اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل قطع شدن اینترنت با حرکت آسانسور!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل قطع شدن اینترنت با حرکت آسانسور!

سلام

ممنون میشم راهنمایی کنین به یه معضل برخوردم

ما توی پارتمان توی طبقات مختلف مشکل قطعی اینترنت ADSL رو داریم ،به این صورت که وقتی آسانسور حرکت میکنه ، نویز روی سیگنال میوفته و گاها ارتباط (چراغ ADSL) قطع میشه و مودم بعد از چند ثانیه شروع به وصل شدن میکنه ، تمام مشکلات دیگه رو بررسی کردیم حتی از isp اومدن مشکل از همین سیم کشی ساختمان هست ، به نظر خودم احتمالا وقتی آسانسور حرکت میکنه یه طوری یه قسمتی از آسانسور روی خط تلفن نویز میندازه ،
    خط تلفن از توی لوله کنار لوله های کابل برق رد شده

پاسخ : مشکل قطع شدن اینترنت با حرکت آسانسور!

میشه بیشتر توضیح بدید.اینترنت قطع می شه یعنی مودمتون ریست می شه یا فقط چراغ ADSL مودم خاموش میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amiri33
      میشه بیشتر توضیح بدید.اینترنت قطع می شه یعنی مودمتون ریست می شه یا فقط چراغ ADSL مودم خاموش میشه؟
      بله !
      چراغ ADSL قطع میشه ، مثل زمانی که نویز روی خط میوفته .(مودم برای چی ریست بشه ؟مگه برق رفته ؟)
      خواهشا دوستان راهکارهای معمول مثل نویز گیر و رو نگن چون به اینها ربطی نداره

ممنون

دیدگاه

ریست واسه این گفتم چون گاهی وقتا یه نوسانات خیلی کوچکی که ما متوجهش نمی شیم باعث ریست تجهیزات الکترونیکی می شن

دیدگاه

سلام من هم چنین مشکلی داشتم وقتی با تلفن شمار گیری میکردم مودم هم چراغش خاموش میشد با عوض کردن مودم مشکلم حل شد
          حالا شما اگه این مشکل برای تمامی واحد ها انجام میشه و مودم های شما هم از یک برند هستند پس به اعتمال زیاد با عوض کردن مودم مشکلتون حل میشه
          !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
          نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

SNR در حالت عادی چقدره؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل قطع شدن اینترنت با حرکت آسانسور!

سلام
              ممنون از توجه دوستان؛
              نوشته اصلی توسط amiri33
              ریست واسه این گفتم چون گاهی وقتا یه نوسانات خیلی کوچکی که ما متوجهش نمی شیم باعث ریست تجهیزات الکترونی می شن
              نه بحث نوسان برق نیست .عرض کردم به طور قطع به دلایل محکم بحث نویز و قطع سیگنال هست .ضمن اینکه اگه بحث نوسان برق بود device های دیگه هم در اون سطح هستن که واکنش نشون بدن .

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
              SNR در حالت عادی چقدره؟
              در حالت عادی 19.7 دسی بل و وقتی آسانسور حرکت میکنه مقدارش منفی میشه یعنی نویز غالب میشه بر سیگنال .
              ظاهرا فرقی نمی کنه تو حرکت بین طبقات مختلف این نویز هست و فرقی نمیکنه و فقط مسیر ها که طولانی تر میشه نویز هم بیشتر که تو این مواقع اینقدر منفی میشه که دیگه اتصال به آی اس پی قطع میشه .

دیدگاه

اگه نوع کابل تلفن شما از نوع J-Y(st)Y نیست بهتره وقت رو زیاد هدر ندید و از این مدل کابل استفاده کنید
                اگه این مدل استفاده شده باید بدنبال قسمت دیگه ای بگردید

میشه مدل اون رو اینجا بزارید ؟؟؟؟

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

فکر میکنم کابل برق با کابل تلفنتون رو کنار هم انداختن و آسانسور هم که آمپر بالا میکشه واسه همین نویز میفته رو خط تلفنتون و اینترنتتون قطع میشه
                  شما سیم تلفنتون رو از طرف دیگه ای ببرید داخل ساختمون فکر کنم مشکلتون حل میشه
                  من چنین مشکلی داشتم و مجبور شدم سیم تلفن رو روکار ببرم داخل دیگه راحی نداشتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ya30ien
                    فکر میکنم کابل برق با کابل تلفنتون رو کنار هم انداختن و آسانسور هم که آمپر بالا میکشه واسه همین نویز میفته رو خط تلفنتون و اینترنتتون قطع میشه
                    شما سیم تلفنتون رو از طرف دیگه ای ببرید داخل ساختمون فکر کنم مشکلتون حل میشه
                    من چنین مشکلی داشتم و مجبور شدم سیم تلفن رو روکار ببرم داخل دیگه راحی نداشتم
                    همیشه همین طور بوده در داخل کانال هکه سیم ها را چه برق و آنتن و تلفن را با هم رد میکنن. مشکل از اسپلیتر هستش شک نکن.
                    اول اینه ورودی منزل قبل از اینکه به تلفن متصل کنی را با مدم چک کن ببین این مشکل را د اری یا نه
                    اگه داشته نویز از بیرون خونس و گرنه همون ورودی را به اسپلیتر مجهز کن و بعد برای همه تلفن ها یک اسپلیتر جدا بزار ( بعضی وقت ها تلفن هایی که برق هم دارن( آداپتوریها و بی سیم ها این مشکل را به وجود میارن)
                    اگه از بیرون بود باید با مخابرات هماهنگ کنی که آیا خط شما روی pcm نباشه وگرنه همین طوری میشه که هست. اگر قبلا این مشکل را نداشتی احتمالا خط شما را بردن روی پی سی ام و زمانی که یکی از خروجی های این خط زنگ بخوره شما قطع میشی

