اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خطا در هنگام شبیه سازی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خطا در هنگام شبیه سازی

با سلام

من موقع شبیه سازی با Modelsim با خطای زیر مواجه شدم:

# Model Technology ModelSim SE-64 vlog 10.1c Compiler 2012.07 Jul 27 2012
    # ** Error: endpoint_blk_plus_v1_15/simulation/dsport/xilinx_pcie_2_0_rport_v6.v(59): Cannot find `include file "board_common.v" in directories:
    # F:/modeltech64_10.1c/ovm-2.1.2/../verilog_src/ovm-2.1.2/src, F:/modeltech64_10.1c/uvm-1.1b/../verilog_src/uvm-1.1b/src
    # -- Compiling module xilinx_pcie_2_0_rport_v6
    # ** Error: F:/modeltech64_10.1c/win64/vlog failed.

شبیه سازی مربوط به core ، pcie خود xilinx هست و از همون تست بنچ که خود core gen تولید میکنه به صورت خودکار برای شبیه سازی استفاده کردم. جای board_common.v رو عوض کردم اما افاقه نکرد. سه روز الاف همینم دیگه نمیدونم باید چیکار کنم.

یه مورد دیگه اینکه، مثالی که همراه core تولید میشه رو هم وقتی سنتز میکنم، هیچ اروری نمیده اما وارنینگ های خیلی زیادی میده که البته اکثرا مربوط به عدم اتصال پایه های ساب ماژول ها هست. مشکل اینجاست که یکی از ماژول ها (PIO_TO_CTRL) سنتز نمیشه. اوپتیمازیشن رو توی دو حالت speed , area در سطح نرمال تست کردم اما بازم سنتز نشد. اون وارنینگ ها رو هم تا جایی که چک کردم مربوط به این ماژول نبودن.
    ممنون از توجهتون

پاسخ : خطا در هنگام شبیه سازی

شبیه سازی به ISim هم خطا میده؟
    گزینه Regenerate All Cores در ISE رو زدی و کدهای لازم برای Core های چیپ انتخاب شده رو برای MultiSim تولید کردی؟
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

ممنون از پاسختون. تو دیتا شیت core گفته شده که isim رو ساپورت نمیکنه. با این حال من تست کردم اما دقیقا همون ارور رو میده. اون گزینه ریجنریت رو که من میزنم کاری نمیکنه و میگه no processes running. قسمت آخر رو متوجه نشدم. با multisim کار نکردم اگه میشه بیشتر توضیح بدید.
      من فایل xise که خود core gen تولید کرده رو با ise اجرا میکنم بعد همون رو سنتز و شبیه سازی. اینتسنس نمیگیرم همون مثال خودش رو سنتر میکنم و تست بنچ خودش رو شبیه سازی میکنم. البته توی ug343 گفته که :

1. To run the simulation, go to the following directory:
      <project_dir>/<component_name>/simulation/functional
      2. Run the script that corresponds to your simulation tool using one of the following:
      ♦ ModelSim: vsim -do simulate_mti.do

من با اسکریپت کار نکردم اصلا کجا باید این هارو نوشت؟ توی modelsim یا command prompt ویندوز؟ اصلا منظور از رفتن به اون آدرس چیه؟

دیدگاه

اشتباه لپی بوده منظورم همون ModelSim بوده.
        من ورژن 14.2 نرم افزار ISE رو دارم، ورژن 2.5 از PCI-Express طبق دیتاشیتش توسط ISE از ورژن 13.4 به بالا پشتیبانی میشه و نیازی هم به license نداره.
        ModelSim نصب ندارم و به خاطر مشکل کرک ترجیح میدم استفاده نکنم. با ISim بدون تغییر دادن مقادیر پیشفرض Core و با یک Test Bench خالی، شبیه سازی کردم که زمان خیلی خیلی زیادی هم کامپایلش طول کشید ولی بالاخره برای 1000 نانوثانیه اجرا شد و هیچ خطایی هم نداد.
        با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"

دیدگاه

خیلی ممنون از وقتی که میگذارید.من هم از 14.2 استفاده میکنم. آخه تست بنچ خالی که فایده نداره و نوشتن تست بنچ برای این ماژول به نظر خیلی پیچیده میاد . اروری که من میگم مربوط به تست بنچ ای که خودش تولید میکنه هست. شما تونستید داخل بلاک رمی که داخل مثال استفاده شده دیتا بنوسید و یا ازش بخونید؟ من به نظرم این شکلی نمیشه شبیه سازی کرد و احتمالا باید با یه سری اسکریپت فایل ها رو معرفی و کامپایل کرد نمیدونم احساس میکنم این طور باشه.

دیدگاه

خواهش می کنم. فایل Test Bench خودش رو از کجا باز کردی؟ من ندیدم.
            بعیده که مشکل از Test Bench خودش باشه چون اشتباه از یک شرکت معتبر بعیده، و چون Test Bench خالی جواب میده یعنی Core درست کامپایل شده.
            من در مورد PCI اطلاعاتی ندارم، علاقه دارم بدونم و شاید هم بتونم کمک کنم اگه منبع خوبی داشته باشی و به اشتراک بذاری.

دیدگاه

اگه PCI Express core با قابلیت DMA (و حداکثر نرخ انتقال) خواستین ما داریم. البته فقط به شرکت ها و با قرارداد عدم افشا (NDA) فروخته میشه.
              https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هـادی
                خواهش می کنم. فایل Test Bench خودش رو از کجا باز کردی؟ من ندیدم.
                بعیده که مشکل از Test Bench خودش باشه چون اشتباه از یک شرکت معتبر بعیده، و چون Test Bench خالی جواب میده یعنی Core درست کامپایل شده.
                من در مورد PCI اطلاعاتی ندارم، علاقه دارم بدونم و شاید هم بتونم کمک کنم اگه منبع خوبی داشته باشی و به اشتراک بذاری.
                همون فایل .xise رو باز کنید. برید به قسمت سیمولیشن. فایل board.v [s]اا [/s]Top-level simulation module هست. نه منم نمیگم تست بنچ مشکل داره .همونطور که گفتم تو پست قبلی احتمالا باید از اسکریپت استفاده کرد. منبع هم داکیومنتای خود xilinx رو میشناسم: DS551 و UG343 و UG341 و UG197(برای Virtex-5)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X