ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2008/05/03
    تهران
    36
    5

جامپر زدن در eagle

سلام
    من توسط گزينه Route و به صورت دستي pcb رو رسم مي کن و جاهايي که احتياج هست که جامپر بزني دو تا via قرار مي دم اما هنگام رسم سيم به via متصل نمي شه .
    اساتيد لطفا راهنمايي کنند . با تشکر .
    2013/07/12
    شهركرد
    1,377
    77

پاسخ : جامپر زدن در eagle

نقل قول نوشته اصلی توسط ghiasvand
    سلام
    من توسط گزينه Route و به صورت دستي pcb رو رسم مي کن و جاهايي که احتياج هست که جامپر بزني دو تا via قرار مي دم اما هنگام رسم سيم به via متصل نمي شه .
    با سلام به دوست عزيز
    بنده با اين نرم افزار كا نميكنم اما اگه تمتم مسر ها نام مشخصي دارند يعني net ها نام دارند بايد تو تنظيمات ويا نتي را كه بايد با اون در ارتباط باشه را مشخص كنيد واگر اين امكان را نداره يه مقاومت بزلر و تو عمل جامپر كن

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[move][b][size=18pt] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.[/size]
    2008/05/03
    تهران
    36
    5

با سلام مجدد
    من مي خوام روش صحيحي كه خود نرم افزار در نظر گرفته رو بكار ببرم . براي به كار بردن مقاومت بايد تو محيط شماتيك هم از مقاومت استفاده كرد . برخي مواقع هم اندازه جامپر بزرگتر و كوچكتر از اندازه مقاومت هست كه نميشه از مقاومت استفاده كرد .
    2013/07/12
    شهركرد
    1,377
    77

با سلام مجدد
    من مي خوام روش صحيحي كه خود نرم افزار در نظر گرفته رو بكار ببرم . براي به كار بردن مقاومت بايد تو محيط شماتيك هم از مقاومت استفاده كرد . برخي مواقع هم اندازه جامپر بزرگتر و كوچكتر از اندازه مقاومت هست كه نميشه از مقاومت استفاده كرد .
    با سلام به دوست عزيز در مورد اول كه بايد بگم كه شما ميتوني فوت پرينت اون مقاومت را هر چي خواستي بزرگ كني
    در غير اين صورت بايد تو تنظيمات via اسم اون نتي را كه ميخاي بهش وصل بشه را انتخاب كني

[move][b][size=18pt] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.[/size]
    2008/05/03
    تهران
    36
    5

سلام به دوستان
    روش صحيح ايجاد جامپر در ايگل به اين شكله كه جايي كه احتياج به جامپر هست كليد شيفت كيبرد را نگه داريد و يك بار با موس كليك كرده تا يك via ايجاد شود سپس خط ترسيم را از bottom به top تغيير داده و خط خود را كه به رنگ قرمز هست رو رسم كنيد سپس مجددا كليد shift را نگه داشته و توسط موس كليد كرده تا يك via ديگر ايجاد شود .
    توسط گزينه chang نيز مي توانيد شكل via را تغيير داده .

2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    13

با احترام به نظر دوستمون راه اصولي اينه در داخل محيط شماتيک گزيته add بعد جامپر رو انتخاب کنيد
    براي جامپر ايگل کلي لايب مياره ولي بهترينش (پيشنهاد خود ايگل) استفاده از zero ohm resistor هست که جالب اينجاست که مقاومت صفر اهم تو بازار هم حتي موجوده !! ولي همون سيم هم مشکلي نداره اگه بزارين
    اگه از شکلش يا اندازش خوشتون نيومد ميشه مقاومت تو شماتيک بزاري بعد بياي در عمل سيم يا مقاومت صفر اهم بزاري
    براي اينکه مستقيم تو بورد جامپر اظافه کني
    1 via ميزاري
    2 name با اين دستور اسمشون رو يکي ميکني
    3 route با اين دستور بينشون مسير رسم کن (با کليک وسط برو تو لاير top يا دستي بزارش رو تاپ )
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !
    2012/08/09
    328
    6

