اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اعتراض به یکی از قوانین سایت-لطفا همه بخونن و نظر بدن-

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اعتراض به یکی از قوانین سایت-لطفا همه بخونن و نظر بدن-

باسلام
    تمام افرادی که حتی یک باربه این فروم سر زدن می دونن که Eca بی نظیره. بهترین سایت مهندسی برق ایرانه که هر چیزی بخوای توش هست. بسیار منظم و با سرعت پاسخدهی بالا... :applause:

اما یه نکته ای که بسیار برای من جای تعجب داره قانونی هست که می گن در سطح مدیریت سایت به تصویب رسیده و اون هم ممنوعیت صحبت آنلاین کاربران با همدیگه و مخصوصا با مسئولین سایت هست...
    اولین باری که اینجا رو دیدم از وجود این همه متخصص، هم رشته ای و افرادی که مثل خودم دانشجوی برق هستن خیلی ذوق زده شدم و فکر می کردم دیگه تمام مشکلاتم رو با این فروم می تونم حل کنم...
    اما...
    متاسفانه طبق یک قانون ظاهرا مدیریتی
    من موفق نشدم ارتباط صمیمانه ای با بچه های اینجا برقرار کنم :sad:و تقریبا در ابتدای آشنایی با هرکدام دعوای حسابی کردم و بعد هم اونها از من ناراحت شدن و هم من از اونها...و مدتی از فروم دلسرد شدم... :cry:
    خلاصه بگم اصل مطلب اینه که:
    چرا کاربران نمی تونن در خارج از فروم با هم تبادلات علمی داشته باشن؟؟؟!!!! این قانون به نظر شما عجیب نیست؟؟

من اعضای تازه وارد زیادی رو اینجا دیدم که شدیدا در فروم به این عظیمی سردرگم شدن و درنهایت مطلبی که می خواستن(با اینکه در فروم وجود داشته) پیدا نکردن و اینجا رو فراموش کردن...درواقع تمامی دوستان من وقتی این فروم رو نشونشون می دم می گن قبلا بارها با موتورهای جستجو به اینجا هدایت شدن ولی به نظرشون اینجا خیلی تخصصی تره و بالاتر از سطح اونهاست بنابراین توش عضو نشدن!!

پیشنهاد می کنم:
    - اولا قانون ممممممنوعیت تبادلات علمی اعضا در خارج از فروم لغو بشه
    مثال: من و دوستم چند روز بود دنبال یه پست درست و حسابی در مورد پروژه مون می گشتیم و طی جستجو در فروم (بدلیل استفاده نکردن از کلمه کلیدی مناسب) نتونسته بودیم یک پست خیلی جامع که دقیقا پاسخ سوال ما بود رو پیدا کنیم و حتی من خودم این سوال رو تو فروم در جای دیگری مطرح کرده بودم و جواب نگرفته بودم، :angry:
    اما طی یک صحبت کوچولو در یاهو با آقای پروشانی(که کلی هم با ایشون سر قانون ممنوعیت... بحث کردم و از من هم ناراحت شدن) تونستم پست مورد نظرم رو پیدا کنم...
    - ثانیا جلسات آنلاینی برگزار بشه تا کاربران شهرستانی هم بتونن به راحتی در اون شرکت کنند و با تمامی اعضا آشنا بشن و چه بسا اون افرادی که همیشه دنبالشون بودن رو ببینن و با هم پروژه های عظیمی راه بندازن و همین eca عزیزمون رو هم گسترش بدن
    در راستای جلساتی که در تهران به صورت حضوری برگزار می شه و معمولا غیرتهرانیها نمی تونن توش شرکت کنن مثل چیزی که اقای نجفی مطرح کردن:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,12571.0.html
    - ثالثا از اعضای داوطلب فروم برای همکاری در این فروم بزرگ و برگزاری همین جلساتی که گفتم و کارهای دیگه... استفاده بشه که هم بدون هزینه است و هم کاربران احساس صمیمیت بیشتری با این فروم می کنند و با تمام زمینه هاش آشنا می شن...
    البته نه به این صورت که خانم گروسی 6ماهه اسم بنده رو گرفتن که با من تماس بگیرن همکاری کنم و هیچ خبری نیست،

شاید اگه یه ستاد برای این کار تشکیل بشه و به طور جدی پیگیری بشه بهتره...
    امیدوارم تمامی عزیزان جسارت بنده رو به بزرگی خودشون ببخشن :rolleyes:
    It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

پاسخ : اعتراض به یکی از قوانین سایت-لطفا همه بخونن و نظر بدن-

سلام.
    1- فکر می کنم اگه ECA به اینجا رسیده به خاطر این بوده که همه مشکلات در معرض دید همه قرار گرفته و هر کسی تونسته تجربیات خودشو منتقل کنه.
    2- این کار باعث شده کاربران جدیدی که با همین مشکل روبرو شدند مجبور به تکرار بحث و مسائل نباشند.
    3- معمولا بعد از حل مشکل ، پروسه به عنوان یک پروژه تکمیل شده در اختیار همه قرار می گیره.
    4- تبادل علمی در خارج از انجمن هیچ منافاتی با اسانامه و قوانین انجمن نداره
    5- بهترین راه برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده از تجربیات همه متخصصانه نه استفاده از معلومات یک نفر در پیغام خصوصی.
    6-خیلی از بچه ها اینجا با هم رابطه صمیمانه ای پیدا کردن بدون این که حتی همدیگه رو بشناسن.
    7- برگزاری جلسات هم نیازمند یک بررسی جامع هست و نمیشه به همین صورت اونو قبول کنیم.

همه اینها نظرات شخصی من بود . حتما مدیران و همکاران سایت نظرات جامع تر و کامل تری خواهند داد.

دیدگاه

5- بهترین راه برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده از تجربیات همه متخصصانه نه استفاده از معلومات یک نفر در پیغام خصوصی.
      البته حرف شما کاملا متین!
      اما
      چرا صحبت کردن در خصوصی باید خلاف قانون باشه؟؟!!(به نظرم اینجاش حرف زوره! :sad: البته ببخشید)
      چرا من به خصوصی اصرار دارم:
      1- اینترنت داغون که همیشه هم نمی شه پست داد
      2- اشکالات ساده و جزئی که واقعا نمی شه تو فروم مطرح کرد
      3- اشکالات بسیار فوری که الان فرصت مطرح کردنش نیست اما در اینده می شه در فروم گذاشت
      4- درخواست معرفی پستهایی که در فروم هست و مشکل کاربر رو حل می کنه
      5- احساس صمیمیت و ..
      6- تبدیل شدن فروم به مشکل گشای مهندسین برق

من و بسیاری از افراد امثال من حاضرند بعد از اینکه با چندین نفر که در این زمان خاص آنلاین هستن مشورت کردند به تاپیک مورد نظر برن و سوالشونو مطرح کنن و اگه به جوابی رسیدن هم بذارن(البته اگه یه کم مسئولین صبر پیشه کنند تا بتونم اینترنت خوب پیدا کنم ...)

اگر کسی هم وقت نداشت در خصوصی به صورت آنلاین جواب بده می تونه بگه: "وقت ندارم" نه اینکه "این کار خلاف قوانین سایته" و شما باید در فروم مطرح کنید و چندروز صبر کنید تا نظر بنده رو شااااااااااید بشنوید!!

من مخالفتی با مطرح شدن و استفاده بردن از نظرات تمامی دوستان ندارم... اما دوست دارم اول با یک نفر راجع به موضوع صحبت کنم و بعد سر فرصت اون رو در فروم قرار بدم........................ توروخدا توجه کنید :angry: :angry: :angry:
      It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

