اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل ربات با شوک دسته

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل ربات با شوک دسته

سلام دوستان من میخواستم دو تا موتور رو با شوک جوی استیک کنترل کنم ولی نمی دونم چطور باید این کار رو کنم.اساتید عزیز توجه داشته باشید که من نمی خوام با مدار این کار را انجام دهم فقط نوع وصل کردن سیم به پایه های اون رو میخوام اگر کسی از دوستان اطلاعاتی دارد ممنون می شم بذاره :sad:

پاسخ : کنترل ربات با شوک دسته

نوشته اصلی توسط mobin00
    سلام دوستان من میخواستم دو تا موتور رو با شوک جوی استیک کنترل کنم ولی نمی دونم چطور باید این کار رو کنم.اساتید عزیز توجه داشته باشید که من نمی خوام با مدار این کار را انجام دهم فقط نوع وصل کردن سیم به پایه های اون رو میخوام اگر کسی از دوستان اطلاعاتی دارد ممنون می شم بذاره :sad:
    یعنی چی نمیخواید با مدار ابن کار رو بکنید؟
    مستقیم که نمیتونید این کار رو بکنید!
    AYRIC

دیدگاه

یعنی اینکه میخوام پایه هاشو از رو برد جدا کنم بد با اون کنترل کنم اگر هم نمیشه لطفا همون راه استفاده از مدار رو توضیح بدیدچه مداری لازمه؟ممنون

دیدگاه

داداش من دقیقا نفهمیدم چیکار میخوای بکنی
        تا اونجایی که من میدونم "شوک" توی دسته های بازی به موتورهای ویبره ی توی اون گفته میشه :eek:
        شما چطور میخوای دو تا موتور رو با اون کنترل کنی ، من نفهمیدم oo:
        اگه اشتباه میکنم لطفا بیشتر توضیح بده

اگه منظورت "جوی استیک " دسته های بازیه ، اون داستانش فرق میکنه ، با هر میکرویی که دو کانال ADC داشته باشه میشه اینکار رو کرد...

دیدگاه

نه اونارو نمی گم داداش من منظورم همون جوی استیک هست

دیدگاه

اون جوی استیک ها تشکیل شده از دو تا پتانسیومتر که هر کدوم در یکی از راستا های عمودی و افقی قرار دارند
            در حالت عادی این پتانسیومتر ها در حالت وسط خودشون قرار دارند
            وقتی شما جوی استیک رو به پایین میکشی ، پتانسیومتر عمودی به حداقل مقدار خودش میرسه
            و بر عکس ، اگه شما جوی استیک رو بکشی بالا ، پتانسیومتر به حداکثر مقدار میره
            در مورد جهت های چپ و راست هم همینه
            حالا اگه شما با این پتانسیومتر ها یه تقسیم ولتاژ بسازی و با یه ADC میکرو بخونیش مشکلت حله :nice:
            بعدش بر اساس اطلاعات ADC ، با یه درایور مناسب باید موتور ها رو راه اندازی کنی ...

موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X