اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گیرنده لیزر که ابعاد بزرگ داشته باشد.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گیرنده لیزر که ابعاد بزرگ داشته باشد.

دوستان کسی هست که گیرنده لیزری سراغ داشته باشه که بشه رو یه سطح مثلا 10 سانت در 30 سانت یا کمتر بیشتر بشه نصب کرد و فقط بگه لیزر برخورد داشته یا نه و موقعیت برخورد لیزر اصلا مهم نیست.
    من میخوام بفهمم که به یه سطح یک متری لیزر برخورد کرده یا نه.
    اگر کسی ایده ای داره ممنون میشم بگه.

پاسخ : گیرنده لیزر که ابعاد بزرگ داشته باشد.

اگه یه متر مربعو میخوای چک کنی فک کنم بهترین راه این باشه که رو یه دیش ماهواره یه برچسب براق یا یه چیزی تو مایه های کاغذ آلومینیوم بچسبونی بدشم یه ازین مقاومت ldr ها بضیا بهش میگم فوتوسل جای ال ان بی که در واقع میشه کانونش نصب کنی

البته همه اینا با این فرضه که شما لیزرو از فاصله ی دور بتابونی که تمرکز نورت بیوفته رو کانون (و البته جهت و زاویه ی دیش هم درس باشه )

اگرم جهت تابش مشخص نیس میتونی با پردازش تصویر هم متوجهش بشی .پیدا کردن یه لکه ی قرمز یا سبز تو یه زمینه ی سفید کار آسونیه

حالا من نمیدونم اینو برا چی میخوای ولی اینا به نظرم رسید

اگرم میخوای با لیطر دیتا بفرستی و باید پالس لیزرو بخونی یه ایده هایی دارم بگو تا بگم بهت
    پشت به کنکور ، رو به سربازی...

دیدگاه

ممنون ، اما من فضایی که دارم انقدر وسیع نیست که بتونم دیش بزارم. میخوام ببینم سنسوری هست که مثل همین گیرنده های لیزر که مثل فوتو دیود هستند و ابعاد کوچیکی در حد نیم سانت در نیم سانت دارند باشه ولی در ابعاد بزرگتر مثلا 10 سانت در 10 سانت. فقط هم بگه لیزر برخورد داشته یا نه.

دیدگاه

تا اونجا که من میدونم نه

فک کنم تنها چیزی که سطح وسیع داشته باشه و بتونی ازش خروجی بگیری باتری خورشیدیه اونم فک کنم به رنگ لیزرت وابسته باشه باید تست بگیری (فوتونای لیزر قرمز کم انرژین ،شاید نتونه اختلاف ولتاژ تولید کنه ولی لیزر سبز باید پاسخگو باشه )

باتری خورشیدی 5 ولت تو ابعاد حدود 5 در 10 سانت (ازین چینیا) تو بازار فراوونه

البته باید دورو برشو یه جوری بپوشونی که نور تابشی از محیط حداقل بشه بعد با یه adc ولتاژ تولیدی باتریا رو بخونی . از رو مشتق (همون تغییرات) میتونی بفمی لیزر تابیده یا نه
        پشت به کنکور ، رو به سربازی...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X