اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشگل در طراحی ترموکوپل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشگل در طراحی ترموکوپل

سلام دوستان
    میخام بک مدار ترموکوپل نوع k رو طراحی کنم
    رنج دمایی از صفر تا 1300 درجه باشه
    در ضمن خروجی ترموکوپل غیر خطی و مقدارش بسیار کم(در حد 2تا50میلی ولت)هستش
    یک ای سی پیدا کردم مخصوص ترموکوبل نوع k ولی نمیدونم شکل مداریش چه جوریه یعنی نمیدونم چطوری باید با ترموکوپل مچ کنم
    شماره ای سی ic ad595
    اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

پاسخ : مشگل در طراحی ترموکوپل

شماره آی سی چیه ؟؟؟

دیدگاه

ای سی ad595

دیدگاه

وقت بخیر

چیپ AD595 ساخت analogdevice برای ترموکوپل K طراحی شده ! کافیه دیتاشیت اون رو از نت برداری و مارشو ببندی همین !
        داخل این چیپ قسمت Cold junction ترموکوپل منظور شده و خروجی اون 10mv/c بر درجه سانتی گراد هست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taktrashe
          وقت بخیر

چیپ AD595 ساخت analogdevice برای ترموکوپل K طراحی شده ! کافیه دیتاشیت اون رو از نت برداری و مارشو ببندی همین !
          داخل این چیپ قسمت Cold junction ترموکوپل منظور شده و خروجی اون 10mv/c بر درجه سانتی گراد هست .
          این آی سی دوتا کار انجام میده:
          اول اینکه جبران سازی اتصال سرد رو انجام میده و دوم اینکه خروجی ترموکوپل رو با یه ضریب بالا تقویت میکنه تا استفاده ازش راحت بشه.

اما این آی سی خروجی تروموکوپل رو خطی نمیکنه.

جهت اطلاعات کلی در خصوص ترموکوپل و اندازی گیری خروجی آن لینک زیر شاید بدرد بخوره:
          http://elecfan.persianblog.ir/post/4/
          خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed8419215
            این آی سی دوتا کار انجام میده:
            اول اینکه جبران سازی اتصال سرد رو انجام میده و دوم اینکه خروجی ترموکوپل رو با یه ضریب بالا تقویت میکنه تا استفاده ازش راحت بشه.

اما این آی سی خروجی تروموکوپل رو خطی نمیکنه.

جهت اطلاعات کلی در خصوص ترموکوپل و اندازی گیری خروجی آن لینک زیر شاید بدرد بخوره:
            http://elecfan.persianblog.ir/post/4/
            سلام این ای سی برای pt100جواب می ده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
              سلام این ای سی برای pt100جواب می ده
              خیر. برای اندازه گیری سنسور های مقاومتی، باید اون سنسور رو با یه جریان ضعیف درایو کرد (مثلا 100 میکرو آمپر. که جریان رو بر مبنای حداکثر میزان تلفات داخلی مجاز در سنسور انتخاب میکنن و برای Pt100 و Pt500 و Pt1000 مقادیر متفاوت هستند)

مورد دیگه در خصوص سنسورهای مقاومتی، اثر سیم های ارتباطی هست.
              از آنجایی که تغییرات مقاومت سنسورهای مفاومتی در اثر دما خیلی کم هست، مقاومت سیم های ارتباطی هم می تواند باعث ایجاد خطا در اندازه گیری شود. لذا این سنسورها اغلب به صورت سه و یا چهار سیمه اتصال داده میشوند و توسط مداری اثر سیم ها حذف میشود.
              خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

دوستان تا حالا شده ترموکوبل نوع K رو به یک المنت نزدیک کنید بعد دما تغییرات عجیب غریبی داشته باشه(به خاطر القای ولتاژ المنت روی سنسور)؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Homayon
                  دوستان تا حالا شده ترموکوبل نوع K رو به یک المنت نزدیک کنید بعد دما تغییرات عجیب غریبی داشته باشه(به خاطر القای ولتاژ المنت روی سنسور)؟
                  به المنت نزدیک نکردم ولی به بخاری نزدیک کردم و تغیرات دماییشو دیدم.

دیدگاه

من کنار لامپ رشته ای نزدیک کردم مشکلی نداشته
                    کنار المنت 1000W هم داخل کوره گذاشتم ولی از AD595 استفاده می کردم اونم مشکلی نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط manzari2010
                      من کنار لامپ رشته ای نزدیک کردم مشکلی نداشته
                      کنار المنت 1000W هم داخل کوره گذاشتم ولی از AD595 استفاده می کردم اونم مشکلی نبود
                      زمانی این مشکل پیش میاد که سنسور به یک بدنه فلزی دستگاه که بدنه اون برق دار باشه برخورد کنه پیش می آید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X