ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2010/09/07
    تهران
    316
    13

نویز در حلقه 20-4 mA

سلام بر دوستان
    یک pressure transmitter با خروجی mA 20-4 رو با 15+ تغذیه کردم و خروجیش رو به یک مقاومت 220 اهمی دادم.
    شیوه اتصال: سر مثبت تغذیه به سر مثبت سنسور وصل شده، سر منفی سنسور به یک سر مقاومت وصل شده و سر دیگه مقاومت به زمین وصل شده
    در سر(غیر زمین) مقاومت نویزی با فرکانس 1 کیلوهرتز میبینم که دامنه اش حدودا mv30 هست
    مگه نه اینکه حلقه جریانی در مقابل نویز ایمن هست؟ پس چرا چنین نویزی وجود داره؟
    سنسورم با ولتاژ 9 تا 30 ولت کار میکنه. تغذیه هم بدون نویزه
    2010/09/07
    تهران
    316
    13

پاسخ : نویز در حلقه 20-4 mA

سلام مجدد
    امروز شیوه اتصال رو عوض کردم:
    سر مثبت تغذیه رو به یک سر مقاومت وصل کردم و سر دیگر مقاومت رو هم به سر مثبت فشارسنج. سر منفی فشارسنج رو هم به زمین وصل کردم.
    نویز 1 کیلوهرتز همچنان وجود دارد!
    تغذیه کاملاً بدون نویز است. این نویز از کجا میاد؟
    قبلا کسی با این مشکل برخورد نکرده؟
    2007/07/23
    تهران
    1,197
    14

پاسخ : نويز در حلقه 20-4 mA

نقل قول نوشته اصلی توسط BlueApple
    سلام بر دوستان
    مگه نه اينکه حلقه جرياني در مقابل نويز ايمن هست؟ پس چرا چنين نويزي وجود داره؟
    سنسورم با ولتاژ 9 تا 30 ولت کار ميکنه. تغذيه هم بدون نويزه
    سلام.
    حلقه جرياني نويز نداره ، شما اومديد حلقه جريان رو به ولتاژ تبديل کرديد و نويز روي ولتاژ شما نشسته.

اگر شما ميخواهيد اين pressure transmitter رو به plc متصل کنيد از کارتهاي ورودي جريان استفاده کنيد
    و اگر ميخواهيد به ميکرو وصل کنيد بعد از اينکه جريان رو به ولتاژ تبديل کردي، ولتاژ رو بده به يک فيلتر پايين گذر بعد وصل کن به ميکرو
    www.icesi.ir
    2011/08/08
    اصفهان
    974
    66

سلام
    فکر کنم مقاومت بار رو خيلي سزرگ انتخاب کردي بايد ديتا شيت رو ببنيد
    مقاومت بار رو کم کن در حد 47 اهم ببين بازم اين اتفاق ميافته با نه؟
    2010/09/07
    تهران
    316
    13

خیلی ممنون از جوابتون
    حلقه جرياني نويز نداره ، شما اومديد حلقه جريان رو به ولتاژ تبديل کرديد و نويز روي ولتاژ شما نشسته.
    اگر شما ميخواهيد اين pressure transmitter رو به plc متصل کنيد از کارتهاي ورودي جريان استفاده کنيد
    و اگر ميخواهيد به ميکرو وصل کنيد بعد از اينکه جريان رو به ولتاژ تبديل کردي، ولتاژ رو بده به يک فيلتر پايين گذر بعد وصل کن به ميکرو
    مگه غیر از این روش که جریان رو به ولتاژ تبدیل کنیم روش دیگری هم وجود داره؟ برای مثال در دیتاشیت RCV420 که یک Receiver حلقه جریانی است، از یک مقاومت 75 اهمی برای تبدیل جریان حلقه به ولتاژ استفاده شده.
    جریان نویز نداره قبول. مگر همین جریان از مقاومت عبور نمیکنه؟ پس ولتاژ دوسر مقاومت که حاصلضرب جریان و مقاومته هم باید بدون نویز باشه.
    من متوجه نمیشم که منشا این نویز کجاست؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
    فکر کنم مقاومت بار رو خيلي سزرگ انتخاب کردي بايد ديتا شيت رو ببنيد
    مقاومت بار رو کم کن در حد 47 اهم ببين بازم اين اتفاق ميافته با نه؟
    در دیتاشیت ذکر شده که مقاومت نباید خیلی بزرگ باشه تا افت ولتاژ دو سر فشارسنج افت نکنه. من این نکته رو لحاظ کردم.
    با این حال مقاومت رو از 220 اهم به 47 اهم کاهش دادم. دامنه نویز کمتر شد و از 30 میلی ولت pp به 20 pp رسید. اما هنوزم خیلی زیاده.
    چیزی که باعث تعجبه اینه که چرا این نویز فرکانسی دقیقا برابر با 1 کیلوهرتز داره. (پالسهای مثلثی شکلی که یک میلی ثانیه از هم فاصله دارند).

