اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جلو گیری از افت ولتاژ شدید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جلو گیری از افت ولتاژ شدید

با سلام خدمت شما دوستان

زمان روشن شدن دستگاه های برش (نجاری) فشار زیادی به برق میاد که باعث کم شدن نور لامپ های کم مصرف و حتی گاهی باعث پریدن فیوز برق میشه و در کل باعث آزار و اذیت همسایگان میشه .

در ضمن آمپرمصرفی این دستگاه ها یکیش 26 و بقیشونم 5و4 و به پایین .

که این 26 آمپره استارت اولیش فیوز می پرونه ( خیلی کم پیش میاد ) که احتمال زیاد باید مقدار فیوز رو زیاد کنم ولی مشکل من سر افت ولتاز برقه ؟

دوستان راه حلی اساسی سراغ دارن که چگونه این مشکل رو حل کنم .

با خازن ؟ یا ... ؟
    که با اين درد اگر دربند درمانند درمانند
    فاميل دور : اشاره داره به درهايي که واقعا در نيستن ، مثل نقاشي در روي ديوار. يعني اين دردها مارو شبيه اون درها ميکنه .

پاسخ : جلو گیری از افت ولتاژ شدید

با سلام
    دوست عزیز مشکل شما به دلیل جریان راه اندازی شدید دستگاه اره هستش
    این جریان می تونه تا حدود 5 برابر جریان نامی هم باشه که سبب افت ولتاژ میشه
    چند راه حل :
    1- قطر سیم های ارتباطی رو تا حد ممکن زیاد کنید
    2- می تونین از مقاومت راه انداز استفاده کنید ( یعنی لحظه راه اندازی برای یک ثانیه یه مقاومت با مدار کنتاکتوری با موتور سری کنید )
    3- از اتو ترانس هم می تونین برای راه اندازی استفاده کنید که میشه با دست ولتاژ رو تغییر داد.
    4- راه حرفه ایش استفاده از درایور موتوره
    موفق باشین
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

بله مشکل افت ولتاژ هستش. پلاک موتورش رو عکسشو بزار .

یه چیزی رو اول بگو ببینم: نور لامپا همیشه به یه اندازه کم میشه؟ یا بعضی وقتا کمتر بعضی وقتا بیشتر؟

دیدگاه

جاش خیلی ناجوره نمیشه خوب عکس گرفت

نوشته اصلی توسط arvinfx
        یه چیزی رو اول بگو ببینم: نور لامپا همیشه به یه اندازه کم میشه؟ یا بعضی وقتا کمتر بعضی وقتا بیشتر؟
        تقریبا میشه گفت که به اندازه کم میشه و با توجه با این که لامپ ها کم مصرف هستند معلومه مه جریانی رو میکشه .

من خودم میخواستم سیم 4 بزارم براش ولی طرفی که اومد نصبش کرد گفت سیم 2.5 بسشه . ولی باید همون 4 کنمش .

بعدشم خود نصاب دستگاه گفت اگه دستگاه خیلی فشار میاره یک خازن سر کنتر بزار .

فاميل دور : اشاره داره به درهايي که واقعا در نيستن ، مثل نقاشي در روي ديوار. يعني اين دردها مارو شبيه اون درها ميکنه .

دیدگاه

می دونی من یه فکری دارم اونم اینه که روی 0 ولت موتورتو روشن کنم که اون جریانی که میکشه کمتر بشه ولی نمیشه حظفش کرد کارکرد این موتورهای تکفاز همینه. مگه اینکه سافت استارتی چیزی بتونی براش بزاری که نمیدونم برای موتور تکفاز هم داریم یا نه

اون خازن هم مشکل رو حل نمیکنه برای اصلاح کسینوس فی میزارن اون خازن رو

دیدگاه

راستشو بخوای این برادران چینی به اندازه کافی روی این دستگاه خرت وپرت کنترلی و ... گذاشتن .کلا نبابید به دستگاه کار بگیریم چون دستگاهی که باید سه فاز باشه کردنش تک فاز موتورم باید اولش زور دار کار کنه که برق منطقه ما زور نداره باید هر کاری که هست سر تثبیت ولتاژ کرد .