سلام
    سلام
    با فشردن غلطک موس هم via اضافه ميشه و لايه تغيير ميکند :
    مسير مورد نظر رو تا محلي که قراره via قرار بديد توسط موس بياريد ، سپس با چپ کليک اون رو تثبيت فرماييد و بعدش غلطک رو فشار دهيد .
    اکنون رنگ مسير تغيير ميکنه و در لايه ديگه مسير ادامه پيدا ميکند ، همين روال براي بازگشت به لايه قبل بايد صورت بگيرد .
    2008/05/03
    تهران
    36
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus
    با احترام به نظر دوستمون راه اصولي اينه در داخل محيط شماتيک گزيته add بعد جامپر رو انتخاب کنيد
    براي جامپر ايگل کلي لايب مياره ولي بهترينش (پيشنهاد خود ايگل) استفاده از zero ohm resistor هست که جالب اينجاست که مقاومت صفر اهم تو بازار هم حتي موجوده !! ولي همون سيم هم مشکلي نداره اگه بزارين
    اگه از شکلش يا اندازش خوشتون نيومد ميشه مقاومت تو شماتيک بزاري بعد بياي در عمل سيم يا مقاومت صفر اهم بزاري
    براي اينکه مستقيم تو بورد جامپر اظافه کني
    1 via ميزاري
    2 name با اين دستور اسمشون رو يکي ميکني
    3 route با اين دستور بينشون مسير رسم کن (با کليک وسط برو تو لاير top يا دستي بزارش رو تاپ )
    سلام دوست عزيز
    روشي كه شما گفتيد براي زماني هست كه جامپر جزء خود نقشه باشه . زماني كه شما از گزينه اتوروت براي ترسيم پي سي بي تك لايه استفاده مي كنيد نرم افزار ايگل جاهايي رو كه نمي تونه ترسيم كنه پيشنهاد جامپر ميده ، پس شما از قبل نمي تونيد تشخيص بديد كجا احتياج به جامپر داره تا اونو در محيط شماتيك بياريد.
    جاهايي كه اندازه جامپر بزرگ مي شه نميتونيد از مقاومت استفاده كنيد .
    در ضمن روشي كه من گفتم خرجش فقط فشردن كليد شيفت بود اما پيشنهاد شما چند مرحله است پس نميتونه راه اصولي باشه .

با تشكر
    2014/06/06
    بي خيال بابا
    590
    13

سلام مجدد دوست عزيز
    روشي كه شما گفتيد براي زماني هست كه جامپر جزء خود نقشه باشه .
    در مورد روش اول بله بايد به نقشه اظافه بشه اما روش دوم نه
    همون طور که آخر نظر نوشته بودم نه بهيچ وجه احتياج نيست جز نقشه باشه و مستقيم تو محيط بورد ميشه اظافه کرد

زماني كه شما از گزينه اتوروت براي ترسيم پي سي بي تك لايه استفاده مي كنيد نرم افزار ايگل جاهايي رو كه نمي تونه ترسيم كنه پيشنهاد جامپر ميده
    من توسط گزينه Route و به صورت دستي pcb رو رسم مي کن و جاهايي که احتياج هست که جامپر بزني دو تا via قرار مي دم
    شما تو سوالتون گفته بوديد دستي رسم ميکنيد من هم براي اون مشکل اون نظر رو دادم اما الان ميگيد از اتو روت استفاده ميکنيد اگر اول ميگفتيد من اصلا نظر نميدادم چون از اتو روت استفاده نمکنم با تنظيماتشم آشنا نيستم :cry2:
    جاهايي كه اندازه جامپر بزرگ مي شه نميتونيد از مقاومت استفاده كنيد .
    مگه چقدر بزرگ ميشه ؟ :surprised: زياد سعي نکن از اتو روت کمک بگيري دستي رسم کن شايد مدارت خيلي ساده تر شه من بهمين خاطر استفاده نميکنم
    خيلي مسيرا رو به راحتي ميتوني خودت رسم کني و قواعد رسم رو هم بهتر ياد ميگيري و بهتر انجام ميدي
    در ضمن روشي كه من گفتم خرجش فقط فشردن كليد شيفت بود اما پيشنهاد شما چند مرحله است پس نميتونه راه اصولي باشه .
    روش شما رو امتحان کردم نسخه 6.4 نشد بيشتر توضيح ميديد؟
    پيشنهاد من چون توضيح کامل دادم اون جوري طولاني شد :cry:
    در کل به روشي که سيستم به شما پبشنهاد ميده تا با ابزاراي اون کار به خصوصي رو انجام بديم ميگن راه اصولي
    دنده ي ماشين رو بدون کلاچ هم ميشه عوض کرد هم سريع تر هم با کار کمتر اما آيا اصولي هم هست ؟
    در کل راحت ترين راه براي برد هاي تک لايه اينه که يک مسير از لايه top رسم کنيد ولي به جاش سيم لحيم کنيد حالا باshift با route با هرچي اون چيزي که شما ميگيد shortcut هست و ممکنه از يه نسخه به نسخه بعدي فرق کنه يا تنظيمات شخصي فرق داشته باشند پس اصولي نيست که بگيم با شيفت ميشه.
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9