اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا میتوان از فلش LPC1768 بجای EEPROM استفاده کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا میتوان از فلش LPC1768 بجای EEPROM استفاده کرد؟

پردازنده آرم LPC1768 حافظه ی EEPROM نداره و من برای یک کاربرد خاص نیاز دارم داده هایی رو در داخل پردازنده قرار بدم و در واقع از دسترس افراد دیگه دور نگه دارم. مثال اون هم قفل نرم افزاری هست. برای ذخیره پارامترهای دیگه میشه از اییپرام بیرونی استفاده کرد اما سریال نامبر و قفل و بعضی چیزای دیگه لازم هست در داخل خود پردازنده قرار بگیره. حالا سوال:

آیا میشه از یکی از پیج های حافظه فلش بعنوان EEPROM استفاده کرد؟
    اگر پاسخ مثبت هست چطور؟ و اگر لینک، توضیح یا تجربه ای داشته باشید ممنون میشم در اینجا قرار بدید.
    و در ضمن سرعت نوشتن چطور خواهد بود؟
    البته به نظر میاد که این کار باید عملی باشه و من تا خالا انجامش ندادم و فکر میکنم کار سخت تری باشه (نسبت به استفاده از EEPROM داخلیِ کنترلر)
    اگر روزی بفهمی همه چیزایی که از بچگی تا حالا بهت گفتن بی اساس یا دروغه چه حالی میشی؟
    کارمندان نابکار، از دزدان و آشوبگران بیشتر به کشور آسیب ميآ‌رسانند

پاسخ : آیا میتوان از فلش LPC1768 بجای EEPROM استفاده کرد؟

با سلام
    بله این کار امکان پذیر است . شما باید از IAP استفاده کنید .از این روش برای نوشتن برنامه با استفاده از بوت لودر استفاده می شود یعنی برنامه ای که در قسمتی از حافظه قرار دارد می تواند قسمتهای دیگر حافظه را تغییر بدهد.
    فقط به یک نکته دقت کنید که دفعات خواندن از حافظه هیچ محدودیتی ندارد اما نوشتن روی حافظه محدودیت دارد و اگر از یک صد هزار بار بیشتر شود میکرو دیگر قابل استفاده نخواهد بود .
    در کل اگر شما فقط می خواهید یک سری اطلاعات حساس را در حافظه ذخیره کنید و نیاز به تغییر مکرر آن ندارید IAP که مخفف In Application Programming است بهترین گزینه است.

دیدگاه

---
      اگر روزی بفهمی همه چیزایی که از بچگی تا حالا بهت گفتن بی اساس یا دروغه چه حالی میشی؟

دیدگاه

نمونه ی برنامه ای که از فلش استفاده میکنه رو پیدا کردم لینکش رو میزارم که اگر کسی خواست ببره استفاده کنه
        m

دیدگاه

نوشته اصلی توسط داود رهایی نمایش پست ها
          نمونه ی برنامه ای که از فلش استفاده میکنه رو پیدا کردم لینکش رو میزارم که اگر کسی خواست ببره استفاده کنه
          m

سلام
          پس لینکش کجاس؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X