اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز در حلقه 20-4 mA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز در حلقه 20-4 mA

سلام بر دوستان
    یک pressure transmitter با خروجی mA 20-4 رو با 15+ تغذیه کردم و خروجیش رو به یک مقاومت 220 اهمی دادم.
    شیوه اتصال: سر مثبت تغذیه به سر مثبت سنسور وصل شده، سر منفی سنسور به یک سر مقاومت وصل شده و سر دیگه مقاومت به زمین وصل شده
    در سر(غیر زمین) مقاومت نویزی با فرکانس 1 کیلوهرتز میبینم که دامنه اش حدودا mv30 هست
    مگه نه اینکه حلقه جریانی در مقابل نویز ایمن هست؟ پس چرا چنین نویزی وجود داره؟
    سنسورم با ولتاژ 9 تا 30 ولت کار میکنه. تغذیه هم بدون نویزه

پاسخ : نویز در حلقه 20-4 mA

سلام مجدد
    امروز شیوه اتصال رو عوض کردم:
    سر مثبت تغذیه رو به یک سر مقاومت وصل کردم و سر دیگر مقاومت رو هم به سر مثبت فشارسنج. سر منفی فشارسنج رو هم به زمین وصل کردم.
    نویز 1 کیلوهرتز همچنان وجود دارد!
    تغذیه کاملاً بدون نویز است. این نویز از کجا میاد؟
    قبلا کسی با این مشکل برخورد نکرده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط BlueApple
      سلام بر دوستان
      مگه نه اینکه حلقه جریانی در مقابل نویز ایمن هست؟ پس چرا چنین نویزی وجود داره؟
      سنسورم با ولتاژ 9 تا 30 ولت کار میکنه. تغذیه هم بدون نویزه
      سلام.
      حلقه جریانی نویز نداره ، شما اومدید حلقه جریان رو به ولتاژ تبدیل کردید و نویز روی ولتاژ شما نشسته.

اگر شما میخواهید این pressure transmitter رو به plc متصل کنید از کارتهای ورودی جریان استفاده کنید
      و اگر میخواهید به میکرو وصل کنید بعد از اینکه جریان رو به ولتاژ تبدیل کردی، ولتاژ رو بده به یک فیلتر پایین گذر بعد وصل کن به میکرو
      www.icesi.ir

دیدگاه

سلام
        فکر کنم مقاومت بار رو خیلی سزرگ انتخاب کردی باید دیتا شیت رو ببنید
        مقاومت بار رو کم کن در حد 47 اهم ببین بازم این اتفاق میافته با نه؟

دیدگاه

خیلی ممنون از جوابتون
          حلقه جریانی نویز نداره ، شما اومدید حلقه جریان رو به ولتاژ تبدیل کردید و نویز روی ولتاژ شما نشسته.
          اگر شما میخواهید این pressure transmitter رو به plc متصل کنید از کارتهای ورودی جریان استفاده کنید
          و اگر میخواهید به میکرو وصل کنید بعد از اینکه جریان رو به ولتاژ تبدیل کردی، ولتاژ رو بده به یک فیلتر پایین گذر بعد وصل کن به میکرو
          مگه غیر از این روش که جریان رو به ولتاژ تبدیل کنیم روش دیگری هم وجود داره؟ برای مثال در دیتاشیت RCV420 که یک Receiver حلقه جریانی است، از یک مقاومت 75 اهمی برای تبدیل جریان حلقه به ولتاژ استفاده شده.
          جریان نویز نداره قبول. مگر همین جریان از مقاومت عبور نمیکنه؟ پس ولتاژ دوسر مقاومت که حاصلضرب جریان و مقاومته هم باید بدون نویز باشه.
          من متوجه نمیشم که منشا این نویز کجاست؟
          نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
          فکر کنم مقاومت بار رو خیلی سزرگ انتخاب کردی باید دیتا شیت رو ببنید
          مقاومت بار رو کم کن در حد 47 اهم ببین بازم این اتفاق میافته با نه؟
          در دیتاشیت ذکر شده که مقاومت نباید خیلی بزرگ باشه تا افت ولتاژ دو سر فشارسنج افت نکنه. من این نکته رو لحاظ کردم.
          با این حال مقاومت رو از 220 اهم به 47 اهم کاهش دادم. دامنه نویز کمتر شد و از 30 میلی ولت pp به 20 pp رسید. اما هنوزم خیلی زیاده.
          چیزی که باعث تعجبه اینه که چرا این نویز فرکانسی دقیقا برابر با 1 کیلوهرتز داره. (پالسهای مثلثی شکلی که یک میلی ثانیه از هم فاصله دارند).

