اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاربرد دروس کنترلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاربرد دروس کنترلی

سلام به همه دوستان
    من دانشجوی برقم خیلی کنجکاوم این درس های کنترلی مثل کنترل خطی و کنترل مدرن واقعا کاربردی هم دارن؟ تو صنعت چقدر ازشون استفاده میشه؟
    البته من ترم چهارم و هنوز کنترل خطی پاس نکردم :nerd:

پاسخ : کاربرد دروس کنترلی

نوشته اصلی توسط Hossein35
    سلام به همه دوستان
    من دانشجوی برقم خیلی کنجکاوم این درس های کنترلی مثل کنترل خطی و کنترل مدرن واقعا کاربردی هم دارن؟ تو صنعت چقدر ازشون استفاده میشه؟
    البته من ترم چهارم و هنوز کنترل خطی پاس نکردم :nerd:
    دوست عزیز رشته بنده کنترل بوده و علاوه بر دو درس کنترلی که فرمودید درس کنترل صنعتی هم داشتیم خوب تو طراحی pid ها وسیستم های کنترلی کنترل خطی ومدرن خیلی کاربرد داره مثلا حتی تو شبیه سازی رفتار های موشک ها و مکانیک ماشین الات از اون استفاده میشه یه پروژه طراحی pid هم انجام دادیم که اونجا تازه میفهمیدیم که نمودارهای نایکوییست و.. چقدر تو طراحی ها اثر داره اما متاسفانه چون همیشه دستگاه های اماده میخریم وطراح اولیه نیستیم از مطالب اون کم استفاده میکنیم
    دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
    بانك اطلاعاتي سنسورها
    ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
    تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
    [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

من از چند تا مهندس کنترل که داخل صنعت نفت شاغل بودند پرسیدم درسای کنترلی که خوندن چقدر به کارتون میاد ؟
      فکر میکنید جواب چی بود؟ هیچ چی!!!

چرا؟چون فقط میخریم و استفاده میکنیم....جالبه سیستم هایی که ازش استفاده میکردند خیلی قدیمی و فرسوده بود و مرتبا تعمیرشون میکردند!حتی بعضیاش از زمان انگلیسا بود! oo:
      تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

هر سیستمی از نظر کنترل یه وضعیتی داره.حتی دونده ای که مسابقه دو میده هم باید انرزی و توان خودش رو مدیریت کنه واینجاست که کنترل وارد عمل میشه.درحقیقت هر زمانی که هدفی مشخص میشه برای رسیدن به اون اهداف باید از سیستمهای کنترل استفاده کرد.فرمول ها و تعاریف کنترل خطی به کار من که نیومده یعنی بغیر از همون دانشگاه نیاز بهشون نداشتم ما اکثر اوقات از نظریه های کنترل استفاده میکنیم واصول کنترلی رو بکار میبریم بدون اینکه متوجه باشیم.فرمول ها بیشتر بدرد طراحی و کنکور میخوره ولی کسانی که کار عملی انجام میدن هم اکثر اوقات با یه فیدبک یه یادی از کنترل خطی میکنن.
        قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X