اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد چوک یا ترانس های کوچک در منابع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد چوک یا ترانس های کوچک در منابع تغذیه

سلام
    من تو یه مدار که منبع تغذیه سوئیچینگ بخشی از اونه به یه چوک برخورد کردم که یه طرفش 5 پایه و یه طرفش 4 پایه است خواستم به سایت سازندش برم که همچین سازنده ای اصلا web site نداره .می خواستم نوع اتصالس رو بدونم و در ثانی اگر این ترانس کوچک کلا معیوب باسه برای جایگزین کردنش چه کار کنم تو امجد که پرس و جو کردم گفتن انها رو نمی تونم گیر بیارم.لطفا منو راهنمایی کنید.

پاسخ : سوال در مورد چوک یا ترانس های کوچک در منابع تغذیه

با اهم چک میتونین تا حدودی از اون سر در بیارین البته نه کامل چون ترانسهای تغذیه سویچ مد معمولا اهم خیلی کمی دارن
    با سلف متر هم میتونین مقدار امپدانس سلفی اونو اندازه بگیرین
    اگه هم خراب شد چاره ای ندارین جز اینکه با یه حلال قوی چسب هاشو وا کنین و از نو بپیچین

دیدگاه

به نظر خود من چون این ترانس ها هم جز قطعات الکترونیکی محسوب می شن باید یه استاندارد خاصی داشته باشن تا تمام شرکت های تولید کننده اونها از اون استاندارد ها تبعیت کنن.مثلا باید ترانسهایی از شرکتهای سازنده مختلف داشته باسیم که 4 سر ورودی و 5 سر خروجی داشته باشن.و اینکه حداقل یکی از این شرکتها datasheet این ترانس رو رو web site خودش قرار بده.آیا شما با این موافقید؟

دیدگاه

چنین چیزی امکان نداره دوست عزیز.
        چون اون چوک یه ترانس با هسته فریته که میتونه کاهنده یا افزاینده باشه .و طراحیشم واسه هر شرکت منحصر به فرد هست.
        چون 1001 پارامتر داره و بسته به جریان - ولتاژ خروجی - دامنه ورودی - نوع قطعات جانبی و ... بستگی داره
        البته اینم بگم در سوئچینگ خیلی خیلی کم پیش میاد که این ترانس معیوب بشه.
        معمولا قلع مردگی یا سوختن ترانزستورها رو داریم
        خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

ببخشید آقای Ashk منظور شما از قلع مردگی چیه؟می شه کاملاً در این باره توضیح بدین و باعث چه اشکالاتی می شه؟ :question:

دیدگاه

همونطور که دوستمون گفتن این ترانس ها خراب نمیشن! اگر هم یکی دیگه لازم داری می تونی یک هسته مثل اون بخری (راحت گیر میاد، پیدا نکردی یه سایز بزرگترشو بگیر) به همون تعداد دور با همون نمره سیم یکی دیگه ببند!

HTH - Shahriar
            Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

قلع مردگی زمانی پیش میاد که مدار بیش از حد داغ بشه و پایه قطعات از قلع جدا بشه
              البته منظورم این نیست که قلع ذوب بشه.
              یه جورایی قلع فاسد میشه و براحتی هم دیده نمیشه . اینجور مواقع رنگ قلع مات میشه
              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X