اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در طراحی ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در طراحی ترانس

سلام دوستان
    من یک پاور ال ای دی 30 وات خریدم ولتاژ تغذیش 33 تا 35 هست و براش خودم یک ترانس طراحی کردم به این شکل که خروجی ترانس 27 ولت 1800 میلی امپر ac که در رایکال دو ضرب بشه میشه 38 ولت و با رگلاتور زنری(دیود زند و یک ترانزیستور) اونو اوردم به 33 ولت و ...
    ب نظرتون باید کار کنه؟؟ راستی خازن پل رو 4700 زدم!!

نه خوب کار نمیکنه
    با اون شرایط بالا ولتاژ روی 30 ولت هست و هر کار میکنم بیشتر نمیشود که ولتاژ ترانسو 4 ولت بردم بالا که دی سی اون میشه 43 ولت ولی دو سر ال ای دی 31 ولت شد!!
    تا جای اعصابم خورد شد ال ای دی رو مستقیم بدون مقاومت زدم به خروجی پل ولتاژ 33 ولت کلا شد!!!!!!!!
    اشکال از کجا میباشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
    http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

پاسخ : سوال در طراحی ترانس

نوشته اصلی توسط محسن فاریابی
    سلام دوستان
    من یک پاور ال ای دی 30 وات خریدم ولتاژ تغذیش 33 تا 35 هست و براش خودم یک ترانس طراحی کردم به این شکل که خروجی ترانس 27 ولت 1800 میلی امپر ac که در رایکال دو ضرب بشه میشه 38 ولت و با رگلاتور زنری(دیود زند و یک ترانزیستور) اونو اوردم به 33 ولت و ...
    ب نظرتون باید کار کنه؟؟ راستی خازن پل رو 4700 زدم!!

نه خوب کار نمیکنه
    با اون شرایط بالا ولتاژ روی 30 ولت هست و هر کار میکنم بیشتر نمیشود که ولتاژ ترانسو 4 ولت بردم بالا که دی سی اون میشه 43 ولت ولی دو سر ال ای دی 31 ولت شد!!
    تا جای اعصابم خورد شد ال ای دی رو مستقیم بدون مقاومت زدم به خروجی پل ولتاژ 33 ولت کلا شد!!!!!!!!
    اشکال از کجا میباشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام.شما از درایوره مخصوصش استفاده کنید که سوئیچینگه.
    در غیره اینصورت شما باید از مقاومت استفاده کنید برای محدود شدن جریان که اتلافه زیادی داره مخصوصا در این جریان.
    مشکله شمام احتمالا اینه که اون ترانس نمیتونه اون توان رو بده ولی اگه بده هم بازم استفاده ازش درست نیست.
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

با سلام
      مشکل شما از افت ولتاژ روی مقاومت بوده که با برداشتن آن مشکل حل شده حالا باید ببینید جریانی که از مدار میگذرد چقدر است و آیا با جریان مجازLED ها همخوانی دارد یا نه در غیر اینصورت باید از یک مقاومت کمتر با توان مجاز در مدار استفاده نمایید وگرنه بتدریج LED ها خواهند سوخت .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
        با سلام
        مشکل شما از افت ولتاژ روی مقاومت بوده که با برداشتن آن مشکل حل شده حالا باید ببینید جریانی که از مدار میگذرد چقدر است و آیا با جریان مجازLED ها همخوانی دارد یا نه در غیر اینصورت باید از یک مقاومت کمتر با توان مجاز در مدار استفاده نمایید وگرنه بتدریج LED ها خواهند سوخت .
        من با رگلاتور اصلا مقاومت نزدم!!! با رگلاتور 30 ولت 700 میلی امپر مصرف میشه ولی اگه مستقیم بدون مقاومت بزنم میشه 33 ولت 1 امپر

دیدگاه

با سلام، مشکل تو محاسباته.
          شما ولتاژ 27 رو در رادیکال2 ضرب کردی شد 38 ولت. این حاصل درسته ولی برای بی باری.یعنی اگه همه چیزو قطع کنی تو خروجی پل 38 ولت داری.
          وقتی میره زیر بار این ولتاژ افت میکنه چون نواحی پیک منحنی ولتاژ ترانس باریکن و توان ندارن و سریع افت میکنن.
          اما هرچی میاد پایین از نوک سینوس به بدنه ش میرسه که پهن تر و قویتره و افتش کم میشه. علاوه بر این یه افتی هم روی ترانزیستور داری که خروجیت خیلی کم میشه.
          راهش اینه که خروجی ترانست رو بالاتر ببری.
          کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

با سلام
            یکی دیگر از عواملی که ممکن است باعث این مشکل شده باشد زنر و ترانزیستوری است که برای کاهش و تثبیت ولتاژ بکار برده اید با تغییر زنر و یا ترانزیستور جریان بالا میتوانید این افت ولتاژ را جبران کنید .

دیدگاه

یکی از دوستان میگفت ولتاژ Dc واقعی میشه 0.686 در ولتاژ پیک که میشه 26 ولت!! درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

ولتاژ DC واقعی همونیه که مولتی متر از ولتاژ AC نشون میده یعنی RMS اون.
                خروجی پل در حالت بی باری پیک ولتاژو نشون میده که هست ولی جون نداره و زیر بار زود افت میکنه. بنابراین شما از ترانس 27 ولتی اگه ولتاژ جوندار میخوای فقط رو 27 ولت حساب کن و نه بیشتر.
                کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X