اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تابلو روان با قابلیت به روز رسانی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تابلو روان با قابلیت به روز رسانی

************************************************** ************* :wow: سال نو مبارک :wow:********************************************* ***********
    با سلام خدمت دوستان الکترونیکی
    من قصد دارم تابلو روانی درست کنم که قادر باشد متن های متفاوتی که در زمان های مختلف به آن با استفاده از کیبورد میدهیم را نمایش دهد و همچنین اگر مایل باشیم بتوانیم متن قبلی را پاک کنیم.
    حال از شما عزیزان درخواست میکنم تا جایی که توان دارید کمکم کنید تا بتوانیم با کمک همدیگر این تابلو روان را بسازیم.
    پیشاپیش از شما که قصد دارید به این تاپیک جواب دهید تشکر میکنم.

پاسخ : تابلو روان با قابلیت به روز رسانی

سلام
    من حدود سال 84 تو کار ساخت این تابلوها بودم. اون زمان یه برنامه کامپیوتری نوشتم که متن فارسی و انگلیسی را توی کامپیوتر وارد میکردی و یه شکل هم می کشیدی و افکت انتخاب میکردی و با پورت سریال به میکرو میفرستادیم. با کیبرد کار نکرد ولی اگه کیبرد بخوای کار کنی هم راحته پروتوکل تا جائی که میدونم twi هست.
    ولی اگه به دنبال درآمد در این کاری بهتره بهت بگم که باید بیشتر به فکر فروش باشی تا تولید. من که ار کارش اومد بیرون از بسکه بازارش بد بود.

دیدگاه

دوست عزیز مشکلی برای فروش ندارم چون که این پروژه فقط شامل تابلو روان نمیشه و دارای امکانات مختلف و کاربردی زیادیست.
      الان هم ایده برای این کار دارم ولی تاپیک درست کردم تا بتونم نظرات استادان دیگر رو هم بدونم و بهترین روش رو برای این کار انتخاب کنم.
      لطف کنید اگه ایده ای برای این کار دارید بگید تا این پروژه رو عملیش کنم.
      با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sjalalm24
        دوست عزیز مشکلی برای فروش ندارم چون که این پروژه فقط شامل تابلو روان نمیشه و دارای امکانات مختلف و کاربردی زیادیست.
        الان هم ایده برای این کار دارم ولی تاپیک درست کردم تا بتونم نظرات استادان دیگر رو هم بدونم و بهترین روش رو برای این کار انتخاب کنم.
        لطف کنید اگه ایده ای برای این کار دارید بگید تا این پروژه رو عملیش کنم.
        با تشکر
        منظورت از ایده چیه؟ ایده برنامه نویسی یا ایده عملکردی؟ درباره دستگاه توضیح بده تا بتونم کمکت کنم.

دیدگاه

منظورم ایده برنامه نویسی است.
          چگونه برنامه ای بنویسم که بتوان متن را با کیبورد وارد کرد و در مموری کارت ذخیره کرد و همچنین بتوان متن های قبلی را در صورت تمایل پاک کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

خب اول باید دید که چطور این داده های جدید و قبلی روی تابلو نمایش داده میشه. مثلا کلید اینتر را که زدی داده های قبلی از مموری خونده بشه و روی تابلو نمایش داده بشه. بعدش با کلید های چپ و راست بتونی توی متن حرکت کنی و با backspace یا delet متن را پاک و متن جدید جایگزین کنی. در نهایت هم با دوبار فشار دکمه enter اطلاعات جدید در مموری ذخیره بشه.
            نکته دیگه اینه که فرمت دادهات میخوای چطور باشه. مثلا اگر فقط متن هست نیازی به مموری کارت نیست و توی eeprom میکرو میشه ذخیره کرد. ولی اگر بحث فونت و افکت های متنی هست که باید بگم خییییییییییییییلی زیاد روش باید وقت بذاری و حتما باید از مموری و برنامه قوی کامپیوتری برای ساخت متن ها استفاده کنی.
            امیدوارم کمک کرده باشم.

دیدگاه

سلام دوستان عزیز.میخوام تابلو روان با قابلیت بروز رسانی باپورت یو اس بی بسازم.لطفااگرکسی نقشه مدار با لیست قطعات داره برام بذاره.ممنون

دیدگاه

با پورت یو اس بی درست کردنش کار خیلی مشکلیه و حتما باید به زبان c برنامشو بنویسی و کتابی که در رابطه با پورت یو اس بی توضیح داده کتاب "میکرو کنترلر های avr نویسنده:محمد مهدی پرتویی فر"است.
                این پروژه رو یک نگاه بنداز ببین میتونه به دردت بخوره
                http://www.sibesiah.com/showthread.php?244-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%84%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86-16-%D8%AF%D8%B1-64-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%85%D9%88%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7%D9%87
                این هم هست
                http://www.sibesiah.com/showthread.php?262-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%84%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86-32*16-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%DB%8C%D8%A8%D8%B1%D8%AF

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X