ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30
    2009/05/05
    969
    158

ساخت منبع تغذيه ولتاژ بالا فرکانس بالا

با سلام و تبريک سال نو

براي يک کار تحقيقاتي فيزيک نياز به يک منبع تغذيه ولتاژ بالا در حد 20 کيلو به بالا و همچنين فرکانس بالا دارم در حد مگاهرتز دارم. کسي ميتونه در مورد طراحي و ساخت اينطور منابع تغذيه راهنمايي کنه؟ :smile:
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    26

پاسخ : ساخت منبع تغذيه ولتاژ بالا فرکانس بالا

سلام
    جریان مصرفی از 20کیلوولت چقدره؟ شکل موج خروجی سینوسی یا مربعی باشه؟ محدوده فرکانسی مشخصه؟
    ایا میدونید ساخت چنین منبعی هزینه بالایی داره؟(چندین میلیون)
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "
    2011/02/28
    قزوين
    591
    48

سلام خدمت دوستان

من هم بايد يک نمونه 300 ولت به 4000 ولت رو درست کنم البته بدون مدار کنترل .توان خروجي هم 1000 وات هست . دو تا سوال دارم :

1- چرا ميگين خرجش خيلي بالاست؟يعني کدوم قسمت کار پر خرجه؟
    2- توي مدارم ديود هاي خروجي بايد بايد حداقل 2000 ولت رو تحمل کنن . ديود هاي مناسب براي اين کار رو در بازار ايران راحت ميشه پيدا کرد؟ قيمتش چنده؟از کجا بخرم بهتره؟

خيلي ممنون
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط E.N
    سلام خدمت دوستان

من هم بايد يک نمونه 300 ولت به 4000 ولت رو درست کنم البته بدون مدار کنترل .توان خروجي هم 1000 وات هست . دو تا سوال دارم :

1- چرا ميگين خرجش خيلي بالاست؟يعني کدوم قسمت کار پر خرجه؟
    2- توي مدارم ديود هاي خروجي بايد بايد حداقل 2000 ولت رو تحمل کنن . ديود هاي مناسب براي اين کار رو در بازار ايران راحت ميشه پيدا کرد؟ قيمتش چنده؟از کجا بخرم بهتره؟

خيلي ممنون
    سلام
    قطعات مگاهرتزی کمیاب و بسیار گرانقیمت هستند.
    قطعات ولتاژ بالا هم توی بازار ایران کمیابه.
    برای یکسوسازی 4000ولت دیودهای بیشتر از 4000ولت نیازه.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "
    2009/05/05
    969
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
    سلام
    جريان مصرفي از 20کيلوولت چقدره؟ شکل موج خروجي سينوسي يا مربعي باشه؟ محدوده فرکانسي مشخصه؟
    ايا ميدونيد ساخت چنين منبعي هزينه بالايي داره؟(چندين ميليون)
    قيمتش فعلا مهم نيست چون اول بايد ببينم چقدر ميتونه عملي بشه
    دوم اينه مصرف در حد 50 ميلي آمپر هستش
    سوم اينکه سينوسي مورد نظره
    چهارم هم بازه رو شما از 100 کيلوهرتز تا 1 مگا در نظر بگير
    ميخوام ببينم بايد دقيقا دنبال چه قطعاتي باشم
    يه شرکت بود که متاسفانه آدرس سايتش رو فراموش کردم تقريبا همين منبع رو ميساخت موقعي که دلار 1000 بود ميگفت ده ميليون تومن خرج داره البته تا جايي که يادمه منبعه سه فاز بود و جريان دهي بيشتري داشت. وقتي هم بهش زنگ زدم تمام کاربري هايي که ميتونسته داشته باشه رو بهم گفت و انگار از قبل مي دونست اينطور منابعي تنها کجاها به کار ميرن و مشتري هاش کي هستن
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2011/02/28
    قزوين
    591
    48

سلام
    قطعات مگاهرتزي کمياب و بسيار گرانقيمت هستند.
    قطعات ولتاژ بالا هم توي بازار ايران کميابه.
    براي يکسوسازي 4000ولت ديودهاي بيشتر از 4000ولت نيازه.
    کار من حداکثر 150 کيلوهرتز هست.فقط ميخواستم اگر امکانش هست درباره محلي که المان هاي ولتاژ بالا راحت تر و ارزون تر پيدا ميشه راهنمايي بفرمايين.اگر امکانش نيست در انجمن مطرح بشه از طريق PM راهنمايي کنين.ممنون
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezatanehkar
    قيمتش فعلا مهم نيست چون اول بايد ببينم چقدر ميتونه عملي بشه
    دوم اينه مصرف در حد 50 ميلي آمپر هستش
    سوم اينکه سينوسي مورد نظره
    چهارم هم بازه رو شما از 100 کيلوهرتز تا 1 مگا در نظر بگير
    ميخوام ببينم بايد دقيقا دنبال چه قطعاتي باشم
    يه شرکت بود که متاسفانه آدرس سايتش رو فراموش کردم تقريبا همين منبع رو ميساخت موقعي که دلار 1000 بود ميگفت ده ميليون تومن خرج داره البته تا جايي که يادمه منبعه سه فاز بود و جريان دهي بيشتري داشت. وقتي هم بهش زنگ زدم تمام کاربري هايي که ميتونسته داشته باشه رو بهم گفت و انگار از قبل مي دونست اينطور منابعي تنها کجاها به کار ميرن و مشتري هاش کي هستن
    سلام
    اين دستگاه صددرصد ميتونه عملي بشه.با تک فاز هم امکان پذيره که هزينه اش کمتره.چون کل توان مورد نياز 1000 واته.
    چرا بازه فرکانسي اينقدر زياده؟ مصرف کننده چي هست؟خروجي ac يا dc ؟
    ايا با دونستن قطعات توانايي ساختش رو داريد؟
    2009/05/05
    969
    158

سلام
    اين دستگاه صددرصد ميتونه عملي بشه.با تک فاز هم امکان پذيره که هزينه اش کمتره.چون کل توان مورد نياز 1000 واته.
    چرا بازه فرکانسي اينقدر زياده؟ مصرف کننده چي هست؟خروجي ac يا dc ؟
    ايا با دونستن قطعات توانايي ساختش رو داريد؟
    راستش dc رو خودم ساختم و جواب هم گرفتم. اما براي بهتر جواب گرفتن نياز به ac هستش.
    براي توليد پلاسما ميخوام ازش استفاده کنم. به خاطر اينکه بايد فرکانس تشديد يک گاز رو پيدا کنم نياز به اين بازه فرکانسي دارم.
    در مورد ساختش هم بستگي به پيچيدگيش داره. اما ممنون ميشم اگر راهنمايي بفرماييد :smile:

2008/10/04
    کرج.
    1,264
    26

گاز مورد نظر عنصره؟ و چه عنصري؟
    منظور از فرکانس تشديد (رزونانس) همون هست که تو MRIاستفاده ميشه؟
    2009/05/05
    969
    158

نه حتما نيازي نيست گاز مورد نظر عنصري باشه ميتونه مولکولي هم باشه مثلا آمونياک باشه يا هرگاز ديگه اي

در مورد فرکانس تشديد mri چيزي نميدونم اما در مورد گازها ميشه همون فرکانسي ميشه که دوقطبي هاي گاز ميدان الکتريکي رو کامل دنبال ميکنه و همين باعث گرم شدنش ميشه

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30