اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک سوال ساده(چطور سیستم عامل پیش فرض را تعیین کنیم؟)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک سوال ساده(چطور سیستم عامل پیش فرض را تعیین کنیم؟)

من روی سیستمم لینوکس و ویندوز رو با هم دارم اما وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم لینوکس گزینه ی اوله و بعد از چندثانیه لینوکس می یاد بالا.
    چه طور می تونم سیستم عامل پیش فرضم رو ویندوز کنم؟
    یعنی ویندوز گزینه ی اول باشه بعد لینوکس باشه؟
    It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

پاسخ : یک سوال ساده(چطور سیستم عامل پیش فرض را تعیین کنیم؟)

کدوم لینوکس ؟

دیدگاه

شما باید موقع نصب لینوکس در تنظیمان بوت لودر این کار رو انجام میدادی الان فکر نکمنم بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط beheshtaein

من روی سیستمم لینوکس و ویندوز رو با هم دارم اما وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم لینوکس گزینه ی اوله و بعد از چندثانیه لینوکس می یاد بالا.
        چه طور می تونم سیستم عامل پیش فرضم رو ویندوز کنم؟
        یعنی ویندوز گزینه ی اول باشه بعد لینوکس باشه؟
        در Run تایپ کنید: msconfig
        از سربرگ BOOT.INI تنظیمات مورد نظرتون رو انجام بدید.
        There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

رضا جان اینجوری نمیشه !
          چون وقتی یکی از سیستم عاملهای لینوکس رو نصب می کنی ، یه لودر دیگه اضافه میشه ! که بعد اون میره به صفحه انتخاب ویندوز !
          و این لودر هم تنظیماتش از داخل خود لینوکس انجام میشه !
          دوستمون بگه کدوم توزیع استفاده میکنه من می گم که چجور میشه این کار رو کرد !

دیدگاه

سلام
            لینوکس من open suse هست.
            ممنون از راهنمایی دوستان
            It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

دیدگاه

من یه بار قدیما سوزیه نصب کردم ، ولی زیاد کار نکردم ! الانم تازه 1 ماهی یمشه که اوبونتو رو از سیستم پاک کردم !
              ولی عالمی داره برای خودش ! حتما امتحانی بکنین
              این لودر که اول صفحه میاد ، به اسم گراب هست ! من برای اوبونتو رو تنظیم کردم که چجور پیش فرض xp باشه ! تا اونجا هم که می دونم برای کل سیستمهای گنو لینوکس این گراب وجود داره !
              http://wiki.ubuntu-ir.org/GrubHowto?highlight=%28grub%29
              این آدرس برید می تونین کل توضحاتش رو ببینین ( انجمن باحالی داره ، یه سر بزنین ! )
              در ضمن بازم میگم ، اگر تازه سوزه نصب کردی ، بی خیالش شو و برو اوبنتو نصب کن !

دیدگاه

سلام

با ویندوز XP بیا بالا

روی my computer رایت کلیک کن.

برو توی Properties .

از قسمت بالا ، برو توی Advanced

در قسمت Startup and Recovery کلید settings را بزن

این همون صفحه ای است که همون اول که کامپیوتر را روشن می کنی میاد.

اون بالا نوشته Default operating system ، بعد زیرش یک مستطیل هست که حالت انتخابی داره. الان احتمالا روی ویندوز لینوکس تعریف شده. این را بذار روی ویندوز XP

از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
                گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

ایمان جان اینجوری نمیشه !
                  همونطور که چند پست بالا هم گفتم اول سیستم با گراب میاد بالا و بعد اگر گزینه ویندوز رو انتخاب کنی تازه میره داخل این صفحه ای که شما الان تنظیماتش رو گفتی !
                  توی گراب هم باید فقط گزینه ( عدد ) رو برای انتخاب پیش فرض سیستم عامل انتخاب کنید !

دیدگاه

سلام آقا فرشاد

خوب من اینشو دیگه نمی دونم. اتفاقا تعجب کرده بودم که چه طور چیز به این سادگی را کسی جواب نداده...

به هر حال شرمنده... :redface:
                    از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
                    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

سلام بنده هم الان روی لپتاپم اپن سوژه 10.3 رو با ویستا و اکس ÷ی دارمو هر سه تا باهم روی گراب قابل بوت هستند.
                      یک روش اینه که بری فایل های سورس گراب یا لیلو یا لینوکس لودر رو دستکاری کنی. من این کارو یک بار مجبور شدم انجام بدم ولی اینو ÷یشنهاد نمی کنم.
                      چون این روش مواقعی بدردتون می خوره که لینوکستون بالا نیاد.
                      روش ساده ترش اینه که تو لینوکس بری و بعد ابزار خیلی مفید و منحصربفرد سوژه رو به اسم yast اجرا کنی و در یکی از قسمت هاس احتمالا زینه ای تقریبا به اسم boot loader پیدا کنی. اونو اجرا کن و ایتم ویندزت رو انتخاب کن و set as default رو بزن. البته دقت کن که من الان تو لینوکس نیستم و روال کار ممکنه یک مقداری فرق کنه . چون من اونا رو حفظ که نیستم. مرسی :job: :job: :bye :bye :nice: :nice:
                      Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X