اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رله

سلام دوستان سال نوتون مبارک :wow:
    من یه رله نیاز دارم که پایه ی فرمانش باید به 5 vdc وصل بشه،کنتاکت های دیگش رو باید به برق شهر وصل کنم،می خوام در حالت عادی بشه از پایه هاش تا 20،25 آمپر جریان بگذره،ممکنه موقع کار مدار اتصال کوتاه بشه و برای یه لحظه ی خیلی کوتاه جریان زیاد از پایه های رله عبور کنه.حالا من موندم که باید رله ی 20A بگیرم یا 30A یا بیشتر(از لحاظ صرفه اقتصادی میگم )که موقع اتصال کوتاه کم نیاره؟ راستی اصلا رله 5vdc 30A داریم ؟ اصلا داریم؟ oo:
    پیشاپیش از اینکه می خوای جوابم رو بدی ممنون :job:

پاسخ : رله

سلام
    سال نو مبارک
    به نظر من چند تا رله بگیر و با هم موازی کنی بهتره
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni
      سلام
      سال نو مبارک
      به نظر من چند تا رله بگیر و با هم موازی کنی بهتره
      چند تا رله الکی باز و بسته شن که فقط جریان تقسیم بشه oo: اونوقت یکی نقشه ی طرح رو ببینه چی می گه.

دیدگاه

رله 5 ولت فک نکنم تا 30 آمپر پیدا کنی .تا 10میشه یافت یا شاید تا 16
        تو مدارت ولتاژ بالاتر نداری؟مثلا 12 یا 24 ولت که فرمان رو با اون بدی ؟
        تو ولتاژ بالاتر میشه پیدا کرد
        برای انتخاب رله هم فک کنم جریان بالا رو در نظر بگیری بهتر
        telgram:09396888049

دیدگاه

اگه پروژه مهمه و رله با این آمپر گیر نیوردید. :arrow: میتونید با یک رله 5 ولت یه کنتاکتور (برق صنعتی) جریان بالا رو کنترل کنید .
          http://upload7.ir/images/42355212667119477675.gif
          daydigi.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jumper
            رله 5 ولت فک نکنم تا 30 آمپر پیدا کنی .تا 10میشه یافت یا شاید تا 16
            تو مدارت ولتاژ بالاتر نداری؟مثلا 12 یا 24 ولت که فرمان رو با اون بدی ؟
            تو ولتاژ بالاتر میشه پیدا کرد
            برای انتخاب رله هم فک کنم جریان بالا رو در نظر بگیری بهتر
            ولتاژ بالاتر ندارم ولی اگه مجبور بشم می تونم تا 12 ولتش کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matrex
              اگه پروژه مهمه و رله با این آمپر گیر نیوردید. :arrow: میتونید با یک رله 5 ولت یه کنتاکتور (برق صنعتی) جریان بالا رو کنترل کنید .
              پروژه مهم هست ولی از طرفی صرفه اقتصادیشم خیلی مهمه.قیمت این رله چه جوریاست ؟ تو کدوم فروشگاه اینترنتی می تونم پیداش کنم؟

دیدگاه

اینم بگم که من تو پروژم دارم از رله فقط واسه قطع و وصل یک مدار استفاده می کنم یعنی اگه رله قطع بشه دیگه به هیچ جایی وصل نیست.واسه همین اگه بتونم این کار رو با یک قطعه ی تندتر از رله انجام بدم خیلی خیلی خوب میشه (یه جورایی یه کلید الکترونیکی نیاز دارم).با تریاک میشه وصلش کنم اما قعطش رو نمیتونم با گیتش کنترل کنم .ممنون میشم کمکم کنی :nerd:

دیدگاه

این یه لینک قیمته:http://www.10sanat.com/%DA%A9%D9%86%...%D8%B1-lovato/
                  daydigi.com

دیدگاه

آقا شما از یه اپتو تریاک استفاده کن MOC3063 و با اون به تریاک اصلی BTA40 فرمان بده. نقشه توی دیتا شیت اپتو تریاک هست. سوئیچ در لحظه عبور از صفر ولتاژ انجام میشه. بنا براین شما حداکثر 1 صدم ثانیه تاخیر خواهی داشت که با توجه به فرکانس برق شهر چیزی نیست.
                    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

این تریاک اصلی چقدر جریان میکشه؟
                      daydigi.com

دیدگاه

BTA40 یه تریاک 40 آمپره و معمولا با ولتاژ ماکزیمم 700 ولت. منتها جریان کارش همون جریان باره.
                        نکته ای که در مورد تریاکها و تریستورها باید دقت بشه اینه که باید تریاک متناسب با جریان مصرفی انتخاب بشه تا جریان عبوری حتما از بیشتر I hold بشه و تریاک کاملا بره تو ناحیه سوئیچ. در اینحالت تلفات توان هم به حداقل میرسه. البته این نکته اهمیتش وقتی که میخواهید زاویه آتیش کنترل کنین بیشتر میشه، یعنی شما تو یه نیم سیکل به گیت یه پالس میدین و توقع دارین که تا آخر نیم سیکل تریاک روشن بمونه ولی به محض اتمام زمان پالس فرمان تریاک خاموش میشه. دلیلش همین کمتر بودن جریان بار از I hold هست.
                        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

میتونی از این رله های فیش خور استفاده کنی که جریان دهی بالایی دارند مثل لینک زیر
                          http://eshop.eca.ir/%D8%B1%D9%84%D9%87/2278-%D8%B1%D9%84%D9%87-%D9%81%DB%8C%D8%B4-%D8%AE%D9%88%D8%B1-12-%D9%88%D9%84%D8%AA-30-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-.html
                          شما تو بازار بگردی جریان بالاترش هم میتونی پیدا کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad safarnejad
                            میتونی از این رله های فیش خور استفاده کنی که جریان دهی بالایی دارند مثل لینک زیر
                            http://eshop.eca.ir/%D8%B1%D9%84%D9%87/2278-%D8%B1%D9%84%D9%87-%D9%81%DB%8C%D8%B4-%D8%AE%D9%88%D8%B1-12-%D9%88%D9%84%D8%AA-30-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-.html
                            شما تو بازار بگردی جریان بالاترش هم میتونی پیدا کنی
                            این رله ها جالبند ولی 12 ولتند،من باید رله رو به خروجی یک میکرو وصل کنم .با یه رله ی 12 ولت می شه این کار رو کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط optical illusion
                              این رله ها جالبند ولی 12 ولتند،من باید رله رو به خروجی یک میکرو وصل کنم .با یه رله ی 12 ولت می شه این کار رو کرد؟
                              چرا که نشه اصلا کار نشد نداریم :mrgreen:
                              شما خروجی میکرو رو به یک مقاومت 1 کیلو وصل کن و بعد به بیس یه ترانزیستور npn مثل TIP41 وصل کن بعدش شما 12 ولت رو به پایه ی بوبین این رله وصل کن و اون یک سر بوبین رله رو به کلکتور ترانزیستور بده و امیتر ترانزیستور هم به منفی مدارت وصل کن ( منظورم اینه که از هر کجا که +12 ولت رو گرفتی منفی هم بده به اون منبع)
                              حالا شما میتونی با خروجی میکرو رله رو کنترل کنی ..... بهتره که دو سر رله یه دیود 1N4007 وصل کنی بصورتی که کاتد دیود به سر مثبت بوبین یعنی همون جایی که بهش 12 ولت رو وصل کردی و آند دیود هم به پایه ی منفی رله وصل کن .
                              اگر متوجه نشدی بگو تا برات نقشه بکشم و از رو نقشه ببندی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X