ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    47

آبی شدن صفحه نمایش در تلوزیون سامسونگ ( لطفا کمک کنید )

دوستان برای تلوزیون ما یه مشکل پیش اومد گفتم اینجا مطرح کنم تا در عین درست کردنش شاید به درد بقیه دوستان نیز بخوره :rolleyes:
    قضیه از این قراره که من تلوزیون رو که روشن کردم بعد عوض کردن کانال رنگ صفحه آبی شد و با اینکه تصویر نشون داده میشه ولی یه رنگ آبی بیشتر نداره و خطوط افقی آبی نیز تو تصویر هستش ، زمان خاموش کردن هم دیگه مثل زمانی که سالم بود نیست و وقتی خاموش میشه از وسط صفحه تا بالای صفحه توسط یه نقطه جاروب میشه و یه خط کلفتی رو تشکیل میده :sad: مدل تلوزیون رو تو تصویر زیر می تونین ببینید

از تصویر تلوزیون هم عکس برداشتم ولی به دلیل پرش تصویر ، هر کار کردم عکس خوب از کار در نیومد

وقتی تلوزیون رو باز کردم دیدم یکی از خازن ها بد جوری باد کرده به نظرتون میتونه از اون باشه :question:

دوستان راه تعمیرش چیه ؟ یکسری عکس دیگه هم از داخلش میزارم

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]
    2013/07/12
    شهركرد
    1,377
    77

پاسخ : آبي شدن صفحه نمايش در تلوزيون سامسونگ ( لطفا کمک کنيد )

امين جان فك نكنم خازن تركيده باشه چون معمولا همين طوري هستن من يكي را باز كردم و اون پوشش پلاستيك روش را برداشتم زيرش هيچ اتفاقي نيفتاده بود يه تميز كاري و شستشو كن ببين چي ميشه
    اينم از يكي از دوستان
    در صورتي که مشکل ايجاد شده بدليل آهنربا نبوده و در هم ريختگي رنگ در همه جاش مشاهده ميشه ممکنه مربوت به PTC باشه
    بعد از يه مدت اين قطعه از کار ميفته و باعث عدم کارکرد مدار ديگاوسينگ ميشه و همين باعث ميشه تا لامپ در ابتداي راه افتادن خنثي نشه و شما در هم ريختگي رنگ داشته باشيد

[move][b][size=18pt] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.[/size]
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    47

پاسخ : آبی شدن صفحه نمایش در تلوزیون سامسونگ ( لطفا کمک کنید )

نقل قول نوشته اصلی توسط حميد رضا رياحي
    امين جان فك نكنم خازن تركيده باشه چون معمولا همين طوري هستن من يكي را باز كردم و اون پوشش پلاستيك روش را برداشتم زيرش هيچ اتفاقي نيفتاده بود يه تميز كاري و شستشو كن ببين چي ميشه
    اينم از يكي از دوستان
    در صورتي که مشکل ايجاد شده بدليل آهنربا نبوده و در هم ريختگي رنگ در همه جاش مشاهده ميشه ممکنه مربوت به PTC باشه
    بعد از يه مدت اين قطعه از کار ميفته و باعث عدم کارکرد مدار ديگاوسينگ ميشه و همين باعث ميشه تا لامپ در ابتداي راه افتادن خنثي نشه و شما در هم ريختگي رنگ داشته باشيد
    ممنون از راهنمایی
    در هم ریختگی رنگ نداره فقط یه رنگ رو نشون میده ، اینم همونه :redface:
    راستی خازن نترکیده ولی فکر کنم بهتر باشه تعویضش کنم تا بعدا مشکل ساز نشه ، نظرتون چیه ؟
    یه سوال دیگه ptc همون قطعه ای هست که تو تصویر مشخص شده :rolleyes:

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]
    2013/07/12
    شهركرد
    1,377
    77

اره دوست عزيز همينه اين خازن ها همين طوري هستند اگه اينطوري باشه تلويزيون ما با سه خازن سوخته داره مثل ساعت كار ميكنه :mrgreen:
    من چنذ وقت پيش يه تلويزيون درستكردم كه اون هم تقرييا80 درصدش ابي وسبز شده بود كه با اهن ربا مشكل حل شد اما فك كنم مشكل شما فرق كنه من كه تجربه تو اين كار ندارم ممكن هست از icرنگ باشه يا همون ptcيا از دكوسينگ اما بهتره اول يه تميز كاري بكني

