اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار ره انداز 40 تا LED با برق شهر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار ره انداز 40 تا LED با برق شهر

این مداری که گذاشتم می تونه با برق شهر 40 تا LED رو روشن کنه .

مزایای مدار :
    1) بسیار کم حجم
    2) بسیار کم خرج
    3)بسیار کارا و 100% عملی ( معتاد نه ) :mrgreen:
    آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
    سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

پاسخ : مدار ره انداز 40 تا LED با برق شهر

Expired date

دیدگاه

به هر دلیلی اگر یک دونه از این LED ها بسوزه همه تعطیل میشن
      بهتر نبود موازی میکردی و رو جریان دهی کار میکردی
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید نجفی
        به هر دلیلی اگر یک دونه از این LED ها بسوزه همه تعطیل میشن
        بهتر نبود موازی میکردی و رو جریان دهی کار میکردی
        سلام

دوست عزیز این پیشنهاد از شما بعیده .
        LED های مجود در بازار کاملا یکدست نیستند . بنابر این هیچ تضمینی نیست که افت ولتاز مستقیم LED ها باهم برابر باشه . پس ممکنه یک LED با مثلا 0.8 ولت راه اندازی بشه در حالیکه LED بعدی که با اون موازی شده در 0.6 ولت راه اندازی بشه اون وقت به نظر شما چه اتفاقی می یوفته ؟؟؟ :question: :question: :question:

اگه یکم با دقت بیشتر به مدار نگاه کنی متوجه میشی که احتمال سوختن LED ها خیلی کمه .
        ضمنا این مدار برای یه کاربردمشابه به تولید انبوه رسیده . پس شک نکن که همه چیز رو در نظر گرفتیم .

دیدگاه

شما به مدار داخلی Headlamp های موجود در بازار یک نگاه بنداز متوجه حرف من میشی.
          30 تا LED با 4.5 ولت راه اندازی میشن.
          این مدار یک نقطه ضعف داره که نقطه ضعف ساده ایی هم نیست.
          نمیدونم چطور به تولید انبوه رسیده در صورتی که به راحتی سازنده و خود محصول زیر سوال میره.
          خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام

آقا حسین من هرچی به این مدار شما نگاه میکنم بیشتر به یک چشمک زن شبیه (درسته؟)

مقاومتهای 470 کیلو خازن رو کم کم شازژ میکنن و دیاک وقتی که ولتاژ به 35ولت برسه سدش میشکنه و خازن در ال ای دی ها دشارژ میشه و دوباره از نو ...

اگه من اشتباه میکنم لطفا کاربرد دیاک و خازن و علت گذاشتن مقاومتهای 470 کیلو رو توطیح بدید

ممنون
            ِِDie for Life, Not Live to Die
            Freedom Fighter
            " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

سلام chia جان .

بله دقیقا حق با شماست این مدار شبیه چشمک زن عمل میکنه ( اسیلیت میکنه ) اما تو فرکانس حدود 10 تا 15 کیلوهرتز بنابر این چشمک زدن مدار رو شما نمی تونید ببینید .

اما دلیل این کار چیه ؟
              ببینید زمانی که شما از دوتا مقاومت 1/4 وات 470 کیلو که موازیند ( 235 کیلو ) برای روشن کردن 40 تا LED استفاده می کنید نور LED ها خیلی ضعیفه . اما توی این مدار در ابتدا خازن C2 ابتدا توسط اون دو تا مقاومت 470 کیلو اهمی شارز میشه ووقتی ولتاز ش به حدود 70 ولت رسید ( چون دو تا دیاک داریم ) از طریق دیاک ها روی LED ها تخلیه میشه این باعث میشه
              نور LED ها به طور بسیار قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کنه وچون این جریان به صورت سوزنی روی LED ها قرار می گیره به هیچ وجه نمی تونه به LED ها آسیب برسونه مثل این میمونه که LED رو با یک موج PWM با PW بسیار کوتاه ره اندازی کنی . وهمون طور که می دونی در لحظات بسیار کوتاه مثلا 100 میکرو ثانیه شما می تونی تا بیش از 10 برابر جریان نامی به LED اعمال کنی بدون اینکه آ سیبی ببینه .

اما در جواب اقای نجفی باید بگم صورت مسیله راه اندازی 40 تا LED با برق شهر هست نه با 4.5 ولتی که Head Lamp ها کار می کنند ضمنا شما اگه دوست دارید می تونید با هر LED یک مقاومت 100 کیلو سری کنی (40 تا مقاومت یعنی 40 تRI^2 ) بعد وصل کنی به خروجی یه رکتیفایر . ضمنا خیلی کارای دیگه هم میشه کرد . اما همونطور که گفتم هدف من ارایه یک مدار بسیار کم حجم و کاراست برای کار با برق شهر . ( این مدار برای Light Box طراحی شده و بیش از2100 عدد تا همین لحظه در حال کاره ) این مدار رو گذاشتم که کار یه عده ای که دنبال این جور چیزا هستند راه بیفته

دیدگاه

حسین جان دوست عزیز
                قصد من زیر سوال بردن نیست.
                ما اینجا همه جمع شدیم تا مشکلات فنی همدیگر رو حل کنیم.
                و همه به این نکته رسیدیم که هر انتقادی که اینجا میشه برای خراب کردن و عیب گذاشتن نیست بلکه برای رسیدن به راهی بهتر از راه حاضر هست.
                من اصلا قصدم ناراحت کردنت نبود.
                اگر همچین اتفاقی افتاده من خیلی خیلی ازت عذر میخوام.

دیدگاه

سلام خدمت جناب اقای نجفی عزیز :biggrin:

ببخشید من خیلی دیر این پست رو دید م :cry: اتفاقا این انتقادها خیلی هم بجا و سازنده است و من از شما تشکر می کنم :agree: در مورد زیر سوال بردن و از این جور حرفا باید بگم من

تمام فرمایشات شما رو قبول دارم :agree: (در واقع در نگاه اول این ایراد کاملا واضحیه ) اما همونطور که گفتم بخاطر جریان سوزنی و.... از این جور حرفا احتمال سوختن خیلی کمه ولی با این

حال ممکنه بسوزه ! یه چیزه دیگه هم که الان به ذهنم میاد اینه که من خیلی به ندرت دیدم که LED بسوزه و open بشه در واقع تا حالا هرچی LED سوخته دیدم short شده بوده .

خب این هم به نحوه سوختن المان بستگی داره که اگه در جهت Forward بسوزه و...... از این جور تحلیل ها ! :biggrin: وخب توجیه مناسبی هم نیست :smile: ولی واقعیت اینکه از این مدار 2000 رو خورده ای تولید شده والان

نزدیک 1 سال که کار می کنه ( البته نا گفته نمونه که رو اونا یه کارای دیگه ای هم انجام دادم ) وحتی 1 مورد هم خرابی نداشته .

در هر حال من بازم ازتون ممنونم :biggrin: واگه توی جملاتی که گفتم سو تفاهمی شده واقعا عذر می خوام . ما کوچیک همتونیم . :biggrin:

دیدگاه

نقشه نیست میشه دوباره قرار بدید
                    اگر کسی این مدار رو گرفته لطفا کنه

دیدگاه

سلام متاسفانه نقشه مدار پاک شده اگه امکان داره لطفا دوباره پلود کنید .

دیدگاه

سلام
                        پس کجاست آن مدار :question: :question: :question: :question:

دیدگاه

بچه ها یعنی سر کاری بوده آخه چیزی که نیست
                          بیهوده متاز
                          مقصدمان خاک است

دیدگاه

سلام
                            من تازه واردم اما هر چی پستا رو نگاه کردم مداری ندیدم
                            راهنمایی کنید

دیدگاه

اگه میشه مدارو یه بار دیگه اپلود کنین
                              { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X