اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ov7670 - lpc1768 اتصال دوربین به میکروکنترلر ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ov7670 - lpc1768 اتصال دوربین به میکروکنترلر ARM

سلام

این دوربین در قسمت فروشگاه سایت می باشد.

بررسی راه اندازی این دوربین (مدل دوربین رم دار)

در این تاپیک سعی دارم تا اساتید این دوربین را بیشتر مورد برسی قرار دهند (فعلا دهم)

اطلاعات دوربین
    http://eshop.eca.ir/index.php?controller=attachment&id_attachment= 2

برنامه ی نمونه که شرکت eca قرار داده است و تاپیک مربوط به اتصال دوربین به برد آموزشی شرکت eca
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75466.0

دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

پاسخ : ov7670 - lpc1768 اتصال دوربین به میکروکنترلر ARM

خب همانطور که از شکل پیدا هست این دوربین دارای یک ارتباط سریال i2c می باشد.
    این ارتباط باعث پیکربندی دوربین از جمله سایز تصویر خروجی ، تنظیم کنتراست، تنظیم مقدار نرخ رنگ ، تنظیم فرکانس و ...
    جدا از مد کانفیگ دارای 8 پین خروجی نیز می باشد که d0 تا d7 نام دارد این پایه ها نیز وظیفه ی خروجی رنگ پیکسل ها را دارا می باشند.
    دو پین برای سینک عمودی و افقی
    پین ریست کردن
    پین های RCLK و PCLK
    PCLK در بردهایی که در فروشگاه eca هست بی استفاده است و این پین همان پین فرکانس ورودی به دوربین است که این رویداد داخل برد انجام می شود.
    RCLK این پین نیز به رم دوربین متصل هست که با هر کلاک یک خروجی 8 بیتی به ما می دهد.
    cs برای انتخاب دوربین.
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید
      ممنون بابت در اختیار گذاشتن نتیجه ی زحماتتون بین دیگر علاقه مندان
      2تا خواهش داشتم ازتون:
      اولش این که هیچ نقشه ی شماتیکی برای این پروژه من نتونستم از سایت دریافت کنم,,,اگر امکانش هست برام بفرستیدش.(من برد اموزشی نخریده ام و باید 0 تا 100 کار رو خودم ببندم)
      و بعد این که اگر امکان داره محتویات فایل نمونه برنامه رو کمی توضیح بدید,,,یک خورده گیج کنندست(((خصوصا کدام فایل باید پروگرام شود))

با تشکر فراوان
      علیرضا صالحی
      -----
      -----

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza Salehi E
        با عرض سلام و خسته نباشید
        ممنون بابت در اختیار گذاشتن نتیجه ی زحماتتون بین دیگر علاقه مندان
        2تا خواهش داشتم ازتون:
        اولش این که هیچ نقشه ی شماتیکی برای این پروژه من نتونستم از سایت دریافت کنم,,,اگر امکانش هست برام بفرستیدش.(من برد اموزشی نخریده ام و باید 0 تا 100 کار رو خودم ببندم)
        و بعد این که اگر امکان داره محتویات فایل نمونه برنامه رو کمی توضیح بدید,,,یک خورده گیج کنندست(((خصوصا کدام فایل باید پروگرام شود))

با تشکر فراوان
        علیرضا صالحی
        ---
        ---
        بله انشاالله این کار را به زودی انجام می دهم

دیدگاه

برای اینکه بتوانیم بفهمیم کدام پایه میکرو به کدام پایه ی دوربین وصل است باید بعداز باز کردن برنامه به هدر های زیر مراجعه کنیم.
          عکس (1)

البته همانطور که از عکس (1) بالا مشاهده می شود نام پایه ها به صورت دیفاین تغییر داده شده است (*)
          اما شما می توانید کد را به صورت دلخواه تغییر دهید.(**)

برای تغییر پایه ها شما دو راه دارید
          ---------------------------------------------------------------------------------------------
          راه اول

مثل همین نامگذاری که می بینید:
          کد:
          #define 	POV_RE   	 	(1 << 10)
          #define OV_RE(x)   ((x) ? (LPC_GPIO1->FIOSET |= POV_RE) : (LPC_GPIO1->FIOCLR |= POV_RE));
          ---------------------------------------------------------------------------------------------
          راه دوم

در عکس زیر هم مسیر پایه هایی که در قسمت (*) ذکر داده شده بود را می توانید بیابید.
          عکس (2)

----------------------------------------------------------------------------------
          (**) اگر می خواهید از این روش تغییرات را اعمال کنید نیازی ندارید تا مراحل را ادامه دهید.

-------------------------------------------------
          بازدید کنندگان اگر اشتباهی در متن دیدید حتما به بنده اعلام کنید تا اصلاح کنم باتشکر

دیدگاه

سلام دوستان میخواستم بدونم چطور میشه نام و شماره ی هر 12 پایه ی این دوربینی که در فروشگاه موجود هست چیه؟و دیگه این که این دوربین با میکروکنترلر stm32F030K6t6 که 48 مگاهرتز هست و 32 کیلوبایت حافظه برنامه ریزی داره راه اندازی میشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X