اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور جریان

سلام دوستان،من می خوام از سنسور جریان ACS712 30A برای تشخیص اتصال کوتاه مداری که با برق شهر تغذیه می شه استفاده کنم . نمیدونم موقع اتصال کوتاه وقتی جریان زیادی از سنسور بگذره،سنسور می تونه این جریان رو برای چند میکرو ثانیه (به اندازه تشخیص اتصال کوتاه وقطع مدار از منبع ) تحمل کنه یا بلافاصله میسوزه ؟ لطفأ اگه تجربه ی استفاده از این آی سی رو دارین کمکم کنین.خیلی به این اطلاعات نیاز دارم :cry:

پاسخ : سنسور جریان

نوشته اصلی توسط optical illusion
    سلام دوستان،من می خوام از سنسور جریان ACS712 30A برای تشخیص اتصال کوتاه مداری که با برق شهر تغذیه می شه استفاده کنم . نمیدونم موقع اتصال کوتاه وقتی جریان زیادی از سنسور بگذره،سنسور می تونه این جریان رو برای چند میکرو ثانیه (به اندازه تشخیص اتصال کوتاه وقطع مدار از منبع ) تحمل کنه یا بلافاصله میسوزه ؟ لطفأ اگه تجربه ی استفاده از این آی سی رو دارین کمکم کنین.خیلی به این اطلاعات نیاز دارم :cry:
    بله اگه دیتا شیتش رو بخونید می بینید نوشته برای جریان 30 آمپر بهینه شده اما در جریان های بالاتر هم می تونه حتی خروجی بده و می تونه جریان بالا رو برای چند میکرو ثانیه تحمل کنه

sigpic

دیدگاه

دیتا شیتش رو قبلآ خونده بودم،ولی یکی از عملیم بهم گفت که این آی سی خیلی آی سی بدرد بخوری نیست.می گفت خطای زیادی هم داره (نمی دونم چه چیزی از این آی سی دیده بود)

دیدگاه

دیتا شیتش رو قبلآ خونده بودم،ولی یکی از عملیم بهم گفت که این آی سی خیلی آی سی بدرد بخوری نیست.می گفت خطای زیادی هم داره (نمی دونم چه چیزی از این آی سی دیده بود)
        چون خوندنش یکم سخته و برای اتصال به میکرو باید از تقویت کننده مناسبی استفاده بشه و اگر اینکار رو نکنیم خطا بالا میره اما خود ای سی خیلی دقیقه

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نا صر
          چون خوندنش یکم سخته و برای اتصال به میکرو باید از تقویت کننده مناسبی استفاده بشه و اگر اینکار رو نکنیم خطا بالا میره اما خود ای سی خیلی دقیقه
          خیلی ممنون از راهنماییت. :nice:
          اگه اشکال نداره یه سوال ناشیانه ی دیگه بپرسم:می شه بگی منطورت دقیقأ از تقویت کننده ی مناسب چیه؟

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییت. :nice:
            اگه اشکال نداره یه سوال ناشیانه ی دیگه بپرسم:می شه بگی منطورت دقیقأ از تقویت کننده ی مناسب چیه؟
            همون طور که می دونید خروجی سنسور به ازای هر آمپر جریان حدود 66 میلی ولت تغییر می کنه که جریان صفر هم دو و نیم ولت نشون میده پس باید یک مدار درست کرد که این دو و نیم رو به صفر کاهش بده و عدد 66 هم توصط یک تقویت کننده دقیق در یک عدد ثابت ضرب بشه تا بشه به راحتی مقدار رو خوند. و اگر این کار رو نکنیم دقت بسیار بسیار کم میشه.

sigpic

دیدگاه

سلام به همه ی دوستان انجمن.
              میشه لطف کنین بگین منظور از پهنای باند این سنسور که تو دیتاشیتش نوشته شده چیه؟واسه 30A نوشته 80KH

دیدگاه

سلام به همه ی دوستان انجمن.
                میشه لطف کنین بگین منظور از پهنای باند این سنسور که تو دیتاشیتش نوشته شده چیه؟واسه 30A نوشته 80KH
                یعنی بعد از اون سیگنال خروجی دیگه با اون رابطه ای که نوشتن نیست.
                خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed8419215
                  یعنی بعد از اون سیگنال خروجی دیگه با اون رابطه ای که نوشتن نیست.
                  شرمنده،متوجه منظورت نشدم .یعنی اون عدد حداکثر فرکانس سیگنال خروجی رو نشون می ده !!!!
                  میشه بیشتر توضیح بدی :redface:

دیدگاه

این سنسور ها می تونن هم جریان دی سی رو اندازه بگیرن و هم جریان ای سی رو و می دونید که جریان ای سی می تونه فرکانس های مختلفی داشته باشه که این سنسورها تا فرکانس 80 کیلوهرتز رو می تونه اندازه بگیره . یعنی اگر ما یک موج با فرکانس زیر 80 کیلو هرتز داشته باشیم و اونو به بار متصل کرده باشیم از طریق این سنسور میشه مقدار جریان بار رو اندازه گیری کرد.

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نا صر
                      این سنسور ها می تونن هم جریان دی سی رو اندازه بگیرن و هم جریان ای سی رو و می دونید که جریان ای سی می تونه فرکانس های مختلفی داشته باشه که این سنسورها تا فرکانس 80 کیلوهرتز رو می تونه اندازه بگیره . یعنی اگر ما یک موج با فرکانس زیر 80 کیلو هرتز داشته باشیم و اونو به بار متصل کرده باشیم از طریق این سنسور میشه مقدار جریان بار رو اندازه گیری کرد.
                      دقیقا
                      خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X