دیدگاه

ممنون از حامد جان بابت توضیح در مورد منع بحث علمی خارج از فروم و بصورت شخصی ! فکر کنم واضح گفته شده !
        در مورد اون جلسه هم که لینکشو گذاشتین ، باید بگم که همچین جلسه ای برگزار نشده !
        ولی من پیشنهادی که می تونم بکنم اینه که هر کسی که تمایل داره بره و توی گفتگوی آزاد یه تاپیک بزنه تا با همشهری های خودش آشنا بشه !
        الان انجمن طوریه که از کل ایران توش عضو هستند ! تیم مدیریتی هم از این امر مبرا نیست ! اعضاش از کل ایران هستند ، نه از یه شهر !
        به نظر من قدم اول باید آشنایی با همشهری های خودمون باشه

دیدگاه

7- برگزاری جلسات هم نیازمند یک بررسی جامع هست و نمیشه به همین صورت اونو قبول کنیم.
          البته انجام هر کاری نیاز به بررسی داره اما برگزاری جلسات آنلاین(در یاهو) مسلما نیاز به بررسی طولانی مدت و هزینه بر و ... نداره...

بسیار ساده می شه همانند بسیاری از فروم های دیگه که این کارو انجام می دن اول در سطح مسئولین(به صورت آزمایشی) بعد در سطح داوطلبینی که قبلا ثبت نام کرده اند(طی یک تاپیک خاص) و بعد در سطح عمومی تر(دیگه تو یاهو نمی شه باید یه مکان مشخصی واسه اش طراحی کرد) انجام داد...

و این کارها رو اعم از بررسی و هماهنگی و عضوگیری و طراحی مکان مناسب و ... رو به عهده ی کاربران داوطلب بذارید

در مورد اون جلسه هم که لینکشو گذاشتین ، باید بگم که همچین جلسه ای برگزار نشده !
          من نگفتم برگزار شده! گفتم پیشنهاد جالبیه اما در راستای همگانی کردن اینگونه جلسات می شه به طور موازی جلسات آنلاین هم برگزار کرد

به نظر من قدم اول باید آشنایی با همشهری های خودمون باشه
          بسیار پیشنهاد جالبیه میشه جلسات انلاین در ابتدا بین همشهریان باشه

دیدگاه

همون طور که فرشاد فرمودن برای اینکه گام اول رو برداریم بیایم در انجمن گفتگوی ازاد تاپیکهایی با عنوان مثلا"بر و بچه های تبریز " یا هر شهری ایجاد کنیم که اولا همه همشهزیاشونو بشناسن دوما هر شهری برای خودش قرار ملاقات بزاره و خلاصه خودشون با هم اشنا بشن میتونن برای ایحاد رفاقت و اشنایی جلسات کوهنوردی یا فوتبال یا قرار تو یه پارک و خلاصه از این جور کارا انجام بدن.برتر از همه ی اینا میتونن رو تواناییها و تخصص و همدیگه حساب کنن و خیلی چیزای دیگه ...............................

دیدگاه

پیشنهاداتتون خیلی جالبه H_A_M_E_D عزیز

:nice: :nice:

به خاطر صمیمیت بچه های اینجا ذوق زده شدم :wow:

دیدگاه

منم با نظر آقای جعفری و با نظر آقای فرشاد موافقم...

به نظر من ECA همین جوری که هست خوبه. به نظر من سایت توی این زمینه کم و کسری نداره و برای اون چیزی که شما می خواهید هم گزینه پیغام خصوصی در نظر گرفته شده...

علاوه بر این اکثر دوستان به قدر کافی سرشون شلوغ هست ، و نباید اون ها را توی رو در بایسی قرارشون داد و ازشون انتظار داشت که از کار و زندگیشون بزنند و بیایند و به صورت online جواب دوستان را بدهد.

من خودم یک بار این اتفاق برام افتاده ، یکی از دوستان آی دیشو داد و گفت فلان روز و فلان ساعت بیا توی یاهو مسنجر. بعد هم پروژه اش را مطرح کرد و خواهش و التماس که کمکم کن. من هم واقعا وقت نداشتم و نمی تونستم کمکش کنم. خلاصه از اون اصرار بود و از من انکار و کم کم کار به اعصاب خوردی کشید و ...

