اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک برای ترانسهای افزاینده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک برای ترانسهای افزاینده

لباسلام خدمت دوستان و سروران گرامی حقیقتش من مقالاترو فرمولهای دوستان رو خوندم از اونجاییکه سواد مفنی نداشتم متاسفانه متوجه نشدم اما یه نیاز اساسی به ترانسفورماتور دارم من اول یه سوال داشتم میخاستم بدونم که اولا ترانسهای افزاینده علاوه بر ولتاژ میتونن آمپر رو هم افزایش بدن من یک یه جریان ورودی ١٢ولت و ۵٠ میلی آمپر داشتم میخواستم اون رو به ولتاژ ۵ ولت و ٨٠٠ میلی آمپر تبدیل کنم آیا امکان داره با یک ترانس افزاینده ولتاژ و آمپراژ رو بالا ببرم و با یک ترانس دیگه کاهنده ولتاژم رو به ۵ یا ٨ ولت کاهش و آمپر رو به ٨٠٠ میلی آمپر تبدیل کنم تا جریان لازم رو بدست بیارم سوال دوم آیا امکان داره خروجی باطری خودرو اما از نوع ac اون یعنی ١٢ ولت و ٨ آمپر تبدیل به ٢٢٠ ولت و ١۵ یا ٢۴ آمپر تبدیل کنم یعنی ترانسی داشته باشم که این ولتاژ و آمپراژ رو بهم بده و اگر میشه امکانش هست مشخصات اولیه و ثانویه ترانس رو بهم بدین ممنونتون میشم من نرم افزارشم دارم ولی متاسفانه از فرمولاش سر در نیاوردم خیلی خیلی ممنونتون میشم که کمکم کنید

پاسخ : درخواست کمک برای ترانسهای افزاینده

الزلما نه با ترانس ولی با مداراتی میتوان این کار را کرد اما در محدوده ای که شما تعیین کرده اید این کار امکان پذیر نمیباشد و باعث نفض قانون بقا انرژی و فیزیک و طبیعت و هستی و ..... میشود :rolleyes:
    12 ولت 50 میلی آمپر معادل 600 میلی وات میباشد ولی 5ولت 800 میلی آمپر معادل 4 وات میباشد و توان خروجی نمی تواند از ورودی بیشتر باشد
    همچنین در مورد باطری 12 ولت 8 آمپر 96 وات و 220 ولت 15 آمپر 3300 وات میباشد

همیشه بایستی توان ورودی بیشتر و یا در بهترین حالت غیر ممکن برابر ورودی باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armanic
      الزلما نه با ترانس ولی با مداراتی میتوان این کار را کرد اما در محدوده ای که شما تعیین کرده اید این کار امکان پذیر نمیباشد و باعث نفض قانون بقا انرژی و فیزیک و طبیعت و هستی و ..... میشود :rolleyes:
      12 ولت 50 میلی آمپر معادل 600 میلی وات میباشد ولی 5ولت 800 میلی آمپر معادل 4 وات میباشد و توان خروجی نمی تواند از ورودی بیشتر باشد
      همچنین در مورد باطری 12 ولت 8 آمپر 96 وات و 220 ولت 15 آمپر 3300 وات میباشد

همیشه بایستی توان ورودی بیشتر و یا در بهترین حالت غیر ممکن برابر ورودی باشد
      باسلام خدمت سرور گرامی آرمان عزیز از پاسختون کمال امتنان رو دارم ولی یه سوال دیگه دارم ازتون اگر بخوام ورودی رو بجای باطری از ژنراتور بگیرم از همین ژنراتورهای ینزینی ضعیف که چهارصد یا پاند وات قدرت دارن آیا امکان داره با
      دور موتور ثابت دوتا ترانس افزاینده بعدش بزارم که توان مثلا هفتصد ولت خروجی رو تقسیم کنم بر دو که به هر ترانسی چهارصد ولت برسه که اونا اون ۴٠٠ولت رو دوبرابر کنن ولی ