ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2011/11/27
    5
    0

درخواست کمک مدار ولتاژ متغیر

سلام دوستان
    امیدوارم که بتونم سوالم رو درست بیان کنم
    من دو تا آداپتور دوازه ولت دارم که وقتی با هم سری باشند 24 ولت بهم میده
    من میخوام مداری طراحی کنم که این مدار یه ولتاژ خروجی داره که به دست انسان وصل میشه ، حالا این ولتاژ باید اول 0 باشه بعد از گذشتن یه مدت زمانی(ثابت برای همه سیکلها) ولتاژ خروجی دو ولت میشه دوباره چهار و همین طور تا آخر که به ولتاژ 24 برسیم بعد از گذشت این مدت دوباره ولتآژ از صفر شروع میشه و با همون فاصله زمانی در جهت منفی افزایش پیدا میکنه
    من خودم رشته ام قدرت بوده و با قطعات الکترونیک آشنایی چندانی ندارم .ولی خوده میکرو رو تا حدودی کار کردم . سوالم اینه که فرض میکنیم که خروجی پورت های میکرو رو طی زمان های خواسته شده فعال کردیم بهترین راه چیه که من بتونم باهاش به هدفم برسم؟ اگه بخوام از اپتی کوپلر استفاده کنم که تعدادش خیلی زیاد میشه . آیا من باید از مدهای pwm و .. استفاده کنم؟ اگه قراره خروجی رو به بیس ترانزیستور بدم و اون نقش کلید رو برام بازی کنه کدوم شماره و چه مداری رو پیشنهاد میدید؟
    پیشاپیش از کمکهاتون نهایت قدردانی و تشکر رو دارم
    2013/09/03
    1,984
    648

پاسخ : درخواست کمک مدار ولتاژ متغير

نقل قول نوشته اصلی توسط nautilus744
    سلام دوستان
    اميدوارم که بتونم سوالم رو درست بيان کنم
    من دو تا آداپتور دوازه ولت دارم که وقتي با هم سري باشند 24 ولت بهم ميده
    من ميخوام مداري طراحي کنم که اين مدار يه ولتاژ خروجي داره که به دست انسان وصل ميشه ، حالا اين ولتاژ بايد اول 0 باشه بعد از گذشتن يه مدت زماني(ثابت براي همه سيکلها) ولتاژ خروجي دو ولت ميشه دوباره چهار و همين طور تا آخر که به ولتاژ 24 برسيم بعد از گذشت اين مدت دوباره ولتآژ از صفر شروع ميشه و با همون فاصله زماني در جهت منفي افزايش پيدا ميکنه
    من خودم رشته ام قدرت بوده و با قطعات الکترونيک آشنايي چنداني ندارم .ولي خوده ميکرو رو تا حدودي کار کردم . سوالم اينه که فرض ميکنيم که خروجي پورت هاي ميکرو رو طي زمان هاي خواسته شده فعال کرديم بهترين راه چيه که من بتونم باهاش به هدفم برسم؟ اگه بخوام از اپتي کوپلر استفاده کنم که تعدادش خيلي زياد ميشه . آيا من بايد از مدهاي pwm و .. استفاده کنم؟ اگه قراره خروجي رو به بيس ترانزيستور بدم و اون نقش کليد رو برام بازي کنه کدوم شماره و چه مداري رو پيشنهاد ميديد؟
    پيشاپيش از کمکهاتون نهايت قدرداني و تشکر رو دارم
    سلام...
    استفاده از PWM منطقيه...
    ميتونيد خروجي رو به بيس يک ترانزيستور بديد (البته اگه خروجي ترانس ها رو يکسو ميکنيد وگرنه بايد از ترياک استفاده کنيد) و با افزايش يا کاهش ديوتي سايکل PWM خروجي متغير داشه باشيد
    نوع ترانزيستور هم بيشتر بستگي به جرياني که از ميکشيد داره...
    اگه هم قصد استفاده از اوپتو کوپلر داريد باز هم با يه اوپتو کوپلر و يه ترانزيستور ميشه مدار قدرت رو از فرمان ايزوله کرد...
    قانون سوم نیوتون میگه برای اینکه بخوای به چیزی برسی باید از یه چیزی دل بکنی...

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2011/11/27
    5
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط punisher.x64
    سلام...
    استفاده از PWM منطقيه...
    ميتونيد خروجي رو به بيس يک ترانزيستور بديد (البته اگه خروجي ترانس ها رو يکسو ميکنيد وگرنه بايد از ترياک استفاده کنيد) و با افزايش يا کاهش ديوتي سايکل PWM خروجي متغير داشه باشيد
    نوع ترانزيستور هم بيشتر بستگي به جرياني که از ميکشيد داره...
    اگه هم قصد استفاده از اوپتو کوپلر داريد باز هم با يه اوپتو کوپلر و يه ترانزيستور ميشه مدار قدرت رو از فرمان ايزوله کرد...
    دوست عزیز میتونی بیشتر توضیح بدی . مخصوصا در زمینه قسمت الکترونیکش
    2013/09/03
    1,984
    648

دوست عزيز ميتوني بيشتر توضيح بدي . مخصوصا در زمينه قسمت الکترونيکش
    شما اول بفرماييد که قصد کنترل ولتاژ AC رو داريد يا DC؟
    اگه DC باشه که خيلي راحت تر ميشه ولي اگه AC باشه يکم بيشتر کار داره...البته سخت نيست فقط سخت افزار و نرم افزار بيشتري ميخواد...
    اول نوع خروجي رو بگيد چي هست؟

2011/11/27
    5
    0

شما اول بفرماييد که قصد کنترل ولتاژ AC رو داريد يا DC؟
    اگه DC باشه که خيلي راحت تر ميشه ولي اگه AC باشه يکم بيشتر کار داره...البته سخت نيست فقط سخت افزار و نرم افزار بيشتري ميخواد...
    اول نوع خروجي رو بگيد چي هست؟
    بسیار ممنونم از پیگیریتون، خروجی من همون دی سی هستش. بار آنچنانی هم نداره همونطور که عرض کردم قراره به دست انسان وصل بشه البته بصورت غیر مستقیم با استفاده از آب. مقاومت بدن انسان رو فکر کنم معادل ا کیلو اهم در نظر بگیریم کافی باشه طبق استاندارد .که البته توی این شرایط یه مقدار متفاوته . شما برای همین مقدار بهم بگید چیکار کنم اگه با مشکلی برخوردم قطعات رو تقویت میکنم
    با تشکر
    2013/09/03
    1,984
    648

پاسخ : پاسخ : درخواست کمک مدار ولتاژ متغير

بسيار ممنونم از پيگيريتون، خروجي من همون دي سي هستش. بار آنچناني هم نداره همونطور که عرض کردم قراره به دست انسان وصل بشه البته بصورت غير مستقيم با استفاده از آب. مقاومت بدن انسان رو فکر کنم معادل ا کيلو اهم در نظر بگيريم کافي باشه طبق استاندارد .که البته توي اين شرايط يه مقدار متفاوته . شما براي همين مقدار بهم بگيد چيکار کنم اگه با مشکلي برخوردم قطعات رو تقويت ميکنم
    با تشکر
    خواهش ميکنم.
    واسه مقاومت 1کيلو اگه ولتاژ 24 بيفته دوسرش 24ميلي آمپ ميگذره که ميتونيد از يه BC337 استفاده کنيد.
    واسه تغيير واتاژ خروجي هم کافيه يه ميکرو که تايمر داشته باشه رو انتخاب کنيد...خروجي PWM رو هم فعال کنيد...خروجي رو به بيس ترانزيستور متصل کنيد...اميتر ترانزيستور رو به زمين وصل کنيد و بار رو بين کلکتور و VCC بزاريد...حالا ميتونيد با تغيير رجيستر OCR ، ديوتي سايکل PWM خروجي رو تنظيم کنيد و از Over Flow تايمر هم واسه زمان گيري دقيق استفاده کنيد...
    پس با يه تايمر ميتونيد مسئله رو حل کنيد...
    موفق باشيد

2011/11/27
    5
    0

پاسخ : پاسخ : درخواست کمک مدار ولتاژ متغير

خواهش ميکنم.
    واسه مقاومت 1کيلو اگه ولتاژ 24 بيفته دوسرش 24ميلي آمپ ميگذره که ميتونيد از يه BC337 استفاده کنيد.
    واسه تغيير واتاژ خروجي هم کافيه يه ميکرو که تايمر داشته باشه رو انتخاب کنيد...خروجي PWM رو هم فعال کنيد...خروجي رو به بيس ترانزيستور متصل کنيد...اميتر ترانزيستور رو به زمين وصل کنيد و بار رو بين کلکتور و VCC بزاريد...حالا ميتونيد با تغيير رجيستر OCR ، ديوتي سايکل PWM خروجي رو تنظيم کنيد و از Over Flow تايمر هم واسه زمان گيري دقيق استفاده کنيد...
    پس با يه تايمر ميتونيد مسئله رو حل کنيد...
    موفق باشيد
    بازم از راهنماییهاتون ممنونم دوست عزیز
    الان یه ابهام برام پیش اومده
    اینکه من لازمه برای هر سطح ولتاژ یک ترانزِیستور با مشخصاتی که شما گفتید تهیه کنم و تقسیم ولتاژ رو خودم دستی انجام بدم و فقط میکرو پالس فعال سازی رو برام میفرسته

و یا اینکه: خود میکرو با استفاده از رجیستر OCR تایمر و تغییر دیوتی سایکل pwm میتونه موجب این بشه که ولتاژ خروجی متغیر باشه

کدوم یکی از این موارد فوق صحیحه؟
    2013/09/03
    1,984
    648

پاسخ : پاسخ : پاسخ : درخواست کمک مدار ولتاژ متغير

بازم از راهنماييهاتون ممنونم دوست عزيز
    الان يه ابهام برام پيش اومده
    اينکه من لازمه براي هر سطح ولتاژ يک ترانزِيستور با مشخصاتي که شما گفتيد تهيه کنم و تقسيم ولتاژ رو خودم دستي انجام بدم و فقط ميکرو پالس فعال سازي رو برام ميفرسته

و يا اينکه: خود ميکرو با استفاده از رجيستر OCR تايمر و تغيير ديوتي سايکل pwm ميتونه موجب اين بشه که ولتاژ خروجي متغير باشه

کدوم يکي از اين موارد فوق صحيحه؟
    خواهش ميکنم..نه ديگه شما بايد برين سراغ حالت دوم...حالت اول که کلي سخت افزار ميخاد و اصلا منطقي نيست...
    شما در واقع داريد با سوئيچ کردن هاي سريع ترانزيستور ولتاژ خروجي رو قطع و وصل ميکنيد که البته مقدار ميانگينش ميشه همون ولتاژ خروجي که از طريق رجيستر OCR قابل تنظيمه...
    شما تايمر رو روي مد Fast Pwm تنظيم کنيد....تنها کاري که بايد بکنيد اينه که محاسبه کنيد به ازاي چه Ocrاي مقدار پالس خروجي نصف ميشه يا يک چهارم ميشه يا ....
    اون وقت توي برنامه هرمدوم از اين مقادير رو که براي Ocr در نظر بگيريد خروجي مد نظر رو خواهيد داشت...

2010/10/04
    تهران
    1,644
    573

پاسخ : درخواست کمک مدار ولتاژ متغیر

با تشكر از پانيشر عزيز.
    فكر ميكنم دوستمون ناتيلوس بايد براي اينكه دوجهت رو بتونه داشته باشه بايد يه فول بريج H ببنده.
    ضمن اينكه با استفاده از روش PWM دامنه پالسهاي توليد شده همون 24 ولت هست و ميانگين اونا متغير ميشه.
    ناتيلوس بايد به اين مسئله هم دقت كنه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
    2013/09/03
    1,984
    648

نقل قول نوشته اصلی توسط نو رسيده
    با تشكر از پانيشر عزيز.
    فكر ميكنم دوستمون ناتيلوس بايد براي اينكه دوجهت رو بتونه داشته باشه بايد يه فول بريج H ببنده.
    ضمن اينكه با استفاده از روش PWM دامنه پالسهاي توليد شده همون 24 ولت هست و ميانگين اونا متغير ميشه.
    ناتيلوس بايد به اين مسئله هم دقت كنه.
    واسه حل اين مشکل هم ميشه يه فيلتر بهش اضافه کرد که سطح ولتاژ هم متغير بشه...

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14