اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

LPC1788 ?

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

LPC1788 ?

با سلام وتبریک سال نو
    یه سوال از اساتید خودم
    من به تازگی با 1788 می خام کار کنم یه مدار طراحی کنم یکی از دوستام یه سوالی پرسید جوابشو نداشتم :eek: گفت:
    ایا میشه از تمام پین های 1788 استفاده کرد(طبیعتا میشه(( با 30 تا پایه تغذیه)) وگرنه شرکت سازنده که دیوانه نبوده 208 پایه بزاره ) محدودیت جریانی پیدا نمی کنه ؟
    جریان پین و پورت این میکرو چه قدره؟
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    لـعـن الله قـاتـلیـک و ظـالـمـیـک یـا فـاطـمـة الـزهـرا سلام الله علیها

پاسخ : LPC1788 ?

سلام وسال نو مبارک
    زمانی که ما داشتیم رو lpc2368 کار میکردیم استاد ما می گفت هنر میکرو پردازش است نه جریان دهی حتی می گفت led یا این قطعات را طوری متصل کنید که زمانی که 0 می کنید روشن بشه تا جریان که به میکرو وارد میشه راحت تر تخلیه بشه لذا من فکر نمی کنم اصلا کار درستی باشه که جا هایی که نیاز به جریان داری بدونه استفاده از بافر کاری بکنی پس نه به اون شوری استاد ما و نه به این بی نمکی ولی در هر حال هر پایه و واحد میزان جریان دهی ان تو دیتا شیت ذکر شده که و فکر نمی کنم اگر رعایت کنی مشکلی پیش بیاد برای مثال هر واحد ورودی/خروجی 30 میلی امپر و واحد دیجیتال به انالوگ 700 میکرو امپر توان داره باقی هم تو دیتاشیت نوشته ولی بازم میگم به میکرو زور نگو گناه داره بافر بزار :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dehghanim1373
      سلام وسال نو مبارک
      زمانی که ما داشتیم رو lpc2368 کار میکردیم استاد ما می گفت هنر میکرو پردازش است نه جریان دهی حتی می گفت led یا این قطعات را طوری متصل کنید که زمانی که 0 می کنید روشن بشه تا جریان که به میکرو وارد میشه راحت تر تخلیه بشه لذا من فکر نمی کنم اصلا کار درستی باشه که جا هایی که نیاز به جریان داری بدونه استفاده از بافر کاری بکنی پس نه به اون شوری استاد ما و نه به این بی نمکی ولی در هر حال هر پایه و واحد میزان جریان دهی ان تو دیتا شیت ذکر شده که و فکر نمی کنم اگر رعایت کنی مشکلی پیش بیاد برای مثال هر واحد ورودی/خروجی 30 میلی امپر و واحد دیجیتال به انالوگ 700 میکرو امپر توان داره باقی هم تو دیتاشیت نوشته ولی بازم میگم به میکرو زور نگو گناه داره بافر بزار :read:
      با سلام
      1-تو pdf قسمت limit values دیدم نوشته:
      Ilatch I/O latch-up current=100 mA
      یعنی چی؟

2-همین طور در صفحه 73 دیتا شیت (input voltage =5v) _ میشه پایه هاشو با 5 ولت pullup کرد ؟مشکلی پیش نمی یاد (منطق ورودیش5 هست)؟
      :redface: :redface: :redface: :redface: :redface:

دیدگاه

سلام
        فکر نمی کنم منطقش 5 ولت باشه و این که چیزی که گفتی نه تو data sheet بود نه تو User manual من عین کلمه را سرچ کردم چیزی پیدا نکردم بیش از 5 ولت فکر نمی کنم بشه داد در مورد جریا مطمعین نیسم ولی 100 ملی امپر فکر میکنم یکم زیاد باشه :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dehghanim1373
          سلام
          فکر نمی کنم منطقش 5 ولت باشه و این که چیزی که گفتی نه تو data sheet بود نه تو User manual من عین کلمه را سرچ کردم چیزی پیدا نکردم بیش از 5 ولت فکر نمی کنم بشه داد در مورد جریا مطمعین نیسم ولی 100 ملی امپر فکر میکنم یکم زیاد باشه :biggrin:
          سلام
          داخل دیتاشیت ( 120 صفحه ای) lpc178x قسمت 8. Limiting values
          امده :

VI input voltage 5 V tolerant digital 0.5 +5.5 V
          I/O pins 1;
          VDD(3V3) > 2.4V 2

سوالم از این بابت بود که منطق 0و1 میکرو 0_3.3 هست یا 0_5.5 ولت .
          سوالم بعدیم در مورد i latch بود نه مقدارش که i latch یعنی چی؟

دیدگاه

یعنی کل ای سی میتونه تا 100 میلی آمپر رو از خط تغذیه اش سینک یا سورس کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hosein_310
              2-همین طور در صفحه 73 دیتا شیت (input voltage =5v) _ میشه پایه هاشو با 5 ولت pullup کرد ؟مشکلی پیش نمی یاد (منطق ورودیش5 هست)؟
              :redface: :redface: :redface: :redface: :redface:
              منظورش اینه که میتونه تا سطح 5 ولت رو برای ورودی بهش وصل کنید. اکثر میکرو های اشرکت NXP دارای PULL UP/DOWN داخلی هستند.

نوشته اصلی توسط Hosein_310
              سوالم از این بابت بود که منطق 0و1 میکرو 0_3.3 هست یا 0_5.5 ولت .
              سوالم بعدیم در مورد i latch بود نه مقدارش که i latch یعنی چی؟

دیدگاه

درسته تمام میکرو ها سری lpc176x و lpc236x را میدونم pulup/puldown دارند ولی به نمی دونم بشه 5 ولت pullup کرد یا نه را خبری ندارم

دیدگاه

برای تحمل 5 ولت در ورودی نوشته تغذیه باید 3.3 باشه یعنی کمتر نباشه!!! (من که تاحالا تست نکردم)
                  منظورش از other pins چیه ؟ حداکثر تحمل را زده 3.3+0.5 یعنی 3.8 ولت !!!
                  امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

همشهری من تست کردم مشکلی نداره

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : LPC1788 ?

نوشته اصلی توسط A-Ice Man
                      همشهری من تست کردم مشکلی نداره
                      حال کردم با کلمه "همشهری"
                      ---------
                      آخرش منظور دیتاشیت را از other IO pin نفهمیدم چیه !!! :NO:
                      امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X