1 . این ترانس هایه تثبیت کننده ولتاژ میتونه کارمو راه بندازه ؟

2 . با این جریان کشی اولیه ی بالایی که این دستگاهها دارن میتونن درست کارشونو انجام بدن (و یک 10سالی برام کار کنن)؟

3 . قیمتشون توی این دوره زمونه چند در میاد ؟

دیدگاه

دوست عزیز، اینطوری که شما میگی مشکل فقط تو کارگاه شما نیست که با تعویض سیم حل بشه!
              در اصل انرژی راه اندازی موتور شما زیاده و وقتی اونو تو لحظه استارت از شبکه میکشه اینطوری میشه. کار تثبیت و ترانس و خازن نیست. تنها راهش اینه که از سافت استارتر یا اینورتر تک فاز استفاده کنی تا موقع راه اندازی توان کمتری از شبکه بکشه و افت کمتر بشه.
              کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

کنتور شما تک فازه 25 امپر هستش؟
                اون موقع 26 امپر میکشی.
                [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

سلام یک روزی تو خونه یکی رفتم دیدم در ورودی سیم برق که میاد داخل خونش یه سیم خیلی کلفت پیچیده شده وصل کرده در ورودی یکی از سیمها مثل سلف بزرگ دستگاه جوش جدید که به یک سر خروجی وصل میشه به نظر شما برای چی اینکارو کرده میگفت به اون سیمم میخام یکی دیگه وصل کنم ایا این کار به این دوستمون کمک نمیکنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehrdadttt
                    با سلام خدمت شما دوستان

زمان روشن شدن دستگاه های برش (نجاری) فشار زیادی به برق میاد که باعث کم شدن نور لامپ های کم مصرف و حتی گاهی باعث پریدن فیوز برق میشه و در کل باعث آزار و اذیت همسایگان میشه .

در ضمن آمپرمصرفی این دستگاه ها یکیش 26 و بقیشونم 5و4 و به پایین .

که این 26 آمپره استارت اولیش فیوز می پرونه ( خیلی کم پیش میاد ) که احتمال زیاد باید مقدار فیوز رو زیاد کنم ولی مشکل من سر افت ولتاز برقه ؟

دوستان راه حلی اساسی سراغ دارن که چگونه این مشکل رو حل کنم .

با خازن ؟ یا ... ؟
                    بهترین کار امتحان سری کردن یه مقاومت خیلی وات بالا با موتور (فقط موتور) دستگاه در هنگام راه اندازی اونه.
                    استفاده از سافت استارتر یا درایو، در صورتی که با موتور خازنی موازی باشه یا موتور در لحظه راه اندازی ضریب قدرت خازنی داشته باشه، اصلا جالب نیست.
                    خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

سلام
                      موتور شما تکفاز 3 اسب باید باشه
                      فاصله شما از ترانس 20کیلو به 400ولت باید زیاد باشه (ترانس داخل محله)
                      مقاومت وات بالا نمی تونه مشکلت را حل کنه چون آمپر زیاده در ضمن اگر تعداد روشن و خاموش شدن ها زیاد شد خیلی گرم می کنه اونم داخل نجاری و خطر آتش سوزی
                      بهترین راها سافت و یا درایو و بهترین کار سافت بدون دست زدن به مدار کنترلی دستگاه
                      برق تکفازی که برای موتور میره را به سافت بده خروجی سافت را هم به موتور یه برق تکفاز هم به سافت بده برای تغذیه و فرمان روشن و خاموش را هم از همون برق که به ورودی سافت دادی از دستگاه می آید بده مدار کنترلی دستگاه هم بهم نخورده بالای 10سال هم بهت کار میده
                      در ضمن همون سیم2.5 کافیه مشکل از سیم کشی کارگاه نیست خازن پای کنتور یه مقدار کمی کمکت می کنه بی تاثیر نیست ولی کلا نمی تونی فقط روی اون حساب باز کنی
                      امیدوارم دنبال کارهای دیگه ای نروی که فایده نداره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X