اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز

سلام
    دوستان با یه پ امپ دارم سیگنال یه سنسور التراسونیکو تقویت میکنم یه نویز دوره ای دارم وقتی دستم رو به گراند میگیرم حل میشه ، از دوستان خواهش میکنم کمک کنند ،آ‌کلا مدار به نویز خیلی حساسه دستم رو نزدیک میکنم به پ امپ نویز تشدید میشه
    ممنون

پاسخ : نویز

اینجور مواقع با گذاشتن سلف و خازن مناسب در مسیر انتقال سیگنال مشکل حل میشه و البته اینو هم در نظر بگیرید که وقتی خروجی سنسور تقویت میشه نویز هم باهاش تقویت مییشه!
    شاید اصلا منبع نویز توی خود سنسور جا گرفته باشه...حتی الامکان سعی کنید سنسور رو طوری نصب کنید که خروجیش نویز نگیره...به نظرم روی سنسور بیشتر کار کنید...
    موفق باشید...
    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

با سلام به دوست عزیز از تقویت کننده ای ابزار دقیق استفاده کن که از سه تا تقویت کننده تشکیل شده مدارش هم تونت هست این مدار واسه تقویت سیگنال های همراه نویز توصیه شده :read:
      دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
      بانك اطلاعاتي سنسورها
      ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
      تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
      [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

با سلام مجدد
        با تشکر از پاسخ دوستان ، منبع نویز usb کامپیوترمه من چون از اسیلوسکوپ ساخت خودم که کامپیوتریه استفاده میکنم کامپیوترم و برد بوردم همیشه گراند به گراندن وقتی گراند usb رو میکنم مشکل حل میشه ، گراند لوپ هم نیست برق برد رو قطع کردم و برق و از usb گرفتم باز نویز بود ،‌یه همچین نویزی تو usb؟‌عجیبه دوستان اگه کسی میتونه کمک کنه لط

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi_esm
          با سلام مجدد
          با تشکر از پاسخ دوستان ، منبع نویز usb کامپیوترمه من چون از اسیلوسکوپ ساخت خودم که کامپیوتریه استفاده میکنم کامپیوترم و برد بوردم همیشه گراند به گراندن وقتی گراند usb رو میکنم مشکل حل میشه ، گراند لوپ هم نیست برق برد رو قطع کردم و برق و از usb گرفتم باز نویز بود ،آ‌یه همچین نویزی تو usb؟آ‌عجیبه دوستان اگه کسی میتونه کمک کنه لطفا
          آره طبیعیه...من اوایل از USB کامپیوتر تغذیه مدارو تامین میکردم تا اینکه اومدم و یه دماسنج روی بردبورد بستم با LM35 وقتی مدار رو روشن میکردم عدد خروجی مرتب نوسان میکرد ...اونم نوسان خیلی زیاد...ولی وقتی از یه شارزر موبایل استفاده کردم مشکل حل شد...USB کامپیوتر خیلی نویز داره ولی لپ تاپ رو امتحان نکردم و بهتره کلا تغذیه رو از USB نگیرید چون ممکنه سر یه اشتباه کوچیک پورت رو بسوزونید بره!...ارزش نداره...

www.intelart.ir

دیدگاه

من با لپ تاپ کار میکنم ,وقتی با باتری کار میکنه نویز هم نیست مشکل از برق شهره انگار
            یادش بخیر یه بار از usb یه لپتاپ های ولتاژ عبورد ادم البته اشتباهی سونی بود دوروز کار نکرد روز سوم usb راه افتاد ازآن پس عاشق لپتاپ سونی شدم
            دست تون درد نکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi_esm
              من با لپ تاپ کار میکنم ,وقتی با باتری کار میکنه نویز هم نیست مشکل از برق شهره انگار
              یادش بخیر یه بار از usb یه لپتاپ های ولتاژ عبورد ادم البته اشتباهی سونی بود دوروز کار نکرد روز سوم usb راه افتاد ازآن پس عاشق لپتاپ سونی شدم
              دست تون درد نکنه
              سونی که عالیه...مررده واقعا....ولی باز هم پیشنهاد میکنم بیخیال USB شو...
              موفق باشی

