اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پایه DIAGNOSIS OUT چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پایه DIAGNOSIS OUT چیست؟

سلام

اول از همه عید رو به همه عزیزان تبریک میکم

اسم پایه 25 آی سی DIAGNOSIS OUT . ta8263 هست که من نمیدونم چیه پرسیدم ببینم هیچکدوم از اساتید میدونن این پایه به چه دردی میخوره که شاید بدرد بخوره ومال چیه

اینم لینک دیتاشیتش

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/T/A/8/2/TA8263BH.shtml

یا علی
    فقط حيدر اميرالمومنين است

پاسخ : پایه DIAGNOSIS OUT چیست؟

سلام
    مدار داخلی آی سی دارای چند تا پروتکتور هستش و برای نشان دادن اینکه کی مدار فعال شده از پین 25 استفاده شده بصورتی که میشه ازیه میکرو کنترلر استفاده کرد و پین 25 رو با یه مقاومت مثل 50 کیلو پول پ کرد و بعد به میکرو (ADC) وصل کرد. داخل آمپ دو تا ترانزیستور وجود داره که اولیش برای اتصالی خروجی و اور ولتاژهستش و موقعی که خروجا اتصالی کنه میاد امیتر که به گراند وصله رو به کلکتور وصل میکنه و اینطوری پین 25 پول داون میشه و ولتاژ ورودی به ADC صفر میشه . که میشه با پروگرام کردن میکرو هر دستوری رو اجرا کرد.
    ترانزیستور دوم هم در صورت وجود ولتاژ افست زیاد در خروجی فعال میشه ولی پین 25 رو با یه مقاومت 5 کیلو پول داون میکنه که با یه محاسبه سر انگشتی میشه افت ولتاژ روی ADC رو محاسبه کرد چون به مقدار مقاومتیکه باهاش 5 ولت رو پول پ کردین بستگی داره.
    و در نهایت یه دستور دیگه اجرا میشه ...
    دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

البته گوش زد کنم که خود دیتا شیت برای بخش حفاظت اتصالی ذکر کرده پروتکتور و برای بخش ولتاژ افست در خروجی ذکر کرده دیتکتور
      پس برای محافظت بلندگو ها در برابر ولتاژ دیسی افست باید میکرو فرمان قطع رله بلندگو رو صادر کنه. و در هنگام اتصالی خروجی یه پیغام سمعی یا بصری از طریق LED یا یه بازر به کاربر اعلام کنه...

دیدگاه

آقا ممنون دست شما درد نکنه

یعنی زمانی که خروجی ها اتصال کوتاه بشن خروجی پایه 25 فعال میشه؟ خب پالسی که از پایه 25 میاد مثبته یا منفی؟

نمیشه پایه 25 رو زد به بیس ترانزیستور که رله رو وصل کنه و خروجی هارو قطع؟

دیدگاه

من دیتا شیت شما رو ندیدم اما داخل اونی که خودم دارم شماتیک کشیده بطوری که اومده و پایه 25 رو پول پ کرده. پس در حالت عادی ولتاژ مثبته و تو دو حالت اتصالی و ولتاژ افست به ترتیب پایه 25 دارای ولتاژ صفر و ولتاژی کمتر از 5 ولت (عددش بستگی به مقاومت پول پ داره) میشه.
          من این طور متوجه شدم. استادان گرامی تصحیح بفرمایند...

دیدگاه

پس میشه خروجی پایه 25 رو به به بیس یک ترانزیستور N داد؟

دیدگاه

امتحانش امکان پذیره و میشه با یه رله امتحان کرد. که در صورتی که سطح و لتاژ بیس پایین بیاد جریان از کلکتور و امیتر عبور کنه و به رله بره

دیدگاه

آقا دست شما درد نکنه که جواب سوالمو دادی

دیدگاه

اساتید اگه میشه ی توضیحی درباره پایه 25 (HSD) آی سی TDA 7560 هم بدین. :smile:

دیدگاه

سلام
                    اگر این پایه رو با یه مقاومت 10 کیلو پول داون کنید و طبق دیتاشیت بخش mute هم در نظر گرفته شده باشه، هنگامی که ورودی ولتاژ افست DC داشته باشه ،برای جلوگیری از آسیب بهبلندگو ها ورودی ها رو mute میکنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X