در مورد انجمن های استانی هم ، من باز مخالفم. اولا این طوری انجمن ها کم کم تبدیل به انجمن های نژاد پرستی و رو کم کنی و پوز زنی و این ها می شه ، دوما محدود کردن و طبقه بندی کردن اعضا کار درستی نیست ، همین جوریش هم یه سوال که مطرح می شه (البته نه همه سوالات ) ، کسی نیست جواب بده ، دیگه چه برسه به این که تعداد هم محدود باشه...

از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
                گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

ممنوعیت صحبت آنلاین کاربران با همدیگه و مخصوصا با مسئولین سایت هست... !!!!!!!

بیرون از انجمن هر کس اختیار کار خودشو داره.
                  مثال نقض : فرض کنید دو نفر دوست بیان عضو بشن پس دیگه حق ندارن با هم چت کنن؟ :eek:
                  دلا یاران سه قسمند ار بدانی
                  زبانی اند و نانی اند و جانی
                  به نانی نان بده از در برانش
                  محبت کن به یاران زبانی
                  و لیکن یار جانی را به دست آر
                  به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

سلام سلام :smile:
                    صحبت های دوستان رو خوندم و خوب جالب بود ....

ببینید مهمترین دلیل که ما مخالف برگذاری جلسات چت و کلا صحبت آنلاین هستیم اینکه متاسفانه فرهنگ عمومی مناسبی در این مورد وجود نداره . فکر کنید 10 نفر جمع شدیم و داریم صحبت میکنیم و وسط یکی برگرده یک حرف نامربوط بزنه و کل جمع میریزه به هم . حتی اگر احتمال این مورد 10% هم باشه (که خیلی بیشتره!) من حاضر نمیشم که اون جلسه به مسولیت من برگزار بشه ... اگر من تاپیک بزنم و بگم فلان روز همه آنلاین بشین هر موردی هم پیش بیاد به پای من و سایت نوشته میشه و خوب خودتون میدونید چه تاثیری میتونه داشته باشه.

دلیل دوم اینکه ما اینجا کسی رو نداریم که همه چی بلد باشه ! من آی دی خودم رو یک زمانی گذاشته بودم یکی میومد سوال میپرسید میگفتم بلد نیستم شاکی میشد که ایرانی ها همه اینطوری هستند هیچی به آدم یاد نمی دن .....! 3-4 تا متلک بارمون میکرد و میرفت من بیچاره هم به خاطر موقعیتی که دارم نمی تونم چیزی بگم و فقط :angry: .... :mrgreen:

مورد دیگه دیگه ...
                    ما هدفمون حل شدن مشکلات افراد بیشتر با جواب کمتر هست ! یعنی من وقتی دارم جواب شمارو میدم مشکل 2 نفر دیگه هم برطرف میشه و لی این مورد تو پیغام خصوصی امکان پذیر نیست.

بازهم موردی دیگه
                    وقت ! من روزی 30 بار آنلاین میشم و به سایت سر میزنم ولی هر بار 10 دقیقه نه بیشتر .... واسه همین نمیتونم بشینم و با دوستان بحث های علمی بلند مدت کنم . البته من فعلا از لحاظ وقت از خیلی از دوستان آزادتر هستم بقیه مشکلات بیشتری دارند.

اینکه شما بتونید با من نوعی صحبت دوستانه داشته باشید بسیار خوب هست و من در خدمتم ولی وقتی من روزی 10 تا پیغام خصوصی دارم که طرف با 0 پست اومده اینو برام فرستاده : "سلام مقاله راجع به .... میخوام حتما فایل ورد باشه شب ساعت 9 سر میزنم اینم شماره تلفنم...." دیگه انتظار دارین من چه جوابی بدم ؟ بشینم قصه بگم که عزیزم این کار شما خیلی بد هست و شما اصلا قدر .... هم ادب ندارین؟!

