد بگیری ابتدا باید بدونی دیجیتال چی هست به نظر من کتاب مدارات منطقی توشته موریس مانو و ترجمه دکتر سید حسن رضی کتاب خیلی جامع و خوبی هست وتو دانشگاهها از این کتاب درس میدن.
    بعد که شما فهمیدید که دیجیتال چیه بیا و با انواع گیت ها آشنا شدی و انواع شمارنده ها و فلیپ فلاپ ها رو شناختی بیا با نرم افزار های شبیه ساز مثل EWB,Protuse و... بیا واسه خودت مدار طراحی کن. این روش باعث میشه که شما با انواع مدارات و آی سی ها آشنا بشی و نیاز به خرید قطعه نداری . تنها خرجش یک cd نرم افزار است.
    موفق باشی :nice:

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی

سلام دوست عزیز

منم با جناب AHP موافقم منتهی چندتا هم جسارتا اضافه کنیم .
      من تجربه ی خودمو میگم من اولش که می خواستم شروع کنم با مدار منطقی و اونم از صفر شروع کردم بعدش دیدم که توی منطقی شمارنده ها تایمرها فلیپ فلاپها و مالتی پکس ها و یه کمم شیفت رجیستر ها به درد بخور تره .
      بعدش رفتم سراغ کامپیوتر و از سخت افزار و مخصوصا از اینتر فیساش شروع کردم .
      در ادامه هم رفتم سراغ روش های مختلف ارتباطات انواع باس ها شبکه و این صحبتا .
      به نظر من این روند خوب جواب داد زیادم (البته کم هم نبود) ازم انرژی نگرفت البته که طبیعتا وقت میگیره .
      همین . امیدوارم مفید باشه ... :nerd:

[hr]عید نوروز نمایانگر فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی بر تمامی ایرانیان گرامی باد
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X