اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای احیای باتری خشک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای احیای باتری خشک

سلام
    یه باتری 12ولت 4.5آمپر ساعت دارم ( مارک CGB ) که چند وقتیه تا دوروبر 9.8ولت شارژ میشه
    مدار شارژش کاملا سالمه ( دوبار قطعاتش رو چک کردم )
    خیلی هم زیاد شارژ و دشارژ نشده ( فک کنم حدود 50 بار شارژ و دشارژ )
    بنظرتون باید چیکار کنم تا باتری درست بشه ؟؟؟

پاسخ : راهنمایی برای احیای باتری خشک

پرس رو باتریتو با کارد یا پیچ گوشتی باز بکن. تو خونه هاشو با اب باتری(اسید شارژ) تا حدی که آب از سطح اسفنجیش بالا تر نیاد پر بکن بعد سوزن سرنگ رو فرو کن توش تا میتونی ازش خالی کن چون اگه اضافی داشته باشه بعدا میزنه بیرون.بعد باچسب دوباره ببندش. من خودم بار ها این کارو کردم اکثرا جواب داده :biggrin:ولی اگه باتریت رو موتورسیکلت بوده(استارتی) و کیفیتش هم پایین فایده نداره. تا حالا 10 یا 12 تا باتری موتور رو آب کرم ولی دوسه تاش درس شدن :sad:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط general mohsen
      پرس رو باتریتو با کارد یا پیچ گوشتی باز بکن. تو خونه هاشو با اب باتری(اسید شارژ) تا حدی که آب از سطح اسفنجیش بالا تر نیاد پر بکن بعد سوزن سرنگ رو فرو کن توش تا میتونی ازش خالی کن چون اگه اضافی داشته باشه بعدا میزنه بیرون.بعد باچسب دوباره ببندش. من خودم بار ها این کارو کردم اکثرا جواب داده :biggrin:ولی اگه باتریت رو موتورسیکلت بوده(استارتی) و کیفیتش هم پایین فایده نداره. تا حالا 10 یا 12 تا باتری موتور رو آب کرم ولی دوسه تاش درس شدن :sad:
      آقا دستت در نکنه
      جواب داد
      الان سطح شارژش به 11.67 ولت رسیده

دیدگاه

کسی قرص باتری برای احیا باتری اسیدی رو میدونه کجا دارن ؟

دیدگاه

من رو یکی دوتا باطری یو پی اس امتحان کردم درست نشد
          هم اسید ریختم هم مقطر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط able
            هم اسید ریختم هم مقطر
            بله دوست عزیز. باتری های یو پی اس چون شارژر های بسیار خوبی دارن باعث تبخیر بیش از حد الکترولیت نمیشن و باتری رو قبل از پایان عمرش از کار نمیندازن به همین خاطر احتمال درست شدنش کمه. ولی باتری های دیگه مثل 6 ولت 4 آمپر س و .... اکثر موافع درست میشن
            لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

باتری موتورم ۷آمپر اتمی هست.خیلی ضعیفه.چیکار کنم.آب گرم خوبه براش؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aryanaar نمایش پست ها
                کسی قرص باتری برای احیا باتری اسیدی رو میدونه کجا دارن ؟
                با سلام:
                قزص باتری در حقیقت همان اسید سولفوریک خشک شده است. برای کم بود آب باتری نباید از این قرص و آب اسید استفاده کرد، فقط باید آب مقطر داخل باتری ریخت.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Amin1367gh نمایش پست ها
                باتری موتورم ۷آمپر اتمی هست.خیلی ضعیفه.چیکار کنم.آب گرم خوبه براش؟
                با سلام:
                خیر، اگر خانه های باتری شما سالم است فقط باید آب مقطر بریزید نه آب جوشیده گرم یا سرد شده آن.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط able نمایش پست ها
                هم اسید ریختم هم مقطر
                با سلام:
                باتری ها دارای 6 خانه 2 ولتی و جمعا 6 خانه سریشده با ولتاژ 12 ولت نامی دارند. اگر تنها یک خانه از 6 خانه باتری خراب شود، باتری کارایی خود را از دست می دهد. درزمان های گذشته شغلی بود بنام باتری ساز، که این خانه های تکی باتری را ازباتری فرسوده با برداشتن سر قیری شکل بالای همان صفحه جدا می کرد و بصورت سری ( ماننده قبل) خانه سالم باتری دیگر را در داخل باتری لحیم می کرد. و باتری کاملا سالم می شد. در زمان فعلی فقط اسم باتری ساز بر سر زبان هاست. !!! و فقط باتری را تعویض می کند.
                علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

خدا بیامرزدت آقای تحیری...
                  روحت شاد...