فکر نکنم تاجال کسی باشه که بخواد با من صحبت دوستانه و کلی داشته باشه و من قبول نکرده باشم ولی بعضی سواستفاده ها باعث این برخورد ها میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman.abtahi
                      در مورد انجمن های استانی هم ، من باز مخالفم. اولا این طوری انجمن ها کم کم تبدیل به انجمن های نژاد پرستی و رو کم کنی و پوز زنی و این ها می شه ، دوما محدود کردن و طبقه بندی کردن اعضا کار درستی نیست ، همین جوریش هم یه سوال که مطرح می شه (البته نه همه سوالات ) ، کسی نیست جواب بده ، دیگه چه برسه به این که تعداد هم محدود باشه...
                      ایجاد انجمن استانی که اصلا مطرح نشد.اونی که من پیشنهاد دادم تاپیکی بود برای بچه های هر شهر اونم نه برای سوال و جواب علمی بلکه اشنایی بیشتر با همدیگه و ایجاد رفاقت که مزایای زیادی این کار داره.
                      اولا در اینده eca چون از حالت مجازی ان شاالله در میاد و برنامه های تحقیقاتی و اموزشی و... خواهد داشت مسلما در هر شهری نیازمند یه پایگاه علمی و مردمی خواهد بود.مسلما تا اون روز ما باید تجربه های لازم رو کسب کنیم تا به مشکل بر نخوریم و مسلما این طرحی که عرض کردم میتونه گام اول و تجربه ی خوبی برای ما باشه.
                      همینطور که عرض کردم مزایاش زیاده البته ممکنه اشکالاتی هم بووحو بیاره که در برابر مزایاش به چشم نمیاد.کوچکترین مزایای این کارم میتونه این باشه که این دوستمون(beheshtaein) با سه چهار نفر رفیق میشه که مثل موردی که براشون پیش اومده بتونن با یه تلفن یا قرار ملاقات یک ربعی مشکلشون حل بشه.

دیدگاه

... هر شهری برای خودش قرار ملاقات بزاره و ...برای ایحاد رفاقت و اشنایی جلسات کوهنوردی یا فوتبال یا قرار تو یه پارک
                        اینو من مخالفم. یه جا دیگه هم گفتم اینجا هم میگم. باید اجازه بدیم ماهیت انجمن حفظ بشه. اینجا یه سایت تفریحی و د.و.س.ت.ی.ا.ب.ی نیست که توش بیایم قرار پارک و کوه بذاریم.

البته انجام هر کاری نیاز به بررسی داره اما برگزاری جلسات آنلاین(در یاهو) مسلما نیاز به بررسی طولانی مدت و هزینه بر و ... نداره...
                        -این کار رو هم ساده نگیرین. کنترل یک جمع تو یک محیط مجازی کار ساده ای نیست.
                        -بحث ما هم راجع به ادبیات و شعر و فلسفه و منطق و الگوریتم برنامه نیست. بیشتر راجع به مشکلات سخت افزار و نرم افزاره که نیازمند امکانات بیشتری نسبت به مسنجر یاهوست.
                        -خیلی خودخواهی به نظر میرسه که برای به نتیجه رسیدن یک نفر بقیه ملزم به حضور در بحث در زمان خاصی باشن.

... برای اون چیزی که شما می خواهید هم گزینه پیغام خصوصی در نظر گرفته شده...من خودم یک بار این اتفاق برام افتاده ،
                        دوستانی که تا حالا مجبور شدن تو پیغام خصوصی یا تو مسنجر گره یک موضوع رو حل کنن بهتر می تونن بفهمن.

ممنوعیت صحبت آنلاین کاربران با همدیگه و مخصوصا با مسئولین سایت...بیرون از انجمن هر کس اختیار کار خودشو داره.
                        من هنوز هم معتقدم که هرکسی می تونه آنلاین با بقیه صحبت کنه بحث علمی بذاره یا حتی تو پارک یه قرار بذاره. ولی حتما باید در نظر بگیره که باید دوطرفه باشه و هیچ اجبار و دلخوری نباید وجود داشته باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد جعفری
                          ... هر شهری برای خودش قرار ملاقات بزاره و ...برای ایحاد رفاقت و اشنایی جلسات کوهنوردی یا فوتبال یا قرار تو یه پارک
                          اینو من مخالفم. یه جا دیگه هم گفتم اینجا هم میگم. باید اجازه بدیم ماهیت انجمن حفظ بشه. اینجا یه سایت تفریحی و د.و.س.ت.ی.ا.ب.ی نیست که توش بیایم قرار پارک و کوه بذاریم.
                          ما این برنامه ها رو برا خودمون هدف قرار ندادیم بلکه همون طور که عرض کردم این وسیله ایه برای اشنایی که در خدمت مقاصد علمی خواهد بود. در ضمن هدف صرف ما حفظ انجمن نیست بلکه پیشرفت صنعت برق و الکترونیک ایران هست حالا ما با توجه به شرایط فعلی در قالب انجمن هستیم یعنی خود انجمن وسیله هست نه هدف!جدای این حرفا این برنامه ها تا زمانی که چتر eca بالاسرشه منافاتی با انجمن و بقای اون نداره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط H_A_M_E_D
                            ما این برنامه ها رو برا خودمون هدف قرار ندادیم بلکه همون طور که عرض کردم این وسیله ایه برای اشنایی که در خدمت مقاصد علمی خواهد بود. در ضمن هدف صرف ما حفظ انجمن نیست بلکه پیشرفت صنعت برق و الکترونیک ایران هست حالا ما با توجه به شرایط فعلی در قالب انجمن هستیم یعنی خود انجمن وسیله هست نه هدف!جدای این حرفا این برنامه ها تا زمانی که چتر eca بالاسرشه منافاتی با انجمن و بقای اون نداره.
                            اینو به خاطر تجربه ای که از یه جای دیگه دارم میگم. اینکه بچه های یک شهر با هم تو انجمن ( که یه وسیلست) قرار بذارن که برا رسیدن به هدف پیشرفت صنعت برق همدیگه رو تو یه جا ببینن بحثو منحرف می کنه. باور کن قبلا هم من تو یه جای دیگه ( یه گروه تو یاهو) این کار رو پیشنهاد کردم بعد از چند وقت ...
                            ----
                            حداقل تو تاپیک هایی که برای شهرتون ایجاد می کنین فقط خودتونو معرفی کنین و بحث های جانبی و قوم و قبیله ای و قرارها و ... رو تو اونجا مطرح نکنین. یا حداقل هدف رو فراموش نکنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد جعفری

اینو به خاطر تجربه ای که از یه جای دیگه دارم میگم. اینکه بچه های یک شهر با هم تو انجمن ( که یه وسیلست) قرار بذارن که برا رسیدن به هدف پیشرفت صنعت برق همدیگه رو تو یه جا ببینن بحثو منحرف می کنه. باور کن قبلا هم من تو یه جای دیگه ( یه گروه تو یاهو) این کار رو پیشنهاد کردم بعد از چند وقت ...
                              ----
                              حداقل تو تاپیک هایی که برای شهرتون ایجاد می کنین فقط خودتونو معرفی کنین و بحث های جانبی و قوم و قبیله ای و قرارها و ... رو تو اونجا مطرح نکنین. یا حداقل هدف رو فراموش نکنین
                              سلام
                              چرا تجربه هاتونو نمیگید؟حتما باید یه را ه رو بریم بعدش ببینیم به بنبست رسیدیم.همین که گفتم برای اینده که eca از حالت مجازی در میاد تجربه ی خوبیه واسه همین گفتم تا آفت ها شو بشناسیم و براش تدبیر کنیم .بالاخره
                              این راهیه که باید طی بشه و فی نفسه مشکلی نداره ولی باید مشکلاتشو بشناسیم و از قبل خودمونو اماده کنیم برا مقابله اماده کنیم بهتره ، تا اول تجربه کنیم بعد تدبیر.
                              اقای جعفری شما هم تجربه هاتونو اینجا حتما بفرمایید تا روش بحث کنیم. یا اگه دیدید نمیشه اینجا عنوان کرد یه تاپیک تو فروم مدیریتی بزنید برای اینکار تا دقیق تر بررسیش کنید و به راهکار برسید.من هرچی می گذره رو این کار بیشتر اعتقاد پیدا میکنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X