اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آبی شدن صفحه نمایش در تلوزیون سامسونگ ( لطفا کمک کنید )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آبی شدن صفحه نمایش در تلوزیون سامسونگ ( لطفا کمک کنید )

دوستان برای تلوزیون ما یه مشکل پیش اومد گفتم اینجا مطرح کنم تا در عین درست کردنش شاید به درد بقیه دوستان نیز بخوره :rolleyes:
    قضیه از این قراره که من تلوزیون رو که روشن کردم بعد عوض کردن کانال رنگ صفحه آبی شد و با اینکه تصویر نشون داده میشه ولی یه رنگ آبی بیشتر نداره و خطوط افقی آبی نیز تو تصویر هستش ، زمان خاموش کردن هم دیگه مثل زمانی که سالم بود نیست و وقتی خاموش میشه از وسط صفحه تا بالای صفحه توسط یه نقطه جاروب میشه و یه خط کلفتی رو تشکیل میده :sad: مدل تلوزیون رو تو تصویر زیر می تونین ببینید

از تصویر تلوزیون هم عکس برداشتم ولی به دلیل پرش تصویر ، هر کار کردم عکس خوب از کار در نیومد

وقتی تلوزیون رو باز کردم دیدم یکی از خازن ها بد جوری باد کرده به نظرتون میتونه از اون باشه :question:

دوستان راه تعمیرش چیه ؟ یکسری عکس دیگه هم از داخلش میزارم

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]

پاسخ : آبی شدن صفحه نمایش در تلوزیون سامسونگ ( لطفا کمک کنید )

امین جان فک نکنم خازن ترکیده باشه چون معمولا همین طوری هستن من یکی را باز کردم و اون پوشش پلاستیک روش را برداشتم زیرش هیچ اتفاقی نیفتاده بود یه تمیز کاری و شستشو کن ببین چی میشه
    اینم از یکی از دوستان
    در صورتی که مشکل ایجاد شده بدلیل آهنربا نبوده و در هم ریختگی رنگ در همه جاش مشاهده میشه ممکنه مربوت به PTC باشه
    بعد از یه مدت این قطعه از کار میفته و باعث عدم کارکرد مدار دیگاوسینگ میشه و همین باعث میشه تا لامپ در ابتدای راه افتادن خنثی نشه و شما در هم ریختگی رنگ داشته باشید
    دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
    بانك اطلاعاتي سنسورها
    ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
    تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
    [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا ریاحی
      امین جان فک نکنم خازن ترکیده باشه چون معمولا همین طوری هستن من یکی را باز کردم و اون پوشش پلاستیک روش را برداشتم زیرش هیچ اتفاقی نیفتاده بود یه تمیز کاری و شستشو کن ببین چی میشه
      اینم از یکی از دوستان
      در صورتی که مشکل ایجاد شده بدلیل آهنربا نبوده و در هم ریختگی رنگ در همه جاش مشاهده میشه ممکنه مربوت به PTC باشه
      بعد از یه مدت این قطعه از کار میفته و باعث عدم کارکرد مدار دیگاوسینگ میشه و همین باعث میشه تا لامپ در ابتدای راه افتادن خنثی نشه و شما در هم ریختگی رنگ داشته باشید
      ممنون از راهنمایی
      در هم ریختگی رنگ نداره فقط یه رنگ رو نشون میده ، اینم همونه :redface:
      راستی خازن نترکیده ولی فکر کنم بهتر باشه تعویضش کنم تا بعدا مشکل ساز نشه ، نظرتون چیه ؟
      یه سوال دیگه ptc همون قطعه ای هست که تو تصویر مشخص شده :rolleyes:

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
      [hr]

دیدگاه

اره دوست عزیز همینه این خازن ها همین طوری هستند اگه اینطوری باشه تلویزیون ما با سه خازن سوخته داره مثل ساعت کار میکنه :mrgreen:
        من چنذ وقت پیش یه تلویزیون درستکردم که اون هم تقرییا80 درصدش ابی وسبز شده بود که با اهن ربا مشکل حل شد اما فک کنم مشکل شما فرق کنه من که تجربه تو این کار ندارم ممکن هست از icرنگ باشه یا همون ptcیا از دکوسینگ اما بهتره اول یه تمیز کاری بکنی
        بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

اره دوست عزیز همینه این خازن ها همین طوری هستند اگه اینطوری باشه تلویزیون ما با سه خازن سوخته داره مثل ساعت کار میکنه :mrgreen:
          من چنذ وقت پیش یه تلویزیون درستکردم که اون هم تقرییا80 درصدش ابی وسبز شده بود که با اهن ربا مشکل حل شد اما فک کنم مشکل شما فرق کنه من که تجربه تو این کار ندارم ممکن هست از icرنگ باشه یا همون ptcیا از دکوسینگ اما بهتره اول یه تمیز کاری بکنی
          کدوم برد ها رو باید تمیز کنم :mrgreen: ماشالله این تلوزیون ما انگار توش گازوئیل سوزوندن همه جاش یه دوده سیاه گرفته کثیف بودن کدوم قسمت باعث بروز چنین مشکلی میشه ؟ برد روی لامپ تصویر یا جاهای دیگه :question:
          [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امین غفاری
            کدوم برد ها رو باید تمیز کنم :mrgreen: ماشالله این تلوزیون ما انگار توش گازوئیل سوزوندن همه جاش یه دوده سیاه گرفته کثیف بودن کدوم قسمت باعث بروز چنین مشکلی میشه ؟ برد روی لامپ تصویر یا جاهای دیگه :question:
            دوست عزیز یه جایی خوندم بیشتر مشکلات تلویزیون از همین کثیفی برد کلا یه خون تکونی درست حسابی کن :mrgreen: همه جاش را تمیز کن با اسپری برد هاش را شستشو بده وگرد وخاکش را بگیر حداقل یه نفسی بکشه :mrgreen: بعد اگه نشد برو سراغ تعمیر
            بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