2011/09/20
    بجنورد
    973
    47

اره دوست عزيز همينه اين خازن ها همين طوري هستند اگه اينطوري باشه تلويزيون ما با سه خازن سوخته داره مثل ساعت كار ميكنه :mrgreen:
    من چنذ وقت پيش يه تلويزيون درستكردم كه اون هم تقرييا80 درصدش ابي وسبز شده بود كه با اهن ربا مشكل حل شد اما فك كنم مشكل شما فرق كنه من كه تجربه تو اين كار ندارم ممكن هست از icرنگ باشه يا همون ptcيا از دكوسينگ اما بهتره اول يه تميز كاري بكني
    کدوم برد ها رو باید تمیز کنم :mrgreen: ماشالله این تلوزیون ما انگار توش گازوئیل سوزوندن همه جاش یه دوده سیاه گرفته کثیف بودن کدوم قسمت باعث بروز چنین مشکلی میشه ؟ برد روی لامپ تصویر یا جاهای دیگه :question:

[hr]
    2013/07/12
    شهركرد
    1,377
    77

نقل قول نوشته اصلی توسط امين غفاري
    کدوم برد ها رو بايد تميز کنم :mrgreen: ماشالله اين تلوزيون ما انگار توش گازوئيل سوزوندن همه جاش يه دوده سياه گرفته کثيف بودن کدوم قسمت باعث بروز چنين مشکلي ميشه ؟ برد روي لامپ تصوير يا جاهاي ديگه :question:
    دوست عزيز يه جايي خوندم بيشتر مشكلات تلويزيون از همين كثيفي برد كلا يه خون تكوني درست حسابي كن :mrgreen: همه جاش را تميز كن با اسپري برد هاش را شستشو بده وگرد وخاكش را بگير حداقل يه نفسي بكشه :mrgreen: بعد اگه نشد برو سراغ تعمير

2011/09/20
    بجنورد
    973
    47

دوست عزيز يه جايي خوندم بيشتر مشكلات تلويزيون از همين كثيفي برد كلا يه خون تكوني درست حسابي كن :mrgreen: همه جاش را تميز كن با اسپري برد هاش را شستشو بده وكرخاكش را بگير حداقل يه نفسي بكشه :mrgreen: بعذ اگه نشد برو سراغ تعمير
    ممنون
    حتما مشکلش رو پیدا می کنم و اینجا می نویسم تا سایر دوستان نیز استفاده کنن

[hr]
    2012/11/05
    ايران
    595
    23

دوستان من یه پیام بازرگانی بفرسم.من تا به حال چندتا از این تلوزیون و مانیتورهای سامسونگ و سامسونگ های ایران(که با برند های ایرانی تولید میشه ) باز کردم خازن همشون همینطوری هستش نمیدونم چرا ولی سوخته نیست.
    حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت
    2013/08/28
    شهرستان قرچک
    142
    3

سلام
    اگر تلویزیون دیر روشن میشه مشکل از خازن اگزیراری هستش.یک خازن در قسمت تغزیه (power ) که 47 uf و لتاژش بین 25-50 v هست.
    اگر یک رنگ زیاده و یا وجود نداره عیب از لامپ تصویره که معمولا شارژش میکنن.و یا عیب از مدار rgb یا همون مدار پشت لامپ تصویره که معمولا ic هاش ایراد داره.و در نهایت مورد از های ولتاژه که میتونی ولتاژ پایه هاشو اندازه بگیری که باید تقریبا برابر باشند.و در نهایت به ندرت از ptc میتونه باشه.
    اما اگر در هم ریختگی رنگ داری ایراد از ptc هستش . اونم در صورتی که به صفحه شیئ مغناطیسی (مثلا آهنربا) نزدیک نکرده باشی.در صورت این عیب یک آهنربای قوی رو در مقابل صفحه بچرخان و در حین چرخاندن اونو از صفحه دور کن.و اگر ایراد از ptc هست اونو عوض کن.
    موفق باشی
    خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
    خواهان کسی باش که خواهان تو باشد
    2008/09/26
    1,405
    28

پاسخ : آبی شدن صفحه نمایش در تلوزیون سامسونگ

با درود . . .
    تو همون اولین عکس حدس زدم 5320 TPS باشه
    خودم دقیقا عین همینو دارم
    خازن مورد نظر ذاتا به همین شکل هستش و اگر میخواهید مطمئن بشید اون قسمت مشکی پلاستیکی رو ببرید خواهید دید که خود خازن سالمه و تنها اون قسمت پلاستیکی باد کرده
    این مشکل به طور حتم از PTC نیستش چون خطوط رستر افتاده رو صفحه
    احتمال داره مربوط به قسمت ورتیکال باشه و یا یه سری قلع مردگی
    بازم اگر اساتید اهل فن نظر بدن بهتره

اينم از يكي از دوستان
    و خداوند قانون کپی رایت را آفرید!!!!!!

پی نوشت:
    لطفا سایز عکسهاتون رو به 800*600 تغییر بدید تا هم حجم کمتری پیدا کنه و هم بهتر در صفحه نمایش داده بشه
    با سپاس

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27