ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2013/08/06
    تهران
    80
    2

سوال در مورد نحوه کنترل موتورهای BLDC

خب میدانیم که موتورهای بدون جاروبک دارای آهنربای دائمی در روتور و سیم پیچ های ثابت در استاتور (ثابت) هستند.و مدار کنترلر همراه هم که وظیفه اعمال نیرو با سیم پبچ ها را دارد و همراه موتور در یک بسته بندی قرار می گیرد.از دوستان کسی مقاله یا مطلب یا تجربه ای در مورد طریقه کار کرد کنترلر اصلی موتورهای براشلس دارد؟بنده قصد دارم یک موتور بدون جاروبک (BLDC MOTOR) بسازم.البته به کمک دوستان!!! :redface:
    در جهان رازهایی هست که جز به بهای ریختن خون فاش نمی شود . شهید مرتضی آوینی
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    662

پاسخ : سوال در مورد نحوه کنترل موتورهای BLDC

نقل قول نوشته اصلی توسط hamze-20
    خب میدانیم که موتورهای بدون جاروبک دارای آهنربای دائمی در روتور و سیم پیچ های ثابت در استاتور (ثابت) هستند.و مدار کنترلر همراه هم که وظیفه اعمال نیرو با سیم پبچ ها را دارد و همراه موتور در یک بسته بندی قرار می گیرد.از دوستان کسی مقاله یا مطلب یا تجربه ای در مورد طریقه کار کرد کنترلر اصلی موتورهای براشلس دارد؟بنده قصد دارم یک موتور بدون جاروبک (BLDC MOTOR) بسازم.البته به کمک دوستان!!! :redface:
    سلام در امضای من در لینک دوچرخه برقی در مورد این موتور ها بحث شده است.
    ساخت این موتور ها خیلی دشوار است و نیاز به سیم پیچ های ظریف و آهنربای دائم قوی دارد.

http://s9.picofile.com/file/8272683050/private_pm.png
    2013/06/19
    1,544
    72

پاسخ : سوال در مورد نحوه کنترل موتورهاي BLDC

خب ميدانيم که موتورهاي بدون جاروبک داراي آهنرباي دائمي در روتور و سيم پيچ هاي ثابت در استاتور (ثابت) هستند.و مدار کنترلر همراه هم که وظيفه اعمال نيرو با سيم پبچ ها را دارد و همراه موتور در يک بسته بندي قرار مي گيرد.از دوستان کسي مقاله يا مطلب يا تجربه اي در مورد طريقه کار کرد کنترلر اصلي موتورهاي براشلس دارد؟بنده قصد دارم يک موتور بدون جاروبک (BLDC MOTOR) بسازم.البته به کمک دوستان!!! :redface:
    هدفتون از ساختن اين موتور چيه ؟؟ :eek:
    AYRIC
    2007/06/01
    ايران
    379
    9

شما اول بساز

بعد برای راه اندازی اش از روش دستی استفاده کن

یعنی از شش سر سیم ها ، سه سر را به زمین متصل کن
    یا سه سر داخلی یا سه سر خارجی

بعد سه سر دیگر را با کلید شستی به پاور وصل کن
    حالا تک تک شستی ها را فشار بده ، باید موتور بچرخد
    البته اگر جریان متورت زیاد است از دیود ها معکوس برای محافظت استفاده کن

اگر تا این جا توانستی ، یعنی موتور سالم هست و کاملا کار می کند و می توانی برایش کنترل خودکار طراحی کنی

خوبی روش دستی به این است که به مدارات و برنامه نویسی نیاز ندارد، از تمامی روش ها ارزان تر است. و از همه مهتر سرعت موتور پایین است و می توانی راحت متوجه اشکالاتش بشوی

اگر موفق شدی به صورت دستی راه اندازی کنی، بگو تا بقیش را بگم

نقل قول نوشته اصلی توسط roboreza
    هدفتون از ساختن اين موتور چيه ؟؟ :eek:
    هدف هر چیزی می تواند باشد ، مثلا پروژه کارشناسی یا هدفی همان هدفی که شما می روی با avr چراغ چشمک زن می سازی
    هدفش مهم نیست ، دیدی علاقه مند شد و به موتور سازی روی آورد و ایران هم موتور ساز پیدا کرد!
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند
    2013/06/19
    1,544
    72

پاسخ : پاسخ : سوال در مورد نحوه کنترل موتورهاي BLDC

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندسي رباتيک

هدف هر چيزي مي تواند باشد ، مثلا پروژه کارشناسي يا هدفي همان هدفي که شما مي روي با avr چراغ چشمک زن مي سازي
    هدفش مهم نيست ، ديدي علاقه مند شد و به موتور سازي روي آورد و ايران هم موتور ساز پيدا کرد!
    آخه ماشالا خيلي ها ياد گرفتن تا حوصلشون سر ميره ميان يه پست ميذارن که من ميخواهم فلان چيز را بسازم نه هدفي پشتش هست نه هيچي
    البته قصد توهين ندارم
    شما وقتي از نحوه کار يه چيز کاملا مطلعي و درست کردن اون به توسط خودت هيچ مزيتي نداره. ارزش وقت گذاشتن هم نداره ديگه چه برسه به عنوان پروژه!!
    اين که ميگم هيچ مزيتي نداره. شما با ساخت اين موتور نه به کيفيت بهتري دست پيدا ميکني نه هزينه کمتري داره نه ميتوني با بازار رقابت کني نه ......
    AYRIC
    2013/08/06
    تهران
    80
    2

نه دوستان خوبم من محض تفريح دنبال تاپبک گذاشتن نيستم.بنده براي يک شرکت ساخت تجهيزات داروسازي و آزمايشگاهي کار ميکنم.دستگاهي هست به اسم انکوباتور که دما و رطوبت و گاز CO2 درون آن براي کشت سلول ها کنترل ميشه.رسوندن گاز Co2 به سلول ها يا محيط کشت سلول PH محلول رو کنترل ميکنه تا اين سلول ها براي مقاصد دارو سازي تکٍثير پيدا کنن.
    حالا مسئله اينه که به هم خوردن يا شيک شدن محلول خوراک دهي به سلول ها رو بهتر مي کنه و بازدهي بالا ميره.چون دماي داخلي انکوباتور و همينطور رطوبت بالاتر از 30 درجه سانتي گراد و 60% به بالاست قصد دارم از موتور BLDC براي ساخت شيکر اوربتال(همزن مدور)
    استفاده کنم.

اضافه شده در تاریخ :
    اين يک نما از شيکر اربيتال هست که به صورت آزمايشي باکسي براش طراحي کرديم.
    2008/12/29
    1,660
    250

و همينطور رطوبت بالاتر از 30 درجه سانتي گراد و 60% به بالاست قصد دارم از موتور BLDC براي ساخت شيکر اوربتال(همزن مدور)
    استفاده کنم.
    این دلیل کافی برای استفاده از موتورهای براشلس و کلی هزینه اضافه و دردسرهاش نیست.براشلس برای بازدهی بالا سبکی و اکثرا مواقعی که دستگاه با باتری کار می کنه استفاده میشه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2013/08/06
    تهران
    80
    2

خب اين شيکر بايد کاملا دورش قابل کنترل باشه و اين که توي رطوبت بالاي 70 درصد آسيب نبنه و ساختار مسطحي هم داشته باشه.شبيه يه بشقاب (هرچي بارکتر باشه بهتره).شرايطش خاصه و اينه که مجبورم کرده براش لس موتور رو بسازم.
    2013/06/19
    1,544
    72

خب اين شيکر بايد کاملا دورش قابل کنترل باشه و اين که توي رطوبت بالاي 70 درصد آسيب نبنه و ساختار مسطحي هم داشته باشه.شبيه يه بشقاب (هرچي بارکتر باشه بهتره).شرايطش خاصه و اينه که مجبورم کرده براش لس موتور رو بسازم.
    پس موتور flat نياز داريد
    چه گشتاوري ؟
    اگه کم باشه از موتور سيدي رام ميتونيد استفاده کنيد. يا موتور هارد ديسک
    اگر گشتاور زياد باشه توي بازار ايران بعيده چيزي پيدا کنيد.و درست کردنش هم با امکانات ما محاله. و مجبوريد از موتور هاي مکسون استفاده کنيد.
    AYRIC
    2009/05/05
    908
    126

خب شما ميتوني از موتورهاي براش لس AXI استفاده کني. توي ايران پيدا ميشه. من قبلا باهاشون کار کردم. اگر درايور خودش رو هم استفاده کني واقعا موتورهاي عالي هستن. براي کنترل سرعتش هم کافيه از يک pwm استفاده کني. در انواع سرعت و گشتاور مورد نيازت هم محصول داره
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15