ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2012/06/10
    133
    10

ARM از کجا و چگونه؟؟

سلام خدمت تمام مهندسین گرام.
    امیدوارم تعطیلات عید تا الان بهتون خوش گدشته باشه و اینکه سال خوب و موفقی پیش رو داشته باشید.
    من می دونم که این سوال بنده بارها و بارها پرسیده شده و پاسخ های زیادی هم داده ده اما هیچ کدوم واقعا نتونسته بنده رو قانع کنه.
    اینکه ARM رو از کجا باید شروع کرد و چجوری باید ادامه داد. ممکنه بگید بستگی به کار داره من می گم میخوام چیزی باشه که کارایی بیشتری داشته باشه.
    1. کدوم ARM: یعنی از ARM7,ARM9,ARM11 یا Cortex شروع کنیم؟ اصلا لازم هست چند تا رو کار کنیم یا نه رو یکی تمرکز کنیم؟
    2. کدوم شرکت: فیلیپس؟ سامسونگ؟ اتمل؟
    3. Stand alone یا OS به عبارتی کد نویسی یاد بگیریم بهتره یا سیستم عامل؟
    4. اگه کد نویسی کدوم کامپایلر : Keil یا IAR
    5. اگه سیستم عامل کدومش؟ Windows CE، Linux,RTX,Android
    6. چه برد آموزشی بگیریم؟ اصلا به برد نیاز هست؟
    و یه سوال اساسی.
    7. اگه ما با استفاده از یه برد یاد بگیریم ARM رو بعدا امکان این رو داریم که یک میکروی خام تهیه کنیم و مثلا روش سیستم عامل نصب کنیم و باقی کارها؟ یعنی استفاده از برد آموزشی باعث نمیشه که بعدا تو سخت افزارش بلنگیم؟
    8. بهترین منبع برای یاد گیری چیه. یه چیز صفر تا صدی . اکثر آموزش ها یا ناقصندو یا کلیگویی کردند.
    میدونم سوالم تکراریه، پاسخش سلیقه ایه و شاید بگید به خیلی چیزا بستگی داره اما من واقعا تو تنوع مواردی که گفتم گیج شدم و بد جوری گیر کردم.
    دو تا برد آموزشی هم دارم اما. واقعا نمیدونم از کجا شروع کنم. چون هردوشون ARM9 هستند و کد نویسی برای ARM9 واقعا پیچیده است.
    اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم.
    2013/01/09
    شاهرود
    401
    7

پاسخ : ARM از کجا و چگونه؟؟

سوالاتی که پرسیدی همگی سلیقه ای هست.شما برنامه نویسی سی رو به صورت حرفه ای با یک میکرو یاد بگیر باقیش مثل هم هست.فقط یچند تا رجستر هست که لازم نیست خوب بلد باشی با نگاه به منوال میشه تنطیمشون کرد.سیستم عامل هم که بگفته خودتون میگید سنگینه.اگه تا به حال با میکرویی کار نکردید با avr کار کنید اگه avr را حرفه ای با کامپایلری غیر از کدویژن کار کرده باشید ارم براتون خیلی ساده میشه فقط رجسترها فرق میکنه و امکانات بیشتره.
    مثل رانندگی میمونه.رانندگی بلد باشی با یک کچولو تمرین هرچیزی رو میتونی برونی
    2012/06/10
    133
    10

پاسخ : پاسخ : ARM از کجا و چگونه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin2009
    سوالاتی که پرسیدی همگی سلیقه ای هست.شما برنامه نویسی سی رو به صورت حرفه ای با یک میکرو یاد بگیر باقیش مثل هم هست.فقط یچند تا رجستر هست که لازم نیست خوب بلد باشی با نگاه به منوال میشه تنطیمشون کرد.سیستم عامل هم که بگفته خودتون میگید سنگینه.اگه تا به حال با میکرویی کار نکردید با avr کار کنید اگه avr را حرفه ای با کامپایلری غیر از کدویژن کار کرده باشید ارم براتون خیلی ساده میشه فقط رجسترها فرق میکنه و امکانات بیشتره.
    مثل رانندگی میمونه.رانندگی بلد باشی با یک کچولو تمرین هرچیزی رو میتونی برونی
    ممنون دوست عزیز. اما بنده نگفتم سیستم عامل سنگینه اتفاقا عرض کردم کدنویسی برای ARM9 سنگینه و مشکلات خاص خودش رو داره.
    ثانیا ARM 7 به بالا واقعا برای کد نویسی ساخته نشدند و اکثرا میگن که سیستم عامل به مراتب کارا تره و بهتر من می خواستم ببینم اینجوریه یا نه.
    AVR هم کار کردم زیاد با بسکام. اما یه برد گرفتم از شرکت پردازش سبز ARM9 هست و برای کد نویسی آماده شده اما به شدت پیچیده است . و برای پروگرام کردنش هم یه برنامه بوت نیاز داره و مکافاتیه.
    من خودم حدس می زنم که ARM7 رو کد نویسی کار کنم و یکی از ARM های cortex یا 9 یا 11 رو سیستم عامل. اگه کسی از دوستان باشه که بگه هر کدوم رو از کجا با چه بردی با چه منبعی شروع کنم ممنون میشم.
    2008/02/19
    2,296
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط hata6417
    1. کدوم ARM: يعني از ARM7,ARM9,ARM11 يا Cortex شروع کنيم؟ اصلا لازم هست چند تا رو کار کنيم يا نه رو يکي تمرکز کنيم؟
    2. کدوم شرکت: فيليپس؟ سامسونگ؟ اتمل؟
    4. اگه کد نويسي کدوم کامپايلر : Keil يا IAR
    با سلام
    1- Cortex مزيت هاي زيادي داره... مخصوصا نام گذاري ريجسترهاش كه فوقالعاده قابل فهم تر هست.
    2: داخل ايران فليپس بيشتر مورد استفاده هست.
    4:Keil به دليل سادگي و فراواني سمپل هاش
    2013/11/13
    28
    1

سلام
    ميکروکنترلر هاي مبتني بر cpu ارم از مزيت هاي مختلفي داره که همون طور که گفتند سليقه اي است شما مزيت هاي هرکدوم را ببينيد و با توجه به نياز يکي را انتخاب کنيد ولي نظر من از ARM 7 و cortex-m سري lpc و براي cortex-A و ARM9 شرکت سامسونگ را ترجيح ميدم .
    2012/06/10
    133
    10

سلام مجدد .
    اونجوری که بنده از مجموع صحبت دوستان فهمیدم هیچ کس سیستم عامل رو پیشنهاد نمیکنه و همه روی کد نویسی تاکید دارند!!
    خب تا اون جایی که من اطلاع دارم ARM7 برای یاد گیری کدنویسی انتخاب مناسب تریه.
    حالا با این توضیحات به نظر شما بهتره که من یه برد آموزشی بگیرم یا یه میکروی خام بگیرم و کار کنم.
    و در هر مورد چه گزینه ایو پیشنهاد میدید؟ چه میکرو ی تنها و چه برد آموزشی.
    بازم ممنون
    2013/11/13
    28
    1

با توجه به اين که ميکروي با هسته ي ارم به هيچ وجه ديپ نيست و شما تازه کاريد اصلا سرا طراحي نريد چون نه برد برد جواب ميده نه پروتوس .
    خوب حالا به نظر من برد اموژشي مناسبه و در مورد سيستم عامل يکم محتات عمل کنيد چون هم مباحث اون متفاوت است و هم بايد بوت کردن و ........ بلد باشيد . من خودم برد(lpc176) eca را دارم خيلي خوبه کامل هم است با هاش کار هم کردم ولي اگر به زبان سي تسلط نداريد فعلا به ايستيد و درضمن برنامه ها تماما بايد براي اون هدر بنويسيد اگر کتاب خود سايت هم بگيريد بد نخواهد بود چون يکم انجام پرژه هاش سنگينه براي مثال من براي نوشتن هدر tftlcd چهار روز کار کردم و اين که وسط کار کم نياريد :job:
    2010/02/28
    شاهرود
    1,147
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghanim1373
    با توجه به اين که ميکروي با هسته ي ارم به هيچ وجه ديپ نيست و شما تازه کاريد اصلا سرا طراحي نريد چون نه برد برد جواب ميده نه پروتوس .
    اصلا دلیل زدن هدر برد همینه که شما بتونین با میکروهایی که SMD هستن روی برد بورد کار کنین
    وقتی خوب یاد گرفتین باهاش کار کنین در کارهای صنعتی مدار طراحی میکنید و PCB میزنید
    ولی برای کار آموزشی ی هدر برد بخرین خیلی راحت تر و کم هزینه تر هست. در ضمن شاید وسط کار برای طراحی ی برد با برخورد به یسری مشکلات کلا نا امید بشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط dehghanim1373
    ولي اگر به زبان سي تسلط نداريد فعلا به ايستيد و درضمن برنامه ها تماما بايد براي اون هدر بنويسيد اگر کتاب خود سايت هم بگيريد بد نخواهد بود چون يکم انجام پرژه هاش سنگينه براي مثال من براي نوشتن هدر tftlcd چهار روز کار کردم و اين که وسط کار کم نياريد :job:
    برنامه نویسی که برای کار با میکرو لازم دارید خیلی پیچیده نیست و در حد همون 3 واحد درسی دانشگاه زیادشم هست و خودتون هم خیلی راحت میتونید کار کنید و یاد بگیرید پس فک کنم نگرانی روی این مورد خیلی کم باشه.
    در ضمن تا دست به کد نشی اصلا یاد نمیگیری. با خوندن به هیچ جا نمیریسی و حتما باید کد نویسی کنی تا یاد بگیری
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!
    2012/06/10
    133
    10

دوستان عزیز و گلم به شدت از همتون ممنونم. من تصمیم گرفتم طبق راهنمایی دوستان اول AVR رو که تا حالا با بسکان کار می کردم با code vision یاد بگیرم بعد یه برد arm7 بگیرم و به امید خدا شروع کنم. بازم ممنون از لطف همگی. سال خوب و موفقس داشته باشید.
    2012/07/21
    834
    24

با اجازه، اگه هنوز دیر نشده چند تا تجربه رو هم من اضافه کنم؛
    اول اینکه برای کار با پردازنده ها، اول باید معماری یکی از اون ها رو یاد بگیرید. اکثر فارغ التحصیلان الکترونیک، یکی رو بلدند. به نظرم حداقل باید توی یه دونه میکروپروسسور یا میکروکنترلر عمیق وارد بشید. بعد از اون می بینید که بقیه شون خیلی هم دور از اون چیزی که شما بلدید نیستند.
    یادمه که تو دانشگاه 80x86 یادمون می دادند، و من همون ترم رفتم یه پروژه کاری گرفتم با 8051 انجام دادم. هیــــــچچی از 8051 نمی دونستم، اونقدر کتاب خوندم و نرم افزار و سخت افزار تست کردم تا راه افتادم. بعدش رفتم سراغ AVR. بعدش ARM های LPC و STM32 و یکمم DSP. الآن هر چیز جدید دیگه بخوام می تونم شروع کنم و یاد بگیرم. مثلاً من PIC کار نکرده بودم، رفتم دو تا کار یکی با PIC معمولی و یکی هم dsPIC انجام دادم تا کلاً اومد دستم.
    معلومه که ARM به سادگیِ 8051 و AVR نیست. ولی خیلی هم افسانه ای نیست. شما اول زبان C رو خوب یاد بگیر، بعدش با بردهای آموزشی Cortex-M3 شروع کن به کار. اون موقع یواش یواش همه چی میاد دستت. خودت کار سخت افزار رو هم می تونی انجام بدی. می تونی از برهای آماده استفاده کنی که سرعت انجام پروژه ها و کارهات بیشتر بشه. می تونی با سیستم عامل کار کنی و هزار جور تردستی و شعبده بازی دیگه رو امتحان کنی و یاد بگیری :smile:

موفق باشی
    بیایید با Google آشتی کنیم!
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10