اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جلوگیری از ورود نویز کلید قطع و وصل فلزی در بدنه یک دستگاه فلزی به میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جلوگیری از ورود نویز کلید قطع و وصل فلزی در بدنه یک دستگاه فلزی به میکرو

سلام

من یه کلید قطع وصل فلزی دارم که در حقیقت وظیفه اش تعیین حد چرخش موتور در یک دستگاه با بدنه فلزی هستش

به این کلید 5 ولت دادم و اونرو وارد مدار کردم و با یک مقاومت پول پ به میکرو وصلش کردم تا صفر و یک شدنشو تشخیص بدم

حالا مساله اینجا که این کلید نویز رو از بدنه وارد سیستم کنترل میکنه

باید چه کارش کنم؟ چیزی نیازه سر راهش بزارم ؟

پاسخ : جلوگیری از ورود نویز کلید قطع و وصل فلزی در بدنه یک دستگاه فلزی به میکرو

سلام
    اگه میتونی کلید رو درش بیار و دور قسمت هایی که به بدن وصل میشه ، چسب برق بپیچ
    یعنی کلید رو از بنده فلزی عایق کن

دیدگاه

کلید پایه اش پلاستیکیه...فک نکنم اتصال باعث مشکل باشه....الان چک کردم دیدم GND که وارد این کلید میشه با قطع وصلش باعث اختلال سنسور دما میشه......فکر کنم باید GND وصل شده به این کلید رو یه جوری از باقی GND ها ایزوله کنم....چجوری میشه اینکارو کرد ؟

دیدگاه

اگه ممکنه سوئیچ رو مستقیم به میکرو وصل نکنید
        یعنی سر راهش ترانزیستور یا بافر بزارید

درمورد جدا کردن گرندی که به سوئیچ میاد میتونید یه پایه میکرو رو صفر قرار بدید و اونو به عنوان گرند سوئیچ در نظر بگیرید ، در مورد Vcc هم که به سوئیچ میاد همین کار رو بکنید

دیدگاه

خب من تا الان تصمیم گرفتم مدارمو به این شکل اصلاح کنم

1. زمین سنسور رو از میکرو بگیرم ( فکر کنم اینجوری بهتر باشه چون سوئیچ فقط توی کارکرد سنسور اخلال ایجاد میکنه)
          2. سوئیچ رو با یک بافر به میکرو وصل کنم

در مورد بافر یا ترانزیستور من تاحالا فقط با uln2003 کارمو راه مینداختم و هیچ وقت سراغ موارد دیگه نرفتم .فکرم نمیکنم uln هم به درد اینجا بخوره

میشه در مورد مدار لازم برای سوئیچ ترانزیستور و همچنین اپتو کوپلر راهنمایی ام کنیم. اصلآ تجربه کار با اونها رو ندارم

دیدگاه

اول جریان تغذیه سنسور و در نظر بگیرید بعد گرند اونو از میکرو بگیرید
            چون اگه جریان بایاس سنسور از حداکثر جریان پین میکرو زیاد باشه ممکنه که به میکرو آسیب برسه
            دراین صورت ورودیه یه بافر رو به گرند وصل کنید و خروجی اونو بعنوان گرند سنسور بگیرید

با uln2003 هم فک کنم بشه سوئیچ رو به میکرو وصل کرد ( الان مخم نمیکشه 26 ساعته نخوابیدم )
            واما سوئیچ با ترانزیستور ،،،،

دیدگاه

خب اپتو کوپلر بزار

بهترین راه برای ایزوله کردن

مطمئن و بی درد سر
              uln بیشتر بافر هست تا ایزولاتور

دیدگاه

کلید تنها نقطه مشترکش با سنسور زمین هستش که از همین جا نویز رو وارد سنسور میکنه ( مساله اینجاس که آی سی کلید و سنسور دو میکرو جدا از هم هستن)

برای توضیح بیشتر مشکلم شکل زیر رو کشیدم....در شکل زیر مسیر قرمز ارتباط GND مدار هستش

خب با توجه به این شکل باید کلید رو از تمام مدار ایزوله کنم....فکر کنم هر نوع بافری بازم مستقیم به خط تغذیه وصل میشه.

دیدگاه

---
                  اگر روزی بفهمی همه چیزایی که از بچگی تا حالا بهت گفتن بی اساس یا دروغه چه حالی میشی؟
                  کارمندان نابکار، از دزدان و آشوبگران بیشتر به کشور آسیب ميآ‌رسانند

دیدگاه

دو تا برد دارم و یه منبع تغذیه سوئیچینگ مشترک برای تمام قطعات...... :sad:

دیدگاه

پاسخ : جلوگیری از ورود نویز کلید قطع و وصل فل&#1586

با درود . . .
                      یکی از راه های کاربردی و ناآشنا استفاده از فریت بید هستش
                      این قطعه رو مابین زمینها قرار بدید

تا حد بالایی مشکلات رو برطرف خواهد کرد

موفق باشید
                      درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                      بدرود . . .

دیدگاه

---
                        اگر روزی بفهمی همه چیزایی که از بچگی تا حالا بهت گفتن بی اساس یا دروغه چه حالی میشی؟
                        کارمندان نابکار، از دزدان و آشوبگران بیشتر به کشور آسیب ميآ‌رسانند

دیدگاه

یک خازن 100نانو با کلید موازی کن بسه هیچی نمی خواد زیاد گیر نده

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : جلوگیری از ورود نویز کلید قطع و وصل فلز

یه سئوال....اعداد روی فریت بیدها علامت چی هستن؟.... مثلآ فریت بید FERRIT 12M و فریت بید FERRIT 6M.... تاثیری روی ولتاژ ندارن؟ مثلا هر جایی که نویز از طریق اون منتقل میشه امکان استفاده ازش هست؟

و اینکه حداقل تا چه فرکانسی رو فیلتر میکنه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
                            با درود . . .
                            یکی از راه های کاربردی و ناآشنا استفاده از فریت بید هستش
                            این قطعه رو مابین زمینها قرار بدید

تا حد بالایی مشکلات رو برطرف خواهد کرد

موفق باشید

دیدگاه

برای سوئیچ کردن از راه دور همیشه از ولتاژ مثبت استفاده میشه. یعنی بجای اینکه زمینو ببرین به سوئیچ ، 12 ولتو ببرین و بجای مقاومت پول پ از مقاومت پول دان استفاده کرده و در نرم افزار هم سیگنال یک رو بجای صفر ,بعنوان فرمان سوئیچ در نظر بگیرین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X