ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2010/05/06
    تهران
    292
    8
    011

ov7670 - lpc1768 اتصال دوربين به ميکروکنترلر ARM

سلام

اين دوربين در قسمت فروشگاه سايت مي باشد.

بررسي راه اندازي اين دوربين (مدل دوربين رم دار)

در اين تاپيک سعي دارم تا اساتيد اين دوربين را بيشتر مورد برسي قرار دهند (فعلا دهم)

اطلاعات دوربين
    http://eshop.eca.ir/index.php?controller=attachment&id_attachment= 2

برنامه ي نمونه که شرکت eca قرار داده است و تاپيک مربوط به اتصال دوربين به برد آموزشي شرکت eca
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75466.0

دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.
    2010/05/06
    تهران
    292
    8
    011

پاسخ : ov7670 - lpc1768 اتصال دوربين به ميکروکنترلر ARM

خب همانطور که از شکل پيدا هست اين دوربين داراي يک ارتباط سريال i2c مي باشد.
    اين ارتباط باعث پيکربندي دوربين از جمله سايز تصوير خروجي ، تنظيم کنتراست، تنظيم مقدار نرخ رنگ ، تنظيم فرکانس و ...
    جدا از مد کانفيگ داراي 8 پين خروجي نيز مي باشد که d0 تا d7 نام دارد اين پايه ها نيز وظيفه ي خروجي رنگ پيکسل ها را دارا مي باشند.
    دو پين براي سينک عمودي و افقي
    پين ريست کردن
    پين هاي RCLK و PCLK
    PCLK در بردهايي که در فروشگاه eca هست بي استفاده است و اين پين همان پين فرکانس ورودي به دوربين است که اين رويداد داخل برد انجام مي شود.
    RCLK اين پين نيز به رم دوربين متصل هست که با هر کلاک يک خروجي 8 بيتي به ما مي دهد.
    cs براي انتخاب دوربين.
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.
    2014/03/19
    1
    0

با عرض سلام و خسته نباشيد
    ممنون بابت در اختيار گذاشتن نتيجه ي زحماتتون بين ديگر علاقه مندان
    2تا خواهش داشتم ازتون:
    اولش اين که هيچ نقشه ي شماتيکي براي اين پروژه من نتونستم از سايت دريافت کنم,,,اگر امکانش هست برام بفرستيدش.(من برد اموزشي نخريده ام و بايد 0 تا 100 کار رو خودم ببندم)
    و بعد اين که اگر امکان داره محتويات فايل نمونه برنامه رو کمي توضيح بديد,,,يک خورده گيج کنندست(((خصوصا کدام فايل بايد پروگرام شود))

با تشکر فراوان
    عليرضا صالحي
    -----
    -----
    2010/05/06
    تهران
    292
    8
    011

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza Salehi E
    با عرض سلام و خسته نباشيد
    ممنون بابت در اختيار گذاشتن نتيجه ي زحماتتون بين ديگر علاقه مندان
    2تا خواهش داشتم ازتون:
    اولش اين که هيچ نقشه ي شماتيکي براي اين پروژه من نتونستم از سايت دريافت کنم,,,اگر امکانش هست برام بفرستيدش.(من برد اموزشي نخريده ام و بايد 0 تا 100 کار رو خودم ببندم)
    و بعد اين که اگر امکان داره محتويات فايل نمونه برنامه رو کمي توضيح بديد,,,يک خورده گيج کنندست(((خصوصا کدام فايل بايد پروگرام شود))

با تشکر فراوان
    عليرضا صالحي
    ---
    ---
    بله انشاالله اين کار را به زودي انجام مي دهم
    2010/05/06
    تهران
    292
    8
    011

براي اينکه بتوانيم بفهميم کدام پايه ميکرو به کدام پايه ي دوربين وصل است بايد بعداز باز کردن برنامه به هدر هاي زير مراجعه کنيم.
    عکس (1)

البته همانطور که از عکس (1) بالا مشاهده مي شود نام پايه ها به صورت ديفاين تغيير داده شده است (*)
    اما شما مي توانيد کد را به صورت دلخواه تغيير دهيد.(**)

براي تغيير پايه ها شما دو راه داريد
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    راه اول

مثل همين نامگذاري که مي بينيد:
    کد:
    #define 	POV_RE   	 	(1 << 10)
    #define OV_RE(x)   ((x) ? (LPC_GPIO1->FIOSET |= POV_RE) : (LPC_GPIO1->FIOCLR |= POV_RE));
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    راه دوم

در عکس زير هم مسير پايه هايي که در قسمت (*) ذکر داده شده بود را مي توانيد بيابيد.
    عکس (2)

----------------------------------------------------------------------------------
    (**) اگر مي خواهيد از اين روش تغييرات را اعمال کنيد نيازي نداريد تا مراحل را ادامه دهيد.

-------------------------------------------------
    بازديد کنندگان اگر اشتباهي در متن ديديد حتما به بنده اعلام کنيد تا اصلاح کنم باتشکر
    2018/12/26
    25
    2

سلام دوستان میخواستم بدونم چطور میشه نام و شماره ی هر 12 پایه ی این دوربینی که در فروشگاه موجود هست چیه؟و دیگه این که این دوربین با میکروکنترلر stm32F030K6t6 که 48 مگاهرتز هست و 32 کیلوبایت حافظه برنامه ریزی داره راه اندازی میشه؟

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6