اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا میشه برق شهری رو بدون استفاده از ترانس به 5 ولت تبدیل کرد؟! (برای میکرو)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا میشه برق شهری رو بدون استفاده از ترانس به 5 ولت تبدیل کرد؟! (برای میکرو)

سلام
    میخاستم یک میکروکنترلر رو با برق شهری راه اندازی کنم
    مداری میشناسید که اینکارو بدون ترانس انجام بده و خیلی فضای کمی اشغال کنه؟! مشکل کمبود جا دارم :sad:

پاسخ : آیا میشه برق شهری رو بدون استفاده از ترانس به 5 ولت تبدیل کرد؟! (برای میکرو)

از تغذیه خازنی استفاده کن خازن پلی استر پل دیود مقاومت و زنر

دیدگاه

پاسخ : آیا میشه برق شهری رو بدون استفاده از ترانس به 5 ولت تبدیل کرد؟! (برای میکرو)

نوشته اصلی توسط elect2
      از تغذیه خازنی استفاده کن خازن پلی استر پل دیود مقاومت و زنر
      شماتیک نداری؟!

دیدگاه

transless power supply را در گوگل سرج کن مدارات فراوانی هست هم با خازن و هم ترازیستوری

دیدگاه

سلام.منم خیلی دنبالش بودم.نه فقط برای میکرو و مثلا برای ال ای دی مثلا بعضی از لامپهایه ال ای دی هست که برای تعمیر میارن که ال ای دی هاش همه موازی هست و به تغذیه 3 تا 4 ولت نیاز داره یا میکرو که 5 ولت نیاز داره خلاصه بگم با منابع خازنی که بدونه ترانسه چیزی جالبی نتونستم دربیارم.
          یکسری سوئیچنگ کوچک با tny274 زدم که خیلی خوب شد اندازه دو و نیم سانتیمتر در یک و نیم سانتیمتر.ولی ترانسش بسیار ساده است پیچیدنش.بازم اگه دوستان نظری دارن بگن که مشکله خیلی ها همینه.
          ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

مداری میشناسید که اینکارو بدون ترانس انجام بده و خیلی فضای کمی اشغال کنه؟! مشکل کمبود جا دارم :sad:
            دوست عزیزم شما اصولا با مقوله ای به نام جستجو اشنا هستید؟آیا؟! با یه جستجوی 30 ثانیه ای به تاپیک زیر میرسیدی:
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...25668#msg25668

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X