دیدگاه

میبخشید تایپیکو بالا اوردم در مورد باتریهای خشک که توی ضبط های شارژی یا ... استفاده میشه و آب مقطر میخوره در صورتی که باتری ابش خشک شده باشه و مدت زیادی به همین صورت مونده باشه خراب میشن ؟ چجوری قابل تعمیرن و یا چجوری میشه کاراییشونو افزایش داد ؟ یعنی اسید بریزیم توش ؟ برای چه مدت ؟ چه درصد اسیدی ؟ آبش نمیکنه ؟ بعد دوباره آب مقطر بریزیم ؟ راستش من از پست اول چیزی دستگیرم نشد ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین

دیدگاه

تو یه ویدیو دیدم واسه تعمیر باتری خشک اسید ریخخت توش و گذاشت زیر شارژ و بعد اسید رو هم خالی نکرد !
                      مگه میشه تو این باتریا اسید ریخت ؟! اینا که اسیدی نیستن ؟! آبشون نمیکنه اسید ؟ یعنی بعد از تعمیر شدن لازم نیست اسیدو خارج کنی دواره آب مقطر بریزی ؟!

دیدگاه

داداشا اساتید نموتونن کگمک کنن ؟ چند نمونه از این کوچیکاش رو دارم خیلی واسهم مهمه اگه به تعمیرش کرد حده اعقل بازدهیش رو بیشتر کرد ولی کلا منظور ازا ینکه داخلش اسید بریزیمو متوجه نشدم این اسید باید چند دقیقه داخلش باشه و در نهایت باید خالی شه و با اب مغطر جایگزین شه ؟!
                        واسم مهمه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza Azimy_RW
                          داداشا اساتید نموتونن کگمک کنن ؟ چند نمونه از این کوچیکاش رو دارم خیلی واسهم مهمه اگه به تعمیرش کرد حده اعقل بازدهیش رو بیشتر کرد ولی کلا منظور ازا ینکه داخلش اسید بریزیمو متوجه نشدم این اسید باید چند دقیقه داخلش باشه و در نهایت باید خالی شه و با اب مغطر جایگزین شه ؟!
                          واسم مهمه
                          سلام دوست عزیز من چندتا باتری و یوپی اس و احیا کردم خیلی ردیف هم داره کار میکنند
                          اسید باتری نیاز نیست همین آب مقطر تزریقاتی هم جواب میده توی خونه های باتری بریز اصلا لبریزش کن بزار پنج دقیقه بمونه تا اسفنجی که داخلشه هم خوب خیس بخوره بعد با سرنگ تاجایی که میتونی آب مقطر و از توی خونه های باتری بکش تاهنگامی که باتری شارژ میکنی سرریز نشه بعدش درپوش خونه هارو بزار یه ده دقیقه هم به حالت شک با منبع تغذیه بهش ولتاژ بده و بعد بزار با شارژر خود دستگاهی که این باتری براش تعبیه شد شارژش کامل بشه .
                          نکته ای که من پی بردم اینکه نباید باتری رو زیاد به منبع تغذیه وصل کنی شارژ با شارژر خیلی خیلی بهتر جواب میده
                          اینکارهارو خودم انجام دادم و نتیجه گرفتم امیدوارم برای شماهم موفقیت آمیز باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza Azimy_RW نمایش پست ها
                            تو یه ویدیو دیدم واسه تعمیر باتری خشک اسید ریخخت توش و گذاشت زیر شارژ و بعد اسید رو هم خالی نکرد !
                            مگه میشه تو این باتریا اسید ریخت ؟! اینا که اسیدی نیستن ؟! آبشون نمیکنه اسید ؟ یعنی بعد از تعمیر شدن لازم نیست اسیدو خارج کنی دواره آب مقطر بریزی ؟!
                            اگر منظور همین باتری های خشک رایج هستند اینها هم سرب اسیدی هستند
                            با این تفاوت که یک اسفنج پلیمری در داخل باتری هست که اسید را جذب کرده و مانع ریخته شدن به بیرون باتری می شود

دیدگاه

بهترین راه برای احیای باتری های خشک ریختن آب باطری کهنه هست برید باطری ساز بهتون میدن فقط قبلش باید اول داخل باطری رو خوب با جوش شیرین واب بشوری تاسولفات های رسوب کرده روی صفحات بریزه اینجوریه که اول محلول جوش شیرین واب بریز بعد چند ساعت خوب با آب داخلشو بشور بعد اسید بریز بعد شارژش کن فقط یه نکته اگه امکانش هست درهین شارژ باطری رو بزار داخل اب

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X