اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستور strel

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستور strel

سلام بر همه دوستان
    کسی در مورد دستور strel در مطلب اطلاعی داره؟
    se = strel ('disk',5

پاسخ : دستور strel

سلام. منظورتون چه اطلاعاتیه؟ اینکه کارش چیه؟ یا چیز خاصی مد نظرتونه؟

دیدگاه

سلام zahra313
      بله منظورم اینه که چه کاری می کنه؟

دیدگاه

ببینید مثلا در دستور imdilate که می خوایم یک تصویر دودویی رو واضح تر کنیم، مثلا یک سری جمله رو dilate کنیم که بهتر دیده بشه، باید یک عضو ساختاری براش در نظر بگیریم. بعضی وقتا خودمون می دونیم که با چه عضو ساختاری ای این جمله ها یا عکس وضوح بیشتری پیدا می کنه، مثلا می دونیم فلان ماتریس رو اگه به عنوان عضو ساختاری استفاده کنیم، وضوح متن ما خیلی بهتر می شه.
        ولی یه وقتهایی نمی دونیم. یا اصلا می خوایم پیش فرض از عضو ساختاری متلب استفاده کینم. اینجاست که توی دستور imdilate به جای مقدار B از strel استفاده می کنیم.
        se=strel(shape,parameters)
        به جای shape یکی از مدل های عضو ساختاری رو که پیش فرض توی متلب گذاشته انتخاب می کنیم. مثلا dimond،disk، و غیره. که باید روی تصویرتون امتحان کنید کدوم وضوح رو بیشتر می کنه. ولی پارامتر، مثلا اندازه شکل عضو ساختاریمون رو مشخص می کنه. که اینم بستگی به تصویرتون داره که چه اندازه ای کیفیتش رو بالا می بره.

مثلا من برای استخراج چشم از چهره، دیدم زمانی که دارم dilate می کنم، disk بهتر جواب می ده و برای پارامترش هم عدد دادم تا ببینم کدوم اعداد بهترن. برای imerode هم می شه از strel استفاده کرد فقط کار این دستور برعکس imdillate هستش. من نمی دونم جای دیگه ای هم ازش استفاده می کنن یا نه.
        نمی دونم کمکتون کرد یا نه ولی اگه سوالی داشتید بپرسید اگه بتونم ان شاء الله جواب می دم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X