ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2014/03/08
    2
    0

سنسور فرستنده وگیرنده مادون قرمز

با سلام خدمت همه اساتید و تشکر از سایت بسیار مفیدتون،من به نقشه مدار یک فرستنده و گیرنده مادون قرمز احتیاج داشتم،منظورم یک مدار ساده که وقتی یک مانع در مقابلش قرار میگیره بوق بزنه،البته من این مدار رو به صورت تک میخوام برای روبات نمیخوام،اگه کمک کنید ممنون میشم
    2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

پاسخ : سنسور فرستنده وگيرنده مادون قرمز

نقل قول نوشته اصلی توسط siyamak90
    با سلام خدمت همه اساتيد و تشکر از سايت بسيار مفيدتون،من به نقشه مدار يک فرستنده و گيرنده مادون قرمز احتياج داشتم،منظورم يک مدار ساده که وقتي يک مانع در مقابلش قرار ميگيره بوق بزنه،البته من اين مدار رو به صورت تک ميخوام براي روبات نميخوام،اگه کمک کنيد ممنون ميشم
    در چه فاصله اي؟
    اگر فاصله کم باشد با همون گيرنده ي معمولي مي توند کارت را راه بندازد
    دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.
    2014/03/08
    2
    0

پاسخ : سنسور فرستنده وگیرنده مادون قرمز

دوست عزیز ممنونم که وقت گذاشتی و پاسخ دادی ،فاصله ش مهم نیست اگه نقشه مدارش رو داری لینکش رو برام بزاری ممنون میشم.
    2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

سلام گیرندش ترانزیستوری هستش

http://www.maximintegrated.com/app-notes/index.mvp/id/4017
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.
    2013/10/29
    173
    5

سلام به همه دوستان عيدتون هم مبارک
    ي سوال دارم، من سنسور خريدم اما به مغازه دار گفتم مشخصات سنسور چيه گف نميونم، گفتم بسشتو داري گف نه، حالا موندم چطوري ديتاشيتششو پيدا کنم، راه حلي داريد آيا؟

خوش باشيد وموفق
    آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!
    کسي از کسي نميپرسد، آهاي فلاني...
    از خانه ي دلت چ خبر؟؟ گرم است؟؟ نوري دارد هنوز؟؟ ...
    2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

نقل قول نوشته اصلی توسط darkknightrobo
    سلام به همه دوستان عيدتون هم مبارک
    ي سوال دارم، من سنسور خريدم اما به مغازه دار گفتم مشخصات سنسور چيه گف نميونم، گفتم بسشتو داري گف نه، حالا موندم چطوري ديتاشيتششو پيدا کنم، راه حلي داريد آيا؟

خوش باشيد وموفق
    فکر مي کنم اگر بتوني عکسش را بذاري بهتر بشود راهنماييتون کرد
    2012/06/10
    133
    10

سلام رفیق. من همک این مدار رو پیشنهاد می دم می تونی ازش استفاده کنی با این مزیت که با پیچوندن پتانسیومتره هم می تونی حساسیت گیرنده رو کم و زیاد کنی و هم اینکه از یه حدی که بیشتر تغییر بدی پتانسیومتر رو بپرخونی خروجی پ امپ تاگل میشه. یعنی مثلا اگه در حالت عادی خروجی پ امپ صفره در صورت قطع نوری که به گیرنده میرسه خروجی پ امپ یک میشه حالا می تونی با پیچوندن پتانسیوممتر تا یه حد مشخص بر عکس کنی قضیه رو یعنی در حالت عادی خروجی یک و با قطع ارتباط گیرنده و فرستنده خزوجی صفر بشه.
    2013/10/29
    173
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط 011
    فکر مي کنم اگر بتوني عکسش را بذاري بهتر بشود راهنماييتون کرد
    دوست عزيز سنسوري که من خريدم ي بسته (پک) نبوده، برا همين اگه بخوام حتي عکسشم بذارم کسي متوجه نميشه!
    آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!
    کسي از کسي نميپرسد، آهاي فلاني...
    از خانه ي دلت چ خبر؟؟ گرم است؟؟ نوري دارد هنوز؟؟ ...
    2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

نقل قول نوشته اصلی توسط hata6417
    سلام رفيق. من همک اين مدار رو پيشنهاد مي دم مي توني ازش استفاده کني با اين مزيت که با پيچوندن پتانسيومتره هم مي توني حساسيت گيرنده رو کم و زياد کني و هم اينکه از يه حدي که بيشتر تغيير بدي پتانسيومتر رو بپرخوني خروجي پ امپ تاگل ميشه. يعني مثلا اگه در حالت عادي خروجي پ امپ صفره در صورت قطع نوري که به گيرنده ميرسه خروجي پ امپ يک ميشه حالا مي توني با پيچوندن پتانسيوممتر تا يه حد مشخص بر عکس کني قضيه رو يعني در حالت عادي خروجي يک و با قطع ارتباط گيرنده و فرستنده خزوجي صفر بشه.
    مدار پيشنهادي شما خيلي مشکل فني دارد.

1. تغذيه ي 5 ولت را بدون هيچ مقاومتي به گيردنده و فرستنده داده ايد.
    2.معمولا تا انجايي که من سواد دارم ديود گيرنده ي مادون قرمز را به صورت معکوس باياس مي کنند.
    3.تغذيه ي مدار و ...

---------------------------------------------
    البته بعضي چيزها بديهي به نظر مي رسد ولي براي اينکه بخواهيم به کسي راهي را نشان دهيم بايد سعي کنيم تا تمام جزئيات کار را نيز بگوييم چون بازديد کننده زياد است و معلوم نيست هر کدام چقدر از اين مسائل سردر مي آورند که بخواهيم هيمنجوري يک شماتيکي را ارائه دهيم.
    اميدوارم از بنده دلخور نشويد. :bye
    2012/06/10
    133
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط 011
    مدار پيشنهادي شما خيلي مشکل فني دارد.

1. تغذيه ي 5 ولت را بدون هيچ مقاومتي به گيردنده و فرستنده داده ايد.
    2.معمولا تا انجايي که من سواد دارم ديود گيرنده ي مادون قرمز را به صورت معکوس باياس مي کنند.
    3.تغذيه ي مدار و ...

---------------------------------------------
    البته بعضي چيزها بديهي به نظر مي رسد ولي براي اينکه بخواهيم به کسي راهي را نشان دهيم بايد سعي کنيم تا تمام جزئيات کار را نيز بگوييم چون بازديد کننده زياد است و معلوم نيست هر کدام چقدر از اين مسائل سردر مي آورند که بخواهيم هيمنجوري يک شماتيکي را ارائه دهيم.
    اميدوارم از بنده دلخور نشويد. :bye
    بله حق با شماست اما خب گفتم شاید تابلو باشه نیاز نباشه که مقاومت رو هم بکشم. اما شما درست می فرمایید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10