اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص رتگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص رتگ

امکانش هست که سخت افزاری برای تشخیص طیف های رنگی وجود داشته باشد
    لطفا راهنمایی فرمایید :read:

پاسخ : تشخیص رتگ

سلام
    روش های زیادی داره که بسته به دقتی که نبیاز داری قابل تغیره بهتریت روش استفاده از سنسور tcs3200 که خروجی فرکانس میده ولی روش های پرخطا ولی کم دردسر هست مثل استفاده از فتوسل و گزاشتن فیلتر مثل ترق های رنگی سر راهش که توصیه نمی کنم
    یه سر به این هم بزن
    http://eshop.eca.ir/%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%D8%B1%D9%86%DA%AF/2162--%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%D8%B1%D9%86%DA%AF-tcs3200.html

دیدگاه

ممنونماز‏ ‏وقتی‏ ‏که‏ ‏گذاشتی
      من‏ ‏بطور‏ ‏واظح‏ ‏یه‏ ‏سخت‏ ‏افزار‏ ‏کوچک‏ ‏میخوام‏ ‏که‏ ‏با‏ ‏اون‏ ‏بشه‏ ‏رنگهای‏ ‏محیط‏ ‏را‏ ‏تفکیک‏ ‏کرد‏ ‏و‏ ‏نوع‏ ‏رنگ‏ ‏روی‏ ‏یه‏ ‏مانیتور‏ ‏کوچک‏ ‏مشخص‏ ‏بشه
      ایا‏ ‏امکانش‏ ‏هست؟

دیدگاه

سلام

من خودم سنسور را راه اندازی نکردم اما با توجه به دیتاشیت و مطالب موجود اگر در شماتیک پایه S0 و S1 و S2 را سطح منطقی 1 بدی و S3 را 0 کنی خروجی سنسورت (پایه OUT) تغیر فرکانس یا احتمالا تغیر پهنای پالس خواهد داشت که اگر با اسیلوسکوپ ببینی میتونی واکنش رنگ های مخطلف هم اندازه گیری کنی در ضمن مقدار پایه های S0.S1.S2.S3 که من پیشنهاد کردم پیشنهاد من است که اگر خودت بخوای کارت بهتر بشه و نویز فیلتر کنی میتونی ازشون استفاده کنی برای مثال پیشنهاد من بدون فیلتر است. اگر دیتا شیت را بخونی به وضوح نوشته که هر پایه چه وظیفه ای دارد :read:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X