www.intelart.ir

دیدگاه

معمولاً مرجع زمین پاور کامپیوتر با اِرت پریز وصله. توی شارژر لپتاپ اینجوری نیست. ولی تغذیه PC نویز داره. موردِ شما که با نزدیک کردنِ دستتون به مدار پیش میاد، از همین اِرت و چیزایی این شکلیه.
                اما، تغذیه گرفتن از USB مشکلی نداره ها. من چند تا مدار ابزار دقیق با تغذیه USB بستم مــرگ نداره. اگر تغذیه برد رو درست ببندید، مشکلی پیش نمیاد براش.
                بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
                  معمولاً مرجع زمین پاور کامپیوتر با اِرت پریز وصله. توی شارژر لپتاپ اینجوری نیست. ولی تغذیه PC نویز داره. موردِ شما که با نزدیک کردنِ دستتون به مدار پیش میاد، از همین اِرت و چیزایی این شکلیه.
                  اما، تغذیه گرفتن از USB مشکلی نداره ها. من چند تا مدار ابزار دقیق با تغذیه USB بستم مــرگ نداره. اگر تغذیه برد رو درست ببندید، مشکلی پیش نمیاد براش.
                  خب ایشون گفتن وقتی که لپ تاپ با باتری کار میکنه نویز نمیندازه و وقتی شارژرشو وصل میکنن دوباره همون آش و همون کاسه...
                  در مورد تغذیه گرفتن از USB اگه بنا به هر دلیلی(حواسپرتی یا اتصال کوتاه یا ...) مثلا خدای نکرده برق 220 ولت وصل بشه به USB لپ تاپتون اون وقت دیگه ...
                  یا حتی اگه مثبت و منفی USB به هم اتصال کوتاه بشند که...
                  البته بعضی لپ تاچ ها(نه همه برندها) واسه این موضوع ی تدابیری اندیشیدن ولی بازم به نظر من به ریسکش نمی ارزه!

www.intelart.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط punisher.x64
                    در مورد تغذیه گرفتن از USB اگه بنا به هر دلیلی(حواسپرتی یا اتصال کوتاه یا ...) مثلا خدای نکرده برق 220 ولت وصل بشه به USB لپ تاپتون اون وقت دیگه ...
                    یا حتی اگه مثبت و منفی USB به هم اتصال کوتاه بشند که...
                    البته بعضی لپ تاچ ها(نه همه برندها) واسه این موضوع ی تدابیری اندیشیدن ولی بازم به نظر من به ریسکش نمی ارزه!
                    تمام مادربردهای کامپیوتر از آی سی محافظ جریان USB استفاده می کنند که اگه بیش از 0.5A جریان بکشی، قطع می کنه مسیر رو. من خودم توی تمام مادربردهام با USB Host که ساختم از این آی سی ها استفاده کردم. خیلی شیک و تر و تمیز جریان رو قطع می کنه. بعدشم دوباره مثل روز اولش سالم میشه.
                    خیلی ترس به دلتون راه ندید. دیود هم کمک بزرگی بهتون می کنه
                    این همه دستگاه USB داریم که دارن کار می کنن. من خودم حداقل 20 تا برد مختلف زدم با USB Device . اگه درست طراحی کنید، چیزیش نمیشه :smile:
                    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
                      تمام مادربردهای کامپیوتر از آی سی محافظ جریان USB استفاده می کنند که اگه بیش از 0.5A جریان بکشی، قطع می کنه مسیر رو. من خودم توی تمام مادربردهام با USB Host که ساختم از این آی سی ها استفاده کردم. خیلی شیک و تر و تمیز جریان رو قطع می کنه. بعدشم دوباره مثل روز اولش سالم میشه.
                      خیلی ترس به دلتون راه ندید. دیود هم کمک بزرگی بهتون می کنه
                      این همه دستگاه USB داریم که دارن کار می کنن. من خودم حداقل 20 تا برد مختلف زدم با USB Device . اگه درست طراحی کنید، چیزیش نمیشه :smile:
                      بله خب آقای رستمی...منم عرض کردم...اولش از USB تغذیه میکردم!(کامپیوتر)ولی به خاطر نویزی که داشت رفتم سراغ شارژر موبایل!

www.intelart.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X