اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستگاه های به کار رفته در چاپ صنعتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستگاه های به کار رفته در چاپ صنعتی

سلام
    به جز دستگاه cnc دیگه چه دستگاههایی لازمه تا بتونیم برد با این روش بسازیم؟
    مراحل چاپ برد میدونم اما نمی دونم تو هر مرحله از چه دستگاهی استفاده می کنن؟
    با دستگاه cncنیاز به اسید نداریم؟

پاسخ : دستگاه های به کار رفته در چاپ صنعتی

قطعه گذار ، وان قلع ، کاتر پایه قطعات ، تستر الکتریکی بقیش یادم نیست
    حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

در مورد "قطعه گذار" یکم توضیح میدید اصلا چی هست؟
      اسمم بابا برقيه مي دونين کارم چيه دلم مي خواد همه جا که با کمک شما
      مصرف برق کم بشه تا برقمون قطع نشه
      مصرف بي رويه کار خيلي بديه موقع پخش کارتون برق تلويزيون
      اگه يه دفعه بره حوصله مون سر مي ره
      هرگز نشه فراموش لامپ اضافي خاموش

دیدگاه

سلام
        این هایی که گفتید مال مونتاژ برد هست من ساخت pcb روی فیبر منظورم بود
        می خوام بدونم علاوه بر دستگاه cnc دیگه چه دستگاههایی برای ساخت برد به این روش می خواد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد مهدی نایبی
          در مورد "قطعه گذار" یکم توضیح میدید اصلا چی هست؟
          مثلا چند تا مدار تلوزیون رو (یه مدل و یه برند) کنار هم قرار بدید می بینید که همه اینا دقیقا مثل هم هستن با دونستن ظاهر کار حالا شما فرض کن بخوان مثلا 20 هزار تا از این برد رو تولید کنن دیگه کار دست نیست که یه روباتی هست که قطعات رو خودش میذاره رو pcb.تا جایی که اطلاع دارم روبات قطعه گذار smd از dip ارزونتر هستش.یه دستگاهی هم هست که پایه های اضافی dip رو میبره که جدا از قطعه گذار هست.حالا یه سری از شرکت ها میان و زرنگی می کنن به کارخونه سازنده قطعه سفارش می دن که پایه قطعه رو کوتاه درست کنه که هم به صرف سازنده قطعه هست و هم مونتاژ کاری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روزبه صابری (iranprotel.com)
            مثلا چند تا مدار تلوزیون رو (یه مدل و یه برند) کنار هم قرار بدید می بینید که همه اینا دقیقا مثل هم هستن با دونستن ظاهر کار حالا شما فرض کن بخوان مثلا 20 هزار تا از این برد رو تولید کنن دیگه کار دست نیست که یه روباتی هست که قطعات رو خودش میذاره رو pcb.تا جایی که اطلاع دارم روبات قطعه گذار smd از dip ارزونتر هستش.یه دستگاهی هم هست که پایه های اضافی dip رو میبره که جدا از قطعه گذار هست.حالا یه سری از شرکت ها میان و زرنگی می کنن به کارخونه سازنده قطعه سفارش می دن که پایه قطعه رو کوتاه درست کنه که هم به صرف سازنده قطعه هست و هم مونتاژ کاری
            سلام آقای صابری
            روبات قطعه گذار SMD ارزونتره ؟ حدود قیمتشو دارید یا جایی که بتونم قیمت بگیرم ؟
            ممنون از لطفتون
            من اونیم که سایه ام نداشت
            دلش رو توی کوچه جا گذاشت
            همون که تو دلش غمارو کاشت
            غیر از این سکوت چیزی برنداشت
            مرتضی خدا نگهدارت.روحت شاد و یادت گرامی و صدایت جاودان

دیدگاه

وقت بخیر

با اجازه دوستان

دستگاه مورد نظر شما Pick and Place Machine هست !

حدود قیمت 6500 دلار

اطلاعات بیشتر در (pishrokhotoot) پیشروخطوط میتونی سرچ کنی !

دیدگاه

17-18 -->smd
                30-40-->dip

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taktrashe
                  وقت بخیر

با اجازه دوستان

دستگاه مورد نظر شما Pick and Place Machine هست !

حدود قیمت 6500 دلار

اطلاعات بیشتر در (pishrokhotoot) پیشروخطوط میتونی سرچ کنی !
                  نوشته اصلی توسط روزبه صابری (iranprotel.com)
                  17-18 -->smd
                  30-40-->dip
                  ممنون از پاسختون.یه سوال دیگه هم دارم ممنون میشم جواب بدید
                  خود دستگاه قطعات رو لحیم میکنه ؟ اگه نه چجوری میشه واسه تولید تعداد زیاد قطعات SMD رو لحیم کاری کرد ؟ سرعت دستگاه چطوره ؟
                  من اونیم که سایه ام نداشت
                  دلش رو توی کوچه جا گذاشت
                  همون که تو دلش غمارو کاشت
                  غیر از این سکوت چیزی برنداشت
                  مرتضی خدا نگهدارت.روحت شاد و یادت گرامی و صدایت جاودان

دیدگاه

سلام
                    میشه چندتا سایت که قیمت اینجور دستگاهها رو داشته باشه معرفی کنید

دیدگاه

من از سایت نگرفتم قیمت رو. آقای پاک نهال لطف کردن و این قیمت ها رو به من گفتن.می تونید باهاشون تماس بگیرید حتما به طور کامل به سوالاتتون جواب می دن.امید وارم افراد مثل اقای پاک نهال بیشتر بشه تا دانش فنی مون بالا بره و انحصاری نباشه که موجب فقر علمی تو جامعه بشیم.

دیدگاه

خود دستگاه قطعات رو لحیم میکنه ؟ اگه نه چجوری میشه واسه تولید تعداد زیاد قطعات SMD رو لحیم کاری کرد ؟ سرعت دستگاه چطوره ؟
                        وقت بخیر

برای لحیم کاری smd از خمیر قلع استفاده میشه !!
                        خمیر رو میشه با روبات مخصوص قطره قطره گداشت هم میشه بوسیله شابلون و دستگاه چاپ سیلک مخصوص این کار را انجام داد .
                        بعد از نصب قطعات توسط دستگاه pick and place بورد وارد دستگاه oven فر مخصوص که تنظیمات حرارت و زمان مشخص دارد میشود و خمیر قلع به قلع تبدیل میشود.

دیدگاه

سلام
                          چیزی که من دیدم 2 تا تکنولوژی متفاوت بود.
                          1- یک رباتی به اسم "سکوئنسر" که مخازنش با المانهای مختلفی پر شده (همگی مثل مقاومت خوابیده هستند) میاد و این المانها رو به ترتیب خاصی ریل میکنه مثل مقاومت یا دیود که میخرید و توی خشاب هست به همون صورت . خروجی این ربات یک ریل بسیار طولانی از قطعاتی که باید چیده بشند هست که متناوبا تکرار میشند .یعنی فرضا المان اول مقاومت 1 کیلو هست المان دوم دیود المان سوم سلف و ... المان مثلا بیستم باز همون مقاومت 1 کیلو هست و بیست و یکم همون دیوده و ...
                          این ریل رو از خروجی دستگاه میگیرند به یک ربات CNC میدند . برد خام ( یا برد بعد از مرحله وایرکات) وارد میشه و قطعات به ترتیب روی برد قرار داده میشند و به طور همزمان پایه ها از پایین توسط یه ابزاری به اسم "کلینچ" قطع میشه و سر پایه ها کج میشه که المانها جا بجا نشند موقع حمل و نقل .
                          2- یکی سری از رباتها برای قرار دادن قطعات ایستاده به کار میرند (تا قطر 0.5 سانتیمتر) که اسمشونو متاسفانه فراموش کردم . اینها هم عملیات سکوئنس کردن و هم چیدن قطعات رو همزمان انجام میدند . یعنی یک ریل (مثل تسمه دوچرخه مثلا) که قابل زمان بندی هست بهش ابزاری وصله که بتونه قطعات رو بگیره . هر مخزن قطعه یک جور قیچی داره که میتونه قطعه رو از خشاب خودش جدا کنه . لحظه ای که نوبت قرار گیری قطعه روی ریل ربات میرسه اون قیچی قطعه رو از خشاب خودش جدا میکنه و به سکوئنسر ربات میده و .. یک قسمت CNC هم مثل قبل قطعات رو میچینه .
                          فقط هر 2 تای این رباتها سیستم کالیبره کردن مختص به خودشون رو دارند . مثلا این ربات دوم از یک نور لیزر استفاده میکنه و مختصات Hole ها رو با چیزی که بهش گفتن چک میکنه و خودشو کالیبره میکنه .