دوست عزیز یه جایی خوندم بیشتر مشکلات تلویزیون از همین کثیفی برد کلا یه خون تکونی درست حسابی کن :mrgreen: همه جاش را تمیز کن با اسپری برد هاش را شستشو بده وکرخاکش را بگیر حداقل یه نفسی بکشه :mrgreen: بعذ اگه نشد برو سراغ تعمیر
              ممنون
              حتما مشکلش رو پیدا می کنم و اینجا می نویسم تا سایر دوستان نیز استفاده کنن
              [hr]

دیدگاه

دوستان من یه پیام بازرگانی بفرسم.من تا به حال چندتا از این تلوزیون و مانیتورهای سامسونگ و سامسونگ های ایران(که با برند های ایرانی تولید میشه ) باز کردم خازن همشون همینطوری هستش نمیدونم چرا ولی سوخته نیست.
                حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

سلام
                  اگر تلویزیون دیر روشن میشه مشکل از خازن اگزیراری هستش.یک خازن در قسمت تغزیه (power ) که 47 uf و لتاژش بین 25-50 v هست.
                  اگر یک رنگ زیاده و یا وجود نداره عیب از لامپ تصویره که معمولا شارژش میکنن.و یا عیب از مدار rgb یا همون مدار پشت لامپ تصویره که معمولا ic هاش ایراد داره.و در نهایت مورد از های ولتاژه که میتونی ولتاژ پایه هاشو اندازه بگیری که باید تقریبا برابر باشند.و در نهایت به ندرت از ptc میتونه باشه.
                  اما اگر در هم ریختگی رنگ داری ایراد از ptc هستش . اونم در صورتی که به صفحه شیئ مغناطیسی (مثلا آهنربا) نزدیک نکرده باشی.در صورت این عیب یک آهنربای قوی رو در مقابل صفحه بچرخان و در حین چرخاندن اونو از صفحه دور کن.و اگر ایراد از ptc هست اونو عوض کن.
                  موفق باشی
                  خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
                  خواهان کسی باش که خواهان تو باشد

دیدگاه

پاسخ : آبی شدن صفحه نمایش در تلوزیون سامسونگ

با درود . . .
                    تو همون اولین عکس حدس زدم 5320 TPS باشه
                    خودم دقیقا عین همینو دارم
                    خازن مورد نظر ذاتا به همین شکل هستش و اگر میخواهید مطمئن بشید اون قسمت مشکی پلاستیکی رو ببرید خواهید دید که خود خازن سالمه و تنها اون قسمت پلاستیکی باد کرده
                    این مشکل به طور حتم از PTC نیستش چون خطوط رستر افتاده رو صفحه
                    احتمال داره مربوط به قسمت ورتیکال باشه و یا یه سری قلع مردگی
                    بازم اگر اساتید اهل فن نظر بدن بهتره

اینم از یکی از دوستان
                    و خداوند قانون کپی رایت را آفرید!!!!!!

پی نوشت:
                    لطفا سایز عکسهاتون رو به 800*600 تغییر بدید تا هم حجم کمتری پیدا کنه و هم بهتر در صفحه نمایش داده بشه
                    با سپاس

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                    بدرود . . .

دیدگاه

یه سوال داشتم.
                      قسمتی که نو عکس با دایره آبی مشخص شده چیه؟کارش چیه؟

و اینکه high voltage که می گن تو تلویزیون ها هست مربوط به کدوم قسمت می شه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روزبه صابری (iranprotel.com)
                        دوستان من یه پیام بازرگانی بفرسم.من تا به حال چندتا از این تلوزیون و مانیتورهای سامسونگ و سامسونگ های ایران(که با برند های ایرانی تولید میشه ) باز کردم خازن همشون همینطوری هستش نمیدونم چرا ولی سوخته نیست.
                        دوست عزیز اون پوشش پلاستشکی روش را که برداری زیرش خبری نیست
                        بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

دوستان من دیروز تا ساعت 3 صبح مشغول تمیز کاری برد های تلوزیون بودم ( آخه میدونین این روزا پایتخت نشون میده ارزش داره بیدار بمونی :mrgreen: ) ولی بعد از تمیز کاری امروز صبح که تلوزیون رو روشن کردم تغییری در وضعیت تصویر ندیدم پس زنگ زدم به یکی از دوستام که کارش تعمیر تلوزیون هستش ، قراره بعد از ظهر ببرم پیشش حتما راه تعمیرش رو اینجا می نویسم :rolleyes:
                          با تشکر از همه دوستانی که زحمت کشیدن و راهنمایی کردن
                          [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امین غفاری
                            دوستان من دیروز تا ساعت 3 صبح مشغول تمیز کاری برد های تلوزیون بودم ( آخه میدونین این روزا پایتخت نشون میده ارزش داره بیدار بمونی :mrgreen: ) ولی بعد از تمیز کاری امروز صبح که تلوزیون رو روشن کردم تغییری در وضعیت تصویر ندیدم پس زنگ زدم به یکی از دوستام که کارش تعمیر تلوزیون هستش ، قراره بعد از ظهر ببرم پیشش حتما راه تعمیرش رو اینجا می نویسم :rolleyes:
                            با تشکر از همه دوستانی که زحمت کشیدن و راهنمایی کردن
                            با تشکر از امین جان منتظر نحوه تعمیر ورفع مشکل هستیم :applause:
                            بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

امین جان این سوالای منم از دوستت بپرسی ممنون می شم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X