ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
    2016/05/07
    349
    134

پاسخ : راهنمایی برای احیای باتری خشک

تو یه ویدیو دیدم واسه تعمیر باتری خشک اسید ریخخت توش و گذاشت زیر شارژ و بعد اسید رو هم خالی نکرد !
    مگه میشه تو این باتریا اسید ریخت ؟! اینا که اسیدی نیستن ؟! آبشون نمیکنه اسید ؟ یعنی بعد از تعمیر شدن لازم نیست اسیدو خارج کنی دواره آب مقطر بریزی ؟!
    2016/05/07
    349
    134

داداشا اساتید نموتونن کگمک کنن ؟ چند نمونه از این کوچیکاش رو دارم خیلی واسهم مهمه اگه به تعمیرش کرد حده اعقل بازدهیش رو بیشتر کرد ولی کلا منظور ازا ینکه داخلش اسید بریزیمو متوجه نشدم این اسید باید چند دقیقه داخلش باشه و در نهایت باید خالی شه و با اب مغطر جایگزین شه ؟!
    واسم مهمه
    2019/02/01
    220
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Azimy_RW
    داداشا اساتید نموتونن کگمک کنن ؟ چند نمونه از این کوچیکاش رو دارم خیلی واسهم مهمه اگه به تعمیرش کرد حده اعقل بازدهیش رو بیشتر کرد ولی کلا منظور ازا ینکه داخلش اسید بریزیمو متوجه نشدم این اسید باید چند دقیقه داخلش باشه و در نهایت باید خالی شه و با اب مغطر جایگزین شه ؟!
    واسم مهمه
    سلام دوست عزیز من چندتا باتری و یوپی اس و احیا کردم خیلی ردیف هم داره کار میکنند
    اسید باتری نیاز نیست همین آب مقطر تزریقاتی هم جواب میده توی خونه های باتری بریز اصلا لبریزش کن بزار پنج دقیقه بمونه تا اسفنجی که داخلشه هم خوب خیس بخوره بعد با سرنگ تاجایی که میتونی آب مقطر و از توی خونه های باتری بکش تاهنگامی که باتری شارژ میکنی سرریز نشه بعدش درپوش خونه هارو بزار یه ده دقیقه هم به حالت شک با منبع تغذیه بهش ولتاژ بده و بعد بزار با شارژر خود دستگاهی که این باتری براش تعبیه شد شارژش کامل بشه .
    نکته ای که من پی بردم اینکه نباید باتری رو زیاد به منبع تغذیه وصل کنی شارژ با شارژر خیلی خیلی بهتر جواب میده
    اینکارهارو خودم انجام دادم و نتیجه گرفتم امیدوارم برای شماهم موفقیت آمیز باشه.
    2017/12/01
    259
    159

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

تو یه ویدیو دیدم واسه تعمیر باتری خشک اسید ریخخت توش و گذاشت زیر شارژ و بعد اسید رو هم خالی نکرد !
    مگه میشه تو این باتریا اسید ریخت ؟! اینا که اسیدی نیستن ؟! آبشون نمیکنه اسید ؟ یعنی بعد از تعمیر شدن لازم نیست اسیدو خارج کنی دواره آب مقطر بریزی ؟!
    اگر منظور همین باتری های خشک رایج هستند اینها هم سرب اسیدی هستند
    با این تفاوت که یک اسفنج پلیمری در داخل باتری هست که اسید را جذب کرده و مانع ریخته شدن به بیرون باتری می شود
    2012/12/22
    51
    17

بهترین راه برای احیای باتری های خشک ریختن آب باطری کهنه هست برید باطری ساز بهتون میدن فقط قبلش باید اول داخل باطری رو خوب با جوش شیرین واب بشوری تاسولفات های رسوب کرده روی صفحات بریزه اینجوریه که اول محلول جوش شیرین واب بریز بعد چند ساعت خوب با آب داخلشو بشور بعد اسید بریز بعد شارژش کن فقط یه نکته اگه امکانش هست درهین شارژ باطری رو بزار داخل اب
    2016/05/07
    349
    134

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی دوستان فقط متوجه نشدم منظورتون از اب باتری کهنه چیه ؟! آب اسید ؟! اونوقت کهنه و نوش چه فرقی میکنن که شما کهنه رو توصیه میکنید ؟
    واسه شستشوی بهتر از استون یا تینر بهتر نیست استافاده کرد تا جوش شیرین ؟ جوش شیرین خودش خرابی به بار نمیاره ؟!
    بازم ممنون از توجهتون
    2019/08/15
    1
    0

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی دوستان فقط متوجه نشدم منظورتون از اب باتری کهنه چیه ؟! آب اسید ؟! اونوقت کهنه و نوش چه فرقی میکنن که شما کهنه رو توصیه میکنید ؟
    واسه شستشوی بهتر از استون یا تینر بهتر نیست استافاده کرد تا جوش شیرین ؟ جوش شیرین خودش خرابی به بار نمیاره ؟!
    بازم ممنون از توجهتون
    سلام خسته نباشید اول که از کهنه منظورشون بخاطر اینه که نخواد پول درست حسابی بدید و فکر کنم پی اچ اسید خیلی پایین باشه دوم اینکه اگه تینر یا استون بریزید باطری رو نابود میکنید جوش شیرین خاصیت خاصی داره بازیه من بهش میگم ضد اسید
    2019/10/22
    12
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1230

بهترین راه برای احیای باتری های خشک ریختن آب باطری کهنه هست برید باطری ساز بهتون میدن فقط قبلش باید اول داخل باطری رو خوب با جوش شیرین واب بشوری تاسولفات های رسوب کرده روی صفحات بریزه اینجوریه که اول محلول جوش شیرین واب بریز بعد چند ساعت خوب با آب داخلشو بشور بعد اسید بریز بعد شارژش کن فقط یه نکته اگه امکانش هست درهین شارژ باطری رو بزار داخل اب
    داداش این باتری ماشین نیست که محلول جوش شیرین بشه توش بریزی بعدش خالیش کنی که ... این اسفنج داره داخلش و اگه محلول جوش شیرین توش ریختی دیگه محاله بتونی اونو خشک کنی و بعدش اسید بریزی...بهترین راهش همینه که چنذین بار اسیذ بریزی تخلیه کنی تا سولفاته هاش توسط خود اسید بیان بیرون اگه ذرست شذ که اوکی نشد به درد نمیخوره دیگه
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18