بعد از این مرحله در کارخانه های بزرگ موقع تست بردها میرسه . با یک وسیله ای که اسم اینم فراموش کردم به نورهای برد سیگنال میدند و سیگنال خروجی رو از نود دیگه میخونند اگر با چیزی که انتظار دارند یکی باشه یعنی قطعه ای گم نشده و اگر یکی نباشه برد به صورت چشمی چک میشه .

در ادامه قطعات بزرگتر مثل جک ها و خازنهای بزرگ یا دیودهای بزرگ و ... روی برد قرار میگیرند و وان قلع و ..

البته این مطالب مال سال 88 هست که کار آموزیمو توی شرکت شهاب الکترونیک بودم . اگر سوالی از این مطالب داشتند بپرسید خوشحال میشم

برای قطعات SMD هم از ربات pick & Place استفاده میکنند . قیمتش هم از 100 میلیون به بالاست ( من اسفند قیمت گرفتم از یک شرکتی. دست دوم کره ای ...)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-65
                            سلام
                            چیزی که من دیدم 2 تا تکنولوژی متفاوت بود.
                            1- یک رباتی به اسم "سکوئنسر" که مخازنش با المانهای مختلفی پر شده (همگی مثل مقاومت خوابیده هستند) میاد و این المانها رو به ترتیب خاصی ریل میکنه مثل مقاومت یا دیود که میخرید و توی خشاب هست به همون صورت . خروجی این ربات یک ریل بسیار طولانی از قطعاتی که باید چیده بشند هست که متناوبا تکرار میشند .یعنی فرضا المان اول مقاومت 1 کیلو هست المان دوم دیود المان سوم سلف و ... المان مثلا بیستم باز همون مقاومت 1 کیلو هست و بیست و یکم همون دیوده و ...
                            این ریل رو از خروجی دستگاه میگیرند به یک ربات CNC میدند . برد خام ( یا برد بعد از مرحله وایرکات) وارد میشه و قطعات به ترتیب روی برد قرار داده میشند و به طور همزمان پایه ها از پایین توسط یه ابزاری به اسم "کلینچ" قطع میشه و سر پایه ها کج میشه که المانها جا بجا نشند موقع حمل و نقل .
                            2- یکی سری از رباتها برای قرار دادن قطعات ایستاده به کار میرند (تا قطر 0.5 سانتیمتر) که اسمشونو متاسفانه فراموش کردم . اینها هم عملیات سکوئنس کردن و هم چیدن قطعات رو همزمان انجام میدند . یعنی یک ریل (مثل تسمه دوچرخه مثلا) که قابل زمان بندی هست بهش ابزاری وصله که بتونه قطعات رو بگیره . هر مخزن قطعه یک جور قیچی داره که میتونه قطعه رو از خشاب خودش جدا کنه . لحظه ای که نوبت قرار گیری قطعه روی ریل ربات میرسه اون قیچی قطعه رو از خشاب خودش جدا میکنه و به سکوئنسر ربات میده و .. یک قسمت CNC هم مثل قبل قطعات رو میچینه .
                            من مشابه همچین سیستمی رو توی کارخونه پارس دیدم البته اونجا با کف چین های بادی توسط اپراتور پایه اضافه قطعات رو کات می کردند .جالب اینجا بود که بازوی مونتاژ با اون سرعت بالایی که مونتاژ میکرد اگه به یک قطعه اشتباهی میرسید که نوبت مونتاژش نبود مثلا یه مقاومت جای دیود میومد بلا فاصله متوقف میشد و هشدار میداد .تا اونجا که یادمه دستگاه هاشون همه آلمانی بودن البته من اینارو تو خط تولید تلویزیون 21 اینچ گروندیک دیدم
                            خاک شو پيش ازآنکه خاک شوي

"If you want to go fast, go alone.
                            If you want to go far, go together"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-65
                              قیمتش هم از 100 میلیون به بالاست ( من اسفند قیمت گرفتم از یک شرکتی. دست دوم کره ای ...)
                              اینی که میگین 100 تومنه یه مدل کارخانه ای کامل هستش.مدل های رو میزی ارزون تر هستش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X