اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال ، ماشین های الکتریکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال ، ماشین های الکتریکی

سلام :nice:

عید نوروز هم به همه دوستای گلم تبریک میگم ایشالله سال خوبی رو در پیش داشته باشید.

اما سوال

ی جا میخوندم که شرط لازم برای ایجاد گشتاور در کلیه ماشین های الکتریکی گردان یکی بودن تعداد قطب های رتور و استاتور است یعنی اگر تعداد قطب های رتور و استاتور یکی نباشد گشتاور القایی همواره صفر ، خب دلیلشو میخواستم چرا یکی نباشه بر چه اساس نمیچرخه؟

با تشکر :nerd:

پاسخ : سوال ، ماشین های الکتریکی

سلام مهندس
    اولا چه نوع موتوری یا ماشینی
    در مورد آسنکرون که اشتباهه روتور قفسه ای
    چون سیم پیچ استاتور را هم دو قطب هم چهار و هم .... می پیچند و کار میکنه روی سرعتی که باید (منظور یه موتور را هر جوری خواستی سیم پیچی می کنی)
    اما در مورد سنکرون بایدقطب ها یکی باشند ولی باز هم گفته شما اشتباهه
    در سرو موتور باز هم .... استپ موتور......
    شاید یه ماشینی باشه که مشکل داشته باشه اونم بد کار کنه نکه اصلا کار نکنه

دیدگاه

سلام

من دقیقا متن کتاب کارشناسی ارشد مدرسان و گذاشتم ، که عکسشو پلود کردم.

http://www.4axupload.net/images/2ttp95705myaggwlbeqq.jpg

دیدگاه

---
        اگر روزی بفهمی همه چیزایی که از بچگی تا حالا بهت گفتن بی اساس یا دروغه چه حالی میشی؟
        کارمندان نابکار، از دزدان و آشوبگران بیشتر به کشور آسیب ميآ‌رسانند

دیدگاه

در موتور آسنکرون میدان استاتور دائم باسرعت مثلا 1500دور می چرخد و روتور را هل می دهد وروتور هم می چرخد حال احتمال داره که روتور به دلیل لغزش و غیره چند دوری هم از عقب بیفتد مثلا 1460دور بزند ولی می چرخد
          اما در سنکرون باید تعداد قطب ها یکی باشه به طوری که حتما هر قطب n روتور روبروی s استاتور و همینطور برای s در روتور . اگر استاتور 1 دور بزند روتور هم 1 دور اگراستاتور1500 روتور هم 1500شاید ازنظر زاویه ای به دلیل فشار و غیره کمی عقب بماند یا جلو تر برود ولی تعداد دور شان یکی است در موتور سنکرون هم می تواند پیش فاز شود هم پس فاز

دیدگاه

مگه غیر از اینه که هم ماشین سنکرون و هم آسنکرون برای تولید گشتاور نیاز به داشتن تعداد قطبهای برابر در استاتور و روتور دارند؟ پس چرا بعضی از دوستان بحث سنکرون و آسنکرون رو پیش میکشند؟
            اگر چیزی هست که من نمیدونم خوشحال میشم بفرمایند
            HELLO WORLD

دیدگاه

من متن کتاب مدرسان و میخوندم ، همینو میگفت ، یعنی کلیه ماشین های گردان ، باید تعداد قطب های رتور و استاتور یکی باشه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X