این احتمال وجود داره که فشارسنج کیفیت پایینی داشته باشه و مدار داخلی اون نویز تولید میکنه؟
    2011/08/08
    اصفهان
    974
    66

اين که فرکانس يک کيلو داره به خاطر اينه که مدارات داخلي ديجيتال هستند و نمونه برداري براي فيدبک
    به احتمال زياد با سرعت يک هزار نمونه بر ثانيه هست
    به همبن دليل فکر کنم اين نويز نيست با توجه به اين که درصد کمي از سيگنال رو هم داره (اگر جريان 20ma باشه ولتاژ روي مقاومت 220 ميشه
    4.4 ولت و 30mv ميشه 0.7 درصد) مقدار خيلي کمي هست اگر شما ميخواي با ميکرو سيگنال رو بخوني بايد از نمونه ها ميانگين بگيري که نوسان نداشته باشي
    معمولا نويز دامنه و فرکانس ثابتي نداره، ولي شما ميگي دامنه و فرکانس ثابته
    2010/09/07
    تهران
    316
    13

اين که فرکانس يک کيلو داره به خاطر اينه که مدارات داخلي ديجيتال هستند و نمونه برداري براي فيدبک
    به احتمال زياد با سرعت يک هزار نمونه بر ثانيه هست
    مداری که من بستم فقط از یک مقاومت و یک فشارسنج تشکیل شده و هیچ بخش دیجیتالی نداره.
    منظور شما اینه که داخل فشارسنج یک مدار دیجیتال قرار داده شده که فشار رو به جریان تبدیل میکنه؟
    من فکر میکردم داخل فشارسنج از آی سی های آنالوگی که Transmitter 4-20mA هستند استفاده میشه
    2010/09/07
    تهران
    316
    13

دوستان نظر دیگری ندارن؟
    مسئله از این قراره که من یک فشارسنج با خروجی 4 تا 20 میلی آمپر رو با یک تغذیه 15 ولت تمیز تغذیه کردم. (سر + تغذیه رو به سر + فشارسنج وصل کردم) و سر منفی فشارسنج رو به یک مقاومت 220 اهم دادم. سر دیگر مقاومت رو به زمین تغذیه وصل کردم.
    طول کابلم هم بسیار کوتاهه و به نیم متر هم نمیرسه! محیطی هم که دارم توش کار می کنم منزله و نویزی صنعتی هم وجود نداره.
    ولی دو سر مقاومت سیگنالی نویزی مشاهده میکنم. کم کردن مقاومت مقدار نویز رو کم میکنه ولی سوال اینجاست که اصلا این نویز از کجا میاد؟
    البته دوستان پیشنهاد کردن از فیلتر پایین گذر و متوسط گیری استفاده کنم ولی سوال من این نیست که چگونه نویز رو کم کنم. سوال اینه که چرا نویز وجود داره؟ مگه نه اینکه سیستم 4 تا 20 میلی آمپر در مقابل نویز مقاومه؟ این سیستم که اصلا خودش مشکل داره!!!
    اصلا ما نخواستیم در مقابل نویز مقاوم باشه، خودش نویز تولید نکنه!!!
    منظورم از نویز دو سیگناله: یکی مجموعه ای از پالسهای مثلثی شکل به فواصل 1 میلی ثانیه. و دیگری سیگنالی که شکل خاصی نداره و دامنه پیک تا پیکش حدوداً 5 میلی ولته
    از دوستانی که زحمت کشیدن پاسخ دادن ممنونم. اگر کس دیگری هم نظری داره دریغ نکنه
    2007/07/23
    تهران
    1,197
    14

2 تا احتمال فقط وجود داره.
    1- نويز از خود ترنسميتر فشار هست
    2-نويز از محيط

براي از بين بردن روش 2 بايد از کابل شيلد استفاده کنيد و شيلد رو زمين کنيد.(من قبلا نمونه اين مشکل رو داشتم)
    ي تست کوچيک هم بزن = وقتي داري دامنه نويز رو اندازه گيري ميکني اگر روشنايي اتاقي لامپ مهتابي يا کم مصرف هست براي چند لحظه خاموش کن و ببين دامنه نويز تغيير ميکنه؟
    www.icesi.ir
    2011/08/08
    اصفهان
    974
    66

سلام
    اگر ترانسميتر شما از پروتکل هارت پشتيباني کنه يا با کيپد و يا با کليد و صفحه نمايش روي ترانسميتر بشه يه سري
    انجام داد که بدون شک مدارات داخلش ديجيتال هست
    و اين ريپل قابل قبوله
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12