اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با آی سی 74c922 + عکس + پروتئوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با آی سی 74c922 + عکس + پروتئوس

سلام به همگی...سال نو پیشاپیش مبارک

مدتی هست درگیر پروژه طراحی ماشین حساب مهندسی با AVR هستم و برای اینکار نیاز دارم تا پروژه ام رو در محیط پروتئوس شبیه سازی کنم...همه میدونیم ماشین حساب مهندسی دکمه های زیادی داره و منم برای اینکه بتونم از 32 تا پورتی که روی AVR هستند بهترین استفاده رو داشته باشم از آی سی 74C 922 استفاده کردم که شانزده تا ورودی شامل 4 تا سطر و چهار تا ستون رو میگیره و یک کد چهار بیتی تولید میکنه...

مشکل اینجاست که برای کار با یدونه از این آی سی ها هیچ مشکلی نیست ولی وقتی میخوام دو تا از این آی سی ها رو بکار ببرم دیگه هیچکدومشون کار نمیکنند...

عکس پروتئوس پروژه ام اینه....آی سی سمت راست یعنی U3 رو بعد از آی سی U2 اضافه کردم و همه چی بهم خورد....با دانلود فایل پروتئوس پروژه میتونید ببینید که با Delete کردن U3 دکمه های 0 تا 9 به خوبی کار میکنند ولی با اضافه شدن U3 هیچی کار نمیکنه...

خودم حالیم نیست..!! که کجا اشتباه کردم یا سوتی دادم...یه کمکی بکنید...وقت زیادی از شما نمیگیره...

فایل کلی پروژه در Codevision به همراه فایلهای پروتئوس:

http://uplod.ir/bh02av92cir5/scientific_calculator_avr.rar.htm

پاسخ : مشکل با آی سی 74c922 + عکس + پروتئوس

دوستان کمک کنید لطفا...خیلی کلنجار رفتم ولی نشد.... :sad:

دیدگاه

در نگاه اول مشخص هست که از اینتراپت آی سی 922 استفاده نکردید . کد رو نگاه نکردم نیم دونم شاید یه جور دیگه استفاده کردید . ولی توی پروتئوس باهاش مشکل دارید یا توی مدار واقعی ؟ چون این آی سی ها نمی دونم چرا ولی خرابی زیاد دارن .

- به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

کد رو نگاه کردم . اول اینکه چرا این جوری ازش استفاده کردید . شما می تونید اینتراپت های میکرو رو فعال کنی و هر بار اینتراپت مثلا صفر فعال شد ای سی 1 رو بخونی و هر بار اینتاپت 1 فعال شد ای سی دو رو بخونی . این روش رو امتحان کنید شاید مشکل حل بشه .

دیدگاه

ممنون که برای من وقت گذاشتید و بمن پاسخ دادید

مشکل من اصلا با برنامه نیست (( که اگر اینطور بود تو انجمن AVR مطرح میکردم ))...

در برنامه از طریق حلقه تکرار کلید ها بصورت دائم خوانده میشن..یعنی باید خوانده بشن تا ماشین حساب درست کار کنه...

مشکل با خود فایل پروتئوس هست...ببینید ..دوتا آی سی U2 و U3 داریم...آی سی U2 همیشه کار میکنه ولی U3 فقط زمانی کار میکنه که آی سی U2 وجود نداشته باشه...یعنی یه چیزی باعث میشه این دو آی سی نتونن همزمان کار کنند...این چیزی هست که من اصلا ازش سر در نمیارم...این آی سی رو هم یکی از دوستان تو انجمن AVR معرفی کرد...چون حدود 10 تا پورت آزاد داشتم و کلی کلید برای پروژه...

دیدگاه

سلام سال نو مبارک
            ببخشید فقط جسارت کردم یکم تو برنامه تون دست بردم و چون حال کار با ال سی دی گرافیکی نداشتم از کارکتری استفاده کردم اینم بزارید سر سواد نم کشیده ی من و در ضمن شماتیک هم دست کاری کردم و از وقفه ی خارجی استفاده کردم و محاسبات ریاضی هم به گردن شما !!!!

calculator.rar

دیدگاه

فایل پروتئوس تون رو نتونستم باز کنم فکر کنم پروتئوس من قدیمی تر باشه از ورژن شما . ورژن 7.1 اگر نه لطفا یه بار دیگه فقط فایل پروتئوس رو بزارید .

دیدگاه

سلام
                تغیر زیادی ندادم فقط پایه 12 را به پایه INT0 وصل کردم و ال سی دی را کارکتری کردم

:job: :job: :job:

دیدگاه

چرا فایلی که اپلود کردی با عکس فرق داشت ؟ ببخشید من از روی فایل اپلود شده صحبت کردم !! ولی دقیقا حق با شماست زمانی که من حتی یک ایسی MM74C922 بدون اتصال هم گذاشتم پرتوس هنگ کرد و همون اتفاق شما افتاد و کد کا نکرد ولی خوب تو پرتوس عادیه گاهی این اتفاق ها میوفته شما به دل نگیرید ! مجبورید دل به دریا بزنید و شبیه سازی را بخیال بشی یا از MM74C922 استفاده نکنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dehghanim1373
                    چرا فایلی که اپلود کردی با عکس فرق داشت ؟ ببخشید من از روی فایل اپلود شده صحبت کردم !! ولی دقیقا حق با شماست زمانی که من حتی یک ایسی MM74C922 بدون اتصال هم گذاشتم پرتوس هنگ کرد و همون اتفاق شما افتاد و کد کا نکرد ولی خوب تو پرتوس عادیه گاهی این اتفاق ها میوفته شما به دل نگیرید ! مجبورید دل به دریا بزنید و شبیه سازی را بخیال بشی یا از MM74C922 استفاده نکنید
                    ممنون
                    دوباره پلود کردم....میبینید که موقع شبیه سازی دکمه های 0 تا 9 کار نمیکنن...ولی اگر آی سی U3 رو حذف کنیم کار میکنن..!!! :eek: امتحان کنید...

مشکل منم دقیقا همینجا بود...که چرا یک آی سی کار میکنه ولی دوتا باهم کار نمیکنن...

http://uplod.ir/2rswoq3d99fy/scientific_calculator_avr.rar.htm

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X