اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه ولتاژ خروجی رو اندازه بگیرم ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه ولتاژ خروجی رو اندازه بگیرم ؟

سلام دوستان .
    من یه منبع سوییچینگ دارم که فرکانس اش 34KHZ هستش .
    میخواستم بدونم چطوری میشه ولتاژ دو سر خروجی ترانس رو اندازه گرفت ؟ (با ولت متر نشد و با اسکوپ هم شکل موج عجیب و قریب نشون میده)
    ممنون از جوابتون.

پاسخ : چگونه ولتاژ خروجی رو اندازه بگیرم ؟

کسی نیست جواب ما رو بده ؟ :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m e h r d a d
      سلام دوستان .
      من یه منبع سوییچینگ دارم که فرکانس اش 34KHZ هستش .
      میخواستم بدونم چطوری میشه ولتاژ دو سر خروجی ترانس رو اندازه گرفت ؟ (با ولت متر نشد و با اسکوپ هم شکل موج عجیب و قریب نشون میده)
      ممنون از جوابتون.
      بهش بار وصل کن بعد رو اسکوپ بررسی کن...............

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

ممنون از توجهتون
        وقتی هم که بار وصل میکنم شکل موج بهتر میشه ولی باز هم قابل قبول نیست . :redface:
        وقتی بار وصل میکنم شکل موجش شکل خاصی نداره که بشه دامنه و فرکانسش رو اندازه گرفت .(شکل موجش مثل یه موج سینوسی هست که "هم زمان " سیکل مثبت و منفی رو با هم داره . :eek

دیدگاه

ممنون از توجهتون
          وقتی هم که بار وصل میکنم شکل موج بهتر میشه ولی باز هم قابل قبول نیست . :redface:
          وقتی بار وصل میکنم شکل موجش شکل خاصی نداره که بشه دامنه و فرکانسش رو اندازه گرفت .(شکل موجش مثل یه موج سینوسی هست که "هم زمان " سیکل مثبت و منفی رو با هم داره . :eek
          منظور از بار بار نامی هست ..............وقتی منبع تغذیه بدون بار هست یا اینکه بار ی بسیار کمتر از بار نامی بهش وصله کنترولر پهنای پالس رو کم میکنه تا جایکه روی اسکوپ
          نمیشه شکل موج مربعی دید............

دیدگاه

اتفاقا منم دقیقا بار نامی بهش وصل کردم . (منبع تغذیه لامپ هالوژن هستش و منم لامپ هالوژن بهش وصل کردم .)

دیدگاه

اتفاقا منم دقیقا بار نامی بهش وصل کردم . (منبع تغذیه لامپ هالوژن هستش و منم لامپ هالوژن بهش وصل کردم .)
              خب از اول بگو ............همیشه بهتره در سئوال مشخصات دقیق ارائه بدین تا زودتر به جواب برسید............
              مدار شما رو نمیشه منبع تغذیه سویچینگ نامید ........یک نوع اسیلاتور ولتاژ بالا هست که در بالاستهای مهتابی
              هم استفاده میشه...........که در زمان کارکرد هارمونیک بسیار زیادی تولید میکنه........البته انواع دیگری هم داره که
              شکل موج تمیزی داره که به جای Bjt از ماسفت استفاده شده..............

دیدگاه

ممنون
                چطوری میشه ولتاژ خروجی رو اندازه گرفت؟

دیدگاه

ممنون
                  چطوری میشه ولتاژ خروجی رو اندازه گرفت؟
                  هر چی رو اسکوپ میبینی ولتاژ همونه............در هر صورت برایند ولتاژ خروجی 9 تا 12 ولته
                  اگر به فکر یکسو سازی و استفاده از ولتاژ خروجیش هستی .........کار اشتباهی هست.

دیدگاه

اگر به فکر یکسو سازی و استفاده از ولتاژ خروجیش هستی .........کار اشتباهی هست.
                    نه . بیشتر دنبال محاسبات مربوط به ترانسش هستم . میتونید بیشتر کمکم کنید ؟

دیدگاه

نه . بیشتر دنبال محاسبات مربوط به ترانسش هستم . میتونید بیشتر کمکم کنید ؟
                      محاسبات ترانسش با محاسبات رایج در مدارات سویچینگ فرق میکنه .............
                      داشتم اما چون کاربردی برام نداشت نمیدونم چکارش کردم اما فکر میکنم محاسبات
                      رو یک شرکت که زمینه کاریش تولیدات لامپ کم مصرف بود در سایتش گذاشته بود
                      اما متاسفانه الان یادم نیست دقیقآ............

دیدگاه

ممنون .
                        امکانش هست که لینک یا ... مربوط به محاسبات ترانس های رایج رو قرار بدید .
                        چون من خیلی سرچ کردم ولی گیج شدم . من دنبال محاسبات ساده مثل ترانس های معمولی میگردم .

کم کم داره عید میشه . عید همتون مبارک . :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:

دیدگاه

ممنون .
                          امکانش هست که لینک یا ... مربوط به محاسبات ترانس های رایج رو قرار بدید .
                          چون من خیلی سرچ کردم ولی گیج شدم . من دنبال محاسبات ساده مثل ترانس های معمولی میگردم .

کم کم داره عید میشه . عید همتون مبارک . :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
                          عید همه مبارک
                          محاسبات ساده مثل ترانس های معمولی وجود نداره .............اگر درسایت سرچ کنید با صبر و حوصله
                          میتونید به نتیجه برسید................

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X