اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تجزیه ارقام اعداد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تجزیه ارقام اعداد

سلام دوستان.
    می خوام یک برنامه بنویسم که یک عدد4 رقمی رو دریافت کنه بعد ارقامش رو دونه دونه روی lcd نمایش بده.
    کسی می تونه کمکم کنه؟

ممنون.
    با بسکام می خوام.

پاسخ : تجزیه ارقام اعداد

سلام دادا.
    دریافت عدد به چه شکله؟!!!
    سریال؟ پارالل؟ .....
    در کل با تقسیم متوالی هر عدد به 10 و محاسبه باقیمانده آن میشه عدد رو توی یه آرایه ذخیره کرد و استفاده نمود.
    یه سرچ در مورد تبدیل عدد به آرایه بزنی حله دادا
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

سلام
      ابتدا عدد مورد نظر رو به رشته تبدیل کن بعد با دستور mid کازاکتر ها رو از هم جدا کن و بعد دوباره اونها رو به دسیمال تبدیل کن
      روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

ممنون دوستان. فکر کنم روش تقسیم به ده بهتر باشه. چطور می تونم ارقام دیگه به غیر از یکان رو بدست بیارم؟

دیدگاه

ممنون دوستان درست شد...

A = 526

A = A Mod 10
          A1 = A

A = 526

A = A / 10
          A = A Mod 10
          A2 = A
          A = 526
          ...

دیدگاه

دوستان به مشکل جدید بر خوردم! حالا اگر مقدار a برابر 123456 باشه دیگه نمیشه! چون دستور mod رو خطا میگیره باید چه کار کرد به نظرتون؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط giga0101
              دوستان به مشکل جدید بر خوردم! حالا اگر مقدار a برابر 123456 باشه دیگه نمیشه! چون دستور mod رو خطا میگیره باید چه کار کرد به نظرتون؟
              دوست عزیز من بیسیک کار نکردم ولی روشش رو به c میگم امیدوارم که کمکت کنه
              ببین یه حلقه for مینویسی که یه متغیر رو از صفر تا وقتی خارج قسمت A به 10 برابر صفر بشه زیاد کنه
              تو زیر برنامه for ، در هر مرحله اول باقیمانده A به 10 رو تو یه آرایه ذخیره کن ، بعد خارج قسمت A به 10 رو بریز تو خود A
              اون آرایه رو هم که میخوای مقدار بدی میتونی از متغیر شمارنده حلقه for استفاده کنی
              امیدوارم خوب توضیح داده باشم :biggrin:

دیدگاه

سلام
                اگه از روشی که گفتم استفاده کنی .میتونی بعد از تبدیل عبارت به رشته یا دستور len طول روشته به دست اومده رو بر حسب کاراکتر اندازه بگیری و بعد داخل یه حلقه for next که مقدار متغییر تمام کننده حلقه برابر با طول رشته باشه .با همون روش بالا اعداد رو از هم جدا کنی
                روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

سلام وقت بخیر ، این یه نمونه روش برای عدد سه رقمی که قابل توسعه برای هر عددی با هر تعداد ارقام هست: که V در اینجا یه عدد سه رقمی بوده که ارقام صدگان ، دهگان و یکان اون به ترتیب D1 ، D2 و D0 هستن. من از این برنامه برای نمایش یه عدد سه رقمی روی سون سگمنت استفاده کردم.
                  D2 = V / 100
                  X = 100 * D2
                  X = V - X
                  D1 = X / 10
                  Y = 10 * D1
                  D0 = X - Y
                  ضمناً
                  Dim V As Single , D0 As Byte , D1 As Byte , D2 As Byte , X As Single , Y As Single
                  علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
                  ( سعدی )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X