این احتمال وجود داره که فشارسنج کیفیت پایینی داشته باشه و مدار داخلی اون نویز تولید میکنه؟

دیدگاه

این که فرکانس یک کیلو داره به خاطر اینه که مدارات داخلی دیجیتال هستند و نمونه برداری برای فیدبک
            به احتمال زیاد با سرعت یک هزار نمونه بر ثانیه هست
            به همبن دلیل فکر کنم این نویز نیست با توجه به این که درصد کمی از سیگنال رو هم داره (اگر جریان 20ma باشه ولتاژ روی مقاومت 220 میشه
            4.4 ولت و 30mv میشه 0.7 درصد) مقدار خیلی کمی هست اگر شما میخوای با میکرو سیگنال رو بخونی باید از نمونه ها میانگین بگیری که نوسان نداشته باشی
            معمولا نویز دامنه و فرکانس ثابتی نداره، ولی شما میگی دامنه و فرکانس ثابته

دیدگاه

این که فرکانس یک کیلو داره به خاطر اینه که مدارات داخلی دیجیتال هستند و نمونه برداری برای فیدبک
              به احتمال زیاد با سرعت یک هزار نمونه بر ثانیه هست
              مداری که من بستم فقط از یک مقاومت و یک فشارسنج تشکیل شده و هیچ بخش دیجیتالی نداره.
              منظور شما اینه که داخل فشارسنج یک مدار دیجیتال قرار داده شده که فشار رو به جریان تبدیل میکنه؟
              من فکر میکردم داخل فشارسنج از آی سی های آنالوگی که Transmitter 4-20mA هستند استفاده میشه

دیدگاه

دوستان نظر دیگری ندارن؟
                مسئله از این قراره که من یک فشارسنج با خروجی 4 تا 20 میلی آمپر رو با یک تغذیه 15 ولت تمیز تغذیه کردم. (سر + تغذیه رو به سر + فشارسنج وصل کردم) و سر منفی فشارسنج رو به یک مقاومت 220 اهم دادم. سر دیگر مقاومت رو به زمین تغذیه وصل کردم.
                طول کابلم هم بسیار کوتاهه و به نیم متر هم نمیرسه! محیطی هم که دارم توش کار می کنم منزله و نویزی صنعتی هم وجود نداره.
                ولی دو سر مقاومت سیگنالی نویزی مشاهده میکنم. کم کردن مقاومت مقدار نویز رو کم میکنه ولی سوال اینجاست که اصلا این نویز از کجا میاد؟
                البته دوستان پیشنهاد کردن از فیلتر پایین گذر و متوسط گیری استفاده کنم ولی سوال من این نیست که چگونه نویز رو کم کنم. سوال اینه که چرا نویز وجود داره؟ مگه نه اینکه سیستم 4 تا 20 میلی آمپر در مقابل نویز مقاومه؟ این سیستم که اصلا خودش مشکل داره!!!
                اصلا ما نخواستیم در مقابل نویز مقاوم باشه، خودش نویز تولید نکنه!!!
                منظورم از نویز دو سیگناله: یکی مجموعه ای از پالسهای مثلثی شکل به فواصل 1 میلی ثانیه. و دیگری سیگنالی که شکل خاصی نداره و دامنه پیک تا پیکش حدوداً 5 میلی ولته
                از دوستانی که زحمت کشیدن پاسخ دادن ممنونم. اگر کس دیگری هم نظری داره دریغ نکنه

دیدگاه

2 تا احتمال فقط وجود داره.
                  1- نویز از خود ترنسمیتر فشار هست
                  2-نویز از محیط

برای از بین بردن روش 2 باید از کابل شیلد استفاده کنید و شیلد رو زمین کنید.(من قبلا نمونه این مشکل رو داشتم)
                  ی تست کوچیک هم بزن = وقتی داری دامنه نویز رو اندازه گیری میکنی اگر روشنایی اتاقی لامپ مهتابی یا کم مصرف هست برای چند لحظه خاموش کن و ببین دامنه نویز تغییر میکنه؟
                  www.icesi.ir

دیدگاه

سلام
                    اگر ترانسمیتر شما از پروتکل هارت پشتیبانی کنه یا با کیپد و یا با کلید و صفحه نمایش روی ترانسمیتر بشه یه سری
                    انجام داد که بدون شک مدارات داخلش دیجیتال هست
                    و این ریپل قابل قبوله

دیدگاه

سلام ممنون از پاسخها
                      کابل شیلددار فقط کمی نویز رو کم میکنه
                      بنابراین ظاهرا نویز از خود فشارسنجه!
                      چون منبع تغذیه کاملاً صافه و مدار منم فقط از یک مقاومت تشکیل شده. کابل هم شیلد داره و شیلد هم زمین شده
                      از دوستان خیلی ممنونم

دیدگاه

با سلام
                        دوست عزیز شما میتونید از ایزولاتور استفاده کنید تا سیگنال شما کاملا بدون نویز و تقویت شده در خروجی ظاهر بشه
                        ایزولاتور میتونه یک سیگنال آنالوگ که خروجی یک سنسور هست رو بگیر و فیلتر کنه و یا تبدیل کنه و بهتون تو خروجی تحویل بده.
                        میتونی ایزولاتور رو از ایت شرکت تهیه کنی http://www.tadbir-co.com
                        بر تو قسمت محصولات و قسمت ترانسمیتر و ایزولاتور رو ببین www.tadbir-co.com
                        ترانسميتر ترانسديوسر کنترلر فشار دما رطوبت جريان ولتاژ توان

دیدگاه

چون حلقه ولتاژی ایجاد کردید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X