اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ov7670

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ov7670

سلام
    من بالاخره این دوربین را چند روز پیش راه اندازی کردم
    التبه میکروی من AVR نبود ولی می خواستم بگم با AVR هم می تونید این دوربین را راه اندازی کنید!!!
    این دوربین در فروشگاه دو مدل دارد یکی رم دار هست و یکی هم بدون رم.
    مدل رم دار : راه اندازیش خیلی راحت هست . در این مدل یک رم در پشت دوربین هست که خودش اطلاعت تصویر را روی خودش ذخیره می کند و شما می توانید با کلاک دادن به رم آن را بخوانید. به همین راحتی
    مدل بدون رم: این مدل کمی راه اندازیش سخته oo: البته من این مدل را ، راه اندازی نکردم ولی تا انجایی که می دونم آن هم با کمی سختی خیلی راحته.
    در این مدل شما باید دوربین را بدون واسط میکروکنترلر به lcd n96 وصل کنید :surprised:و فقط میکرو کار کانفیگ کردن دوربین و lcd را بر عهده دارد در ضمن lcd باید مدش 8 بیت باشد.
    آقای کی نژاد نیز این دوربین را با xmega راه اندازی کردند.
    البته سرعت میکرو زیاد نقشی در این مدل( دوربین بدون رم) ندارد چون همونطور که گفتم میکرو فقط کار کانفیگ را بر عهده دارد.
    :bye
    دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

پاسخ : ov7670

منم تازه خریدم و یک برنامه نمونه داره که فکر میکنم از i2c نرم افزاری داره استفاده میکنه.چرا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط D.S
      منم تازه خریدم و یک برنامه نمونه داره که فکر میکنم از i2c نرم افزاری داره استفاده میکنه.چرا
      من دلیل خاصی نمی بینم این برنامه ها معمولا همشون دارای ساختار یکی هستند یعنی اگر شما یه سرچ انگلیسی هم بزنید می بینید که ساختارشون یکی هست. یعنی از i2c نرم افزاری استفاده کردند.
      وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
      او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

دیدگاه

مدل بدون رم: این مدل کمی راه اندازیش سخته oo: البته من این مدل را ، راه اندازی نکردم ولی تا انجایی که می دونم آن هم خیلی راحته.
        آخرش نفهمیدیم سخته یا آسونه
        امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 011
          من دلیل خاصی نمی بینم این برنامه ها معمولا همشون دارای ساختار یکی هستند یعنی اگر شما یه سرچ انگلیسی هم بزنید می بینید که ساختارشون یکی هست. یعنی از i2c نرم افزاری استفاده کردند.
          تبریک میگم :job: میتونیم اصلا دست به کانفیگش نزنیم؟ همونجوری با تنطیمات پیش فرض راه بندازیم؟
          میشه دیتای خروجی رو با میکرو تبدیل به سریال کنیم بدیم به لب ویو؟ یا نیاز به یه درایور نرم افزاری داره؟
          hi miami

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Abbas Sarami
            آخرش نفهمیدیم سخته یا آسونه
            کمی سخته ولی راحته دیگه به روم نیار دیگه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pesare shoja
              تبریک میگم :job: میتونیم اصلا دست به کانفیگش نزنیم؟ همونجوری با تنطیمات پیش فرض راه بندازیم؟
              میشه دیتای خروجی رو با میکرو تبدیل به سریال کنیم بدیم به لب ویو؟ یا نیاز به یه درایور نرم افزاری داره؟
              در مورد سوال اول : من ندیم چون بستگی به نمایشگر و ... مد رنگ و ... دارد
              درمورد سوال دوم : این که گفتید به صورت سریال بفرستیم در بازار یک مدلش هست ولی در اینجا نیست در کل شما می توانید مدل رم دار را تهیه کنید و بعد خودتون یه برنامه بنویسید که این کار را انجام دهد روندش به این صورت است یک کلاک می دهی کد رنگ را دریافت می کنی و بعد کد رنگ دریافت شده توسط میکرو را با یوزارت ارسال می کنی و یا هر کار دیگه ای :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 011
                در مورد سوال اول : من ندیم چون بستگی به نمایشگر و ... مد رنگ و ... دارد
                درمورد سوال دوم : این که گفتید به صورت سریال بفرستیم در بازار یک مدلش هست ولی در اینجا نیست در کل شما می توانید مدل رم دار را تهیه کنید و بعد خودتون یه برنامه بنویسید که این کار را انجام دهد روندش به این صورت است یک کلاک می دهی کد رنگ را دریافت می کنی و بعد کد رنگ دریافت شده توسط میکرو را با یوزارت ارسال می کنی و یا هر کار دیگه ای :agree:
                امکانش هست برنامه تونو بزارید مام استفاده کنیم. منطورم بیشتر قسمت کانفیگ هاشه
                hi miami

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pesare shoja
                  امکانش هست برنامه تونو بزارید مام استفاده کنیم. منطورم بیشتر قسمت کانفیگ هاشه
                  خود سایت eca این را راه اندازی کرده و برنامشم هست
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76451.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X