اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانسفورماتور و افزایش بار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانسفورماتور و افزایش بار

با سلام. :smile:

فرض کنیم که یک ترانس کاهنده داریم میخواستم بدوم که مثلا در ساعاتی که مصرف بالا است و جریان زیادی از شبکه کشیده میشه(از ثانویه ی ترانس) خوب جریان سیمپیچ اولیه هم زیاد شده و اولیه ی هم که در ترانس کاهنده میدونید نمیتونه جریان بالایی رو تحمل کنه پس میسوزه و فکر هم نمیکنم بشه ولتاژ اولیه رو کم کرد.

دقیقا مثل بحث اتصال کوتاه ثانویه که میگن در این حالت باید 5% ولتاژ اسمی رو بدیم به اولیه پس در پست ها چیکار میکنند برای حل این مشکل؟

ممنون.
    راهي خواهم ساخت ...

پاسخ : ترانسفورماتور و افزایش بار

با سلام. :smile:

بچه ها من چندتا سوال برام پیش اومده از بحث ترانس های 3فاز گفتم که در ادامه ی همین تاپیک مطرح بکنم واقعا ممنون میشم اگه کمکم بکنید.
    من یکی یکی سوالام رو می پرسم تا بحث جا بیفته.

1-من میخوام بدونم که اگه بار 3فاز من که یک ترانس 3فاز داره اون رو تغذیه میکنه نامتعادل باشه(یعنی از فازهاش جریان یکسانی کشیده نشه)و خروجی ترانس ما اتصالش ستاره باشه و زمینش هم وصل نشده باشه چه اتفاقی میفته؟
    مثلا فرض کنید که ما یک ترانس 3فاز داریم که داره از هر فازش چندتا خونه استفاده می کنند و از هر کدوم از فازها هم جریانی کشیده میشه و مقدار اونها با هم برابر نیستش.

2-اتصال مثلث نقطه ی صفر نداره پس زمین اصلا نمیشه بهش وصل کرد پس برای همون مثال بالا اگه اتصال خروجی ترانس مثلث باشه چه اتفاقی میفته؟

ممنون میشم کمکم کنید.
    راهي خواهم ساخت ...

دیدگاه

پاسخ : ترانسفورماتور و افزایش بار

با سلام خدمت دوست عزیز
      در مورد سوال اول اینکه :دراین حالت مقدار بار خروجی را کاهش میدهند ودر مورد سوال دوم , اکثر ترانسهای توزیع دارای اتصال ستاره و یا زیگزاگ هستند
      البته زیگزاک در جایی که ناتعادلی بیشتر باشه بیشتر بکار میره
      وعلت استفاده از این اتصالات یکیش نیاز به نول میباشد که اگر مرکز ستاره زمین نشده باشه علاوه بر ناتعادلی اصلا"وسیله کار نخواهد کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X