اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از دیود برای کم کردن ولتاژ ورودی در&#

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از دیود برای کم کردن ولتاژ ورودی در&#

سلام
    میخواستم بدونم استفاده از دیود برای کم کردن ولتاژ برای تغذیه درسته یا غلط و آیا برای جریان دهی یا جریان دهی لحظه ای مشکل ایجاد میکنه؟ چون بعضی جاها دیدم که بعضیا این کارو ایراد گرفتن ولی نمیدونم چرا.
    (من با رگولاتورای adj مشکل دارم میخوام یه از یه رگولاتور 5 ولت و یه دیود استفاده کنم چون فکر میکنم از نظر بالا نرفتن ولتاژ مطمئن تره.)

پاسخ : استفاده از دیود برای کم کردن ولتاژ ورودی در&#

یعنی شما 4.3 ولت میخوای؟
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط redown
      سلام
      میخواستم بدونم استفاده از دیود برای کم کردن ولتاژ برای تغذیه درسته یا غلط و آیا برای جریان دهی یا جریان دهی لحظه ای مشکل ایجاد میکنه؟ چون بعضی جاها دیدم که بعضیا این کارو ایراد گرفتن ولی نمیدونم چرا.
      (من با رگولاتورای adj مشکل دارم میخوام یه از یه رگولاتور 5 ولت و یه دیود استفاده کنم چون فکر میکنم از نظر بالا نرفتن ولتاژ مطمئن تره.)
      خوب حالا چند ولتی نیاز داری .استفاده از دیود هم مشکل نداره :read:
      دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
      بانك اطلاعاتي سنسورها
      ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
      تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
      [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

پاسخ : استفاده از دیود برای کم کردن ولتاژ ورو

بین 3.2 تا 4.8 میخوام. فکر کنم همون حدودا 4.3 باشه خوبه. مشکلی تو جریان دهی لحظه ای ایجاد نمیکنه؟ آخه تو یه مقاله آموزش microsd نوشته بود استفاده از تغذیه دیودی مطمئن نیست چون بعضی وقتا جریان لحظه ای بالا میکشه و نمیتونه راه اندازی بشه.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : استفاده از دیود برای کم کردن ولتاژ ورو

نوشته اصلی توسط redown
          بین 3.2 تا 4.8 میخوام. فکر کنم همون حدودا 4.3 باشه خوبه. مشکلی تو جریان دهی لحظه ای ایجاد نمیکنه؟ آخه تو یه مقاله آموزش microsd نوشته بود استفاده از تغذیه دیودی مطمئن نیست چون بعضی وقتا جریان لحظه ای بالا میکشه و نمیتونه راه اندازی بشه.
          میتونی یه عکس از اون قسمت مقاله بزاری
          بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

نوشته اصلی توسط redown
            با سلام
            من خودم چند وقت پیش توی یکی از طراحی هام برای تامین تغذیه ای سی فلش At45db که 3.3ولت بود
            دوتا دیود 1n4148 سری با تغذیه 5 ولت مدارم کردم تا حالا که مشکلی پیش نیومده
            ثانیا خیلی وقتا (برا جداسازی تغذیه قسمت های مختلف برد) یه دیود 1n5408 سری با ورودی مدار تغذیه قرار می دهند
            :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
            لـعـن الله قـاتـلیـک و ظـالـمـیـک یـا فـاطـمـة الـزهـرا سلام الله علیها

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hosein_310
              با سلام
              من خودم چند وقت پیش توی یکی از طراحی هام برای تامین تغذیه ای سی فلش At45db که 3.3ولت بود
              دوتا دیود 1n4148 سری با تغذیه 5 ولت مدارم کردم تا حالا که مشکلی پیش نیومده
              ثانیا خیلی وقتا (برا جداسازی تغذیه قسمت های مختلف برد) یه دیود 1n5408 سری با ورودی مدار تغذیه قرار می دهند
              :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
              درست عزیز ضمن برای 3.3 از رگولاتور lf33 استفاده کن
              بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

نوشته اصلی توسط redown
                نه دوست عزیز، مشکلی پیش نمیاد. دیود ها عموما سریع هستند. مثلا همین 4148 که آقای ریاحی گفتن از نوع fast هست. من هم تومدار میکرویی و هم تو مدار fpga استفاده کردم و مشکلی نداشت. پیشنهاد میکنم دو تا سری ببندید.
                فقط نکته ای که باید رعایت کنید اینه که یه بار مقاومتی چند ده کیلویی هم براش بذارید تا دیود ها همیشه روشن باشند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا ریاحی
                  درست عزیز ضمن برای 3.3 از رگولاتور lf33 استفاده کن
                  با سلام
                  ممنون از راهنمایی تون
                  من این مسله را واسه خاطر جمعی دوستمون گفتم وگرنه در مدارات حساس تر ( تغذیه میکرو ) 3.3v رو از LM2576 تامین میکنم
                  :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : استفاده از دیود برای کم کردن ولت&#157

نوشته اصلی توسط حمید رضا ریاحی
                    میتونی یه عکس از اون قسمت مقاله بزاری

خیلی ممنون. چون حس میکردم بعضی جاها که خونده بودم حتی اگه اشتباه نکنم تو خود این انجمن این کارو اصولی نمیدونستن پرسیدم.

دیدگاه

من با mmc کارنکردم. ولی اگه این جریان 1 آمپری درست باشه قطعا تایمش خیلی کوتاهه، بنابراین اگه بعد از دیودها از یه خازن مناسب استفاده بشه، میتونه این جریانو تامین کنه و مشکلی پیش نیاد. فقط میمونه بحث هزینه و فضا که به عهده طراحه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
                        فقط نکته ای که باید رعایت کنید اینه که یه بار مقاومتی چند ده کیلویی هم براش بذارید تا دیود ها همیشه روشن باشند.
                        اگه مقا.مت نذاریم و دیود ها روشن نمونن کجا ها ممکنه مشکل پیش بیاد؟
                        زندگی پر ز وجود است ولی ..
                        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
                          با سلام
                          نه نیازی به گذاشتن مقاومت موازی ( یه بار مقاومتی چند ده کیلوی) با دو تا دیوده چون دیوها با وصل ولتاژ 5v همیشه روشنند
                          نه نیاز به گذاشتن خازن..
                          همین طور که قبلا گفتن توی یه مدار برای تغذیه حافظه فلش استفاده کردم
                          بعدشم این ترفند برای رسیدن به ولتاژ تغذیه ای سی های که جریان راه انداز زیادی ندارند(2.7v _3.6v) استفاده شده در این صورتم جریان دهی لحظه ای معنا پیدا نمی کنه
                          :biggrin:

دیدگاه

1n4148 خیلی جریان کمتری از 1 امپر میده پس ممکنه تو دراز مدت اسیب ببینه
                            بهتره از یک دیود یک امپر استفده کنید (از نظر هزینه تفاوت چندانی نخواهد داشت )

خازن هم بهتره استفاده نشه.
                            چون لجظه اولی که جریان وصل میشه خود خازن برای شارژ شدن جریان میکشه و باعث میشه ولتاژ دیرتر بالا بیاد

البته من از دیجیتال سر در نمیارم و از دید انالوگ گفتم اینارو.
                            زکات علم نشر آن است
                            بیشتر با من اشنا بشین :
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                            ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

مشکلی که پیش میاد اینه که تا زمانیکه بار جریان نکشه دیودها روشن نمیشن و وقفه ای به اندازه Rise Time دیود بین لحظه ای که بارتون جریان نیاز داشته و لحظه ای که دیودها تونستن تو خروجیشون ولتاژ مناسب رو تهیه کنن ایجاد میشه. پس بهتره مقاومت رو بگذارید.
                              1n4148 خیلی جریان کمتری از 1 امپر میده پس ممکنه تو دراز مدت اسیب ببینه
                              هر چند که ما نمیدونم ایشون چقدر جریان احتیاج(چقر خوبه که دوستان سوالشونو دقیق مطرح کنن :sad دارن ولی اگه لحظه ای باشه مشکلی نداره و با اضافه کردن یه خازن با مقدار مناسب میتونن بارشون رو تغذیه کنن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X