اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال جامع تر در استفاده از ولتاژ اپ امپ به عنوان منبع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال جامع تر در استفاده از ولتاژ اپ امپ به عنوان منبع

با سلام
    من از اپ امپ به عنوان یک مقایسه گر استفاده کردم ، به طوریکه یک نمونه 6 ولتی با استفاده از تقسیم ولتاژ از برق شهر گرفتم که به پایه منفی اپ امپ اعمال شده و یک ولتاژ 4 تا 5 ولت دی سی (باطری) هم به پایه مثبت وصل شده .
    نتیجه ای که من می خواستم از این مدار بگیرم این بود که وقتی خروجی اپ امپ 1 میشه نشون دهنده این باشه که برق شهر قطع شده (به عبارت دیگه مدار یک آلارم) و آژیری که در مدار مورد استفاده قرار گرفته به صدا در بیاد ، حالا می خوامبدونم این آژیر چطور به پایه خروجی اپ امپ وصل بشه که جریان مورد نیازش هم تامین بشه ؟
    ( البته این مدار به بعد از آژیر کشیدن به یک تلفن هم منتهی میشه که قطع برق رو به شماره ی مورد نظر اطلاع بده ، که اگه جریان مورد نیاز تامین بشه مشکلی وجود نداره )
    حالا که تا اینجا راجع به مدار توضیح دادم یه مساله دیگرو عنوان کنم که فکر هم نکنم جاش تو این بخش از سایت باشه : می خوام تمام مدار بالا رو بر روی میکرو شبیه سازی کنم که نیازی هم به گوشی تلفن مجزا از مدار نباشه .
    [ ممنون از راهنماییتون :nerd:

پاسخ : سوال جامع تر در استفاده از ولتاژ اپ امپ به عنوان منبع

خب به خروجی پ امپ بیس یک ترانزیستور NPN متصل کن و آزیر رو به همراه تغذیه در کلکتور ترانزیستور قرار بده. امیتر رو هم زمین کن.

برای استفاده از میکرو من به نظرم میرسه که توسط یک ترانس برق شهر رو به 5 ولت DC تبدیل کن و برای تشخیص به یکی از پایه های میکرو اعمال کن. برای شماره گیری از آی سی MT8888 استفاده کن. آژیر رو توسط خود میکرو تولید کن. تغذیه میکرو را هم از خط تلفن بگیر.
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X