اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سبز شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سبز شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

سلام به همگی
    بنده یک tv سامسونگ (THUNDER) دارم که مدتی است تصویرش متمایل به سبز شده.مثلا قسمتهایی که باید مشکی باشند متمایل به سبز هستند.با منو رنگهارو تنظیم کردم اما تغییری نکرد.مشکل از کجاست؟
    با تشکر
    خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
    خواهان کسی باش که خواهان تو باشد

پاسخ : سبز شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

از دوستان اگه کسی از پایه های لامپ تصویر سر در میاره لطفا در صورت امکان با شکل به این حقیر نشون بده.

دیدگاه

سلام
      روی لامپ تصویر یه برد هست و روی این برد سه تا پتانسیومتر وجود داره که هر کدوم مربوط به یه رنگه باید با اونا ور بری تا درست شه.
      اگه دیدی هر چه قدر پتانسیومترها رو دستکاری می کنی تاثیری نداره.حتما یکی از ترانزیستورهای روی برد لامپ تصویر سوخته که باید تعویض کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
        سلام
        روی لامپ تصویر یه برد هست و روی این برد سه تا پتانسیومتر وجود داره که هر کدوم مربوط به یه رنگه باید با اونا ور بری تا درست شه.
        اگه دیدی هر چه قدر پتانسیومترها رو دستکاری می کنی تاثیری نداره.حتما یکی از ترانزیستورهای روی برد لامپ تصویر سوخته که باید تعویض کنی
        سلام
        اما روی rgb پتانسیومتری وجود نداره.
        فکر کنم باید لامپ شارژ بشه فقط نمیدونم پایه هاش چی به چیه. :question: :question: :question:
        خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد

دیدگاه

ببین این مشکل واسه خود من ایجاد شده بود چند وقت پیش.
          تلویزیون کل تصاویر رو قرمز نشون میداد.انگار همه چی سرخک گرفته بود
          اول منم فکر می کردم مشکل از شارژ لامپ تصویر دنبال پایه هاش گشتم تا شارژ کنمش که عین شما به در بسته خوردم وقتی ترانزیستورهای روی برد لامپ تصویر رو چک کردم دیدم یکیش سوخته(ترانزیستور با شماره c1573A) با تعویض این ترانزیستور مشکل به کلی حل شد.
          دیگه تصمیم با شما :read:

دیدگاه

یا یکی از ترانزیستورات سوخته یا نیم سوز شده که به احتمال زیاد نیم سوز شده ویلا تقریبا تک رنگ نشون میداد یا های ولتاژش مشکل پیدا کرده تعویض کن تا درست بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X