اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند پنکه سقفی موازی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند پنکه سقفی موازی

سلام
    چه سیمی برای بستن چند پنکه سقفی به صورت موازی خوبه تقریبن 8 تا ؟1.5 باشه مشکلی داره؟چون برای مسجده شاید نتونن زیاد هزینه کنن.
    لوله گذاریش قبلا یه برق کش دیگه کرده ساختمان بتونیه و فقط از هر مربع سه تا لوله از سقف داده بیرون یکی لامپ یکی پنکه و اصلا برای پریز برق جایی نزاشته الان لازمه حداقل یکی دوجا پریز بزارم .مسافتشم از جعبه تقسیم خیلی زیاد به صرفه نیست از جعبه تا اون نقطه ببرم .از سقفم مشکله و بیشتر سیم میبره .
    براشون از کلیدای ولومی بزارم یا نه از همون جعبه تقسیم مستقیم روشن خاموش کنن؟

پاسخ : چند پنکه سقفی موازی

سلام دوست گرامی .شماتوانمصرفی 8پنکه راجمع کنید وبعد سیم مناسب راانتخاب کنید ک البته بنظرم سیم 1/5 جوابگومیباشد .معمولا پنکه ها کلید چند حالته دور دارند ک بهتره ازش استفاده کنید تا دورشان قابل کنترل باشه.

دیدگاه

من یه مشکل دارم .
      از جای که سیم باید بیاد به جعبه فیوز هر چی فنر میزنم وسط راه گیر میکنه چکار کنم .
      مسیر تقریبا 30 متره 6 تا مسیر که میره به قسمت جعبه تقسیم .دوتا فنر 15 متری به هم بستم ولی وسط راه تو 14 متر دیگه فنر نمیکشه نمیره جلو دستام داغون شد از بس فنر زدم کلی وقتم گرفت حتی یک سیمم رد نتونستم بکنم
      چکار کنم روان بره جلو ؟موندم ؟

دیدگاه

سلام دوست گرامی .یک مسیر 30 متری یه تیکه معلومه ک یا نمیره ویا بسختی میره .استاندار فنر هم نهایتش همان است ک گفتید.حتی درمسیرطولانی بدون گرفتگی هم فنر قدرت خود را ازدست میده اما بهر حال شما ازگریس برای روانکاری استفاده کنید واگرمشکل حل نشد درطول مسیر باید لوله را باز کنیدودوباره مابقی مسیر را فنر بیندازید.موفق باشید

دیدگاه

ممنون .اخه من لوله گذاریش نکردم .یه برق کار دیگه کرده منم ثواب خدا قبول کردم .اصلا معلوم نیست چکار کرده کلا مسیرهای کوتاهش انجام دادم فقط همینا مونده .حتی برای پریز برقم جا نزاشته بود چون سرامیک کرده بودن کلی کندکاری کردم تا پریز یه طرف درست کنم .
          به نظرتون از یه سیم مفتولی نازک استفاده کنم راحتر نیست ؟
          برای یه مسیر 10متری وسط دو تیکه کرده ولی نکرده مسیر 30 متری دو تیکه کنه
          امروز که بارون اومده بود اینجا تو یکی از لوله ها فنر زده کلی اب ریخت رو سرم oo: تهشم معلوم نبود به کجا میخوره

دیدگاه

سلامی دوباره .سیم مفتولی به هیچ وجه نمیتونه کار فنر را انجام بده .شما باید ازابتدا ک فنر در لوله میکنید اگه ممکنه ینفر صدای حرکت فنر را تاجای ممکن دنبال کنه وهرجا گیر کرد همان محل را بکنید تا لوله را پیدا کنید .فنر حلقوی استفاده کنید شاید نتیجه داد .در جاهایی ک احتمال میدهی خم لوله هست بیشتر توجه کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X