دیدگاه

دوست عزیز چون کابل تلفن و کابل تابلوی اسانسور از یه جا رد شده چون جریان موتور اسانسور زیاد هست شدت میدان تولیدی هم با شدت جریان رابطه مستقیم دارد به همین علت نویز رو خط تلفن می افته و اینترنتتون قطع میشه سعی کنید بین کابل برق و تلفن فاصله ایجاد کنین

دیدگاه

متاسفانه با طراحی اصولی که انجام میدن این مشکل هست همیشه،من اسپلیتر گذاشتم حل نشد
                        بعد هم رفتم جای کنتور قسمتی که همه سیم ها در هم آمیخته بودن!،و سیمای تلفونو تو اون فاصله ای که نزدیک کابل آسانسور بو با فویل شیلد کردم و به تیر آهنی که اون نزدیک بود وصل کردم،آلان یکسالی میشه خداروشکر یکی از اتاقا بدون مشکل اینترنت داره،حالا نمیدونم اون فاصله ای که انداختم بین سیم ها مشکل رو شانسی حل کرده یا واقعا کارم اصولی بوده
                        انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
                        فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

سلام دوستان و عزیزان محترم:
                          مشکل منم همینه وقتی آسانسور بالا پایین میکنه چراق سوکت روی مودم خاموش و قطع میشه
                          سیم کشی تلفن ما هم اینجوری که ورودیش منظورم از دم در هستش به داخل خونه رو با سیم آیفون مشترکه و کل این سیمها داخل تابلوبرق دم در هستش
                          البته چندروزی هستش که این قطعی و وصلی پیش اومده
                          حالا به غیراز جدا کردن سیم کشی (چون بخاطر نقشه ساختمون خیلی برام سنگین وایمیسه) راه دیگه ای وجو نداره

دیدگاه

دوستان محترم کسی نیست راهنمایی بکنه

دیدگاه

سلام.
                              من هم همین مشکل رو داشتم.
                              سیم کشی های برق ساختمون در محل هایی موازی با سیم های تلفن کشیده شده و به همین دلیل وقتی آسانسور حرکت می کنه جریان بالاتری از سیم رد میشه و این جریان باعث ایجاد امواج الکترومغناطیس و در نتیجه نویز روی خط تلفن میشه.
                              من از سر جعبه تقسیم سیم های تلفن هم مودم رو وصل کردم و دیدم مشکل برطرف نشد، بیرون ساختمون رو نگاه کردم دیدم سیم تلفن (بالایی) موازی با کابل اصلی برق ساختمان (پایینی) کشیده شده.
                              s4.uupload.ir/files/01_gri0.jpg
                              با توجه به این موضوع کلا متوجه شدم مشکل از داخل ساختمون نیست و از خارج از ساختمان هست.
                              از این قسما این کابل ها با هم موازی هستند و باعث ایجاد نویز میشه:

s4.uupload.ir/files/02_6572.jpg
                              خوب راهی که هست اینه که از جعبه تقسیم مخابرات کلا کابل رو جدا به ساختمون بیارم و این ها با هم موازی نباشه. این کار رو باید با مخابرات هماهنگ کمک و اون ها بیان انجام بدن و کار من نیست. (این کار رو هماهنگ می کنم و انجام میدم و نتیجه رو میگم)
                              - خیلی اتقاقی دیدم توی یه زمان هایی با حرکت آسانسور اینترنتم قطع نمیشه. رفتم تنظیمات مودم رو چک کردم. دیدم اون موقع هایی که اینترنت قطع نمیشه سرعت اینترنتم روی حد پایین تری از طرف مخابرات تنظیم شده. (من اینترنتم مخابرات و 16 مگ هست و وقتی دیدم قطع نمیشه دیدم سرعت روی 8 مگ تنظیم شده.) توی اینترنت کمی سرچ کردم که چطور میشه با تنظیمات مودم سرعت رو آورد پایین (نه محدود و پایین). البته به مخابرات زنگ زدم و گفتم میخوام سرعت رو بیارم پایین گفت کیفیت خطتون خیلی خوبه الان و حتما مشکل از کابل های داخلیتونه. خلاصه توی این صفحه (pinghint.ir/article/noise/) یک سری نکات پیدا کردم که با برداشتن تیک ADSL2+ سرعت من از 16 مگ به 10 مگ اومد پایین و با این کار به نظر نویز خطم کمتر شد و دیگه با حرکت آسانسور خطم قطع نمیشه. (اگر برای شما با آوردن سرعت به 10 مگ مشکل کم نشد تیک ADSL2 هم بردارید تا سرعت بیاد پایین تر و نویز کمتر بشه. البته مخابرات هم میتونه این کار رو از مرکز انجام بده ولی وقتی خودتون با تنظیمات این کار رو انجام بدین میتونید بعدا که سرعت اینترنت بالا نیاز دارید و ارتباط پایدار خیلی براتون مهم نست فقط با زدن مجدد تیک سرعت رو ببرید بالا و دیگه نیازی به تماس با مخابرات نیست)

s4.uupload.ir/files/adsl_ca5u.jpg
                              البته حتما با مخابرات هماهنگ می کنم که کابل کشی جدید انجام بشه و بتونم از 16 مگ استفاده کنم ولی با این کار موقتی مشکلم بر طرف شده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X