اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیستم کنترل و نمایش جریان مصرفی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیستم کنترل و نمایش جریان مصرفی

سلام دوستان
    دنبال یک سیستم ساده میگردم نیاز به تجربه و تخصص شما بزرگواران دارم
    یک برد کنترل جریان الکتریکی شامل موارد زیر
    1) جریان مصرفی یک موتور تک فاز رو نشون بده رنج کارش از نیم آمپر تا 20 آمپر باشه
    2) یک کنترلر داشته باشه که بشه بهش رنج کار داد مثلا یک الکترو موتور با جریان 5 آمپر کار میکنه اگر دچار مشکلی شد و 5/5 آمپر کشید برد فرمان بده و یک رله رو تحریک کنه .
    تا اینجاش به صورت آنالوگ تو بازار موجود هست خیلی هم راحت کارمیکنه و دوام بالایی هم داره ولی یک آیتم دیگه هم میخوام داشته باشه
    3) به هر دلیلی موتور جریان کمتری کشید مثلا 4 آمپر یا کمتر . در این شرایط هم رله رو تحریک کنه
    ممنون میشم که یه برد آماده یا یک نقشه یا به هر طریقی راهنمایی بفرمایید.
    سپاسگذارم.

پاسخ : سیستم کنترل و نمایش جریان مصرفی

چیزایی که به ذهنم میرسه ایناست:
    راه حل آنالوگ؛ شامل مدار نمونه جریان (یا ترانس CT)، تبدیل به ولتاژ، تقویت کننده و نمایشگر عقربه ای. به اضافه دو تا مقایسه کننده ولتاژ، که مربوط به جریان های آستانه زیاد و کم شما هستند و به رله (یا رله ها) فرمان می دن. تنظیم مرز جریان با پتانسیمتر یا کلید چند حالته انجام می شه.
    راه حل دیجیتال؛ استفاده از یک میکروکنترلر ساده، به همراه مدار نمونه جریان (چیزی شبیه بالا)، و نمایشگر دیجیتال. این بار چون میکروکنترلر دارید، می تونید به سادگی هر آستانه ای رو برای جریان ها و هر تعداد رله مشخص کنید.
    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

پاسخ : سیستم کنترل و نمایش جریان مصرفی

با سپاس از دوست عزیزم بابت راهنمایی
      کلیات توضیحتون رو متوجه شدم فقط چون من رشته تحصیلیم کامپیوتر هست نمیتونم مدار های فوق رو طراحی کنم .
      امکانش هست نمونه یا نقشه در اختیارم بزارین
      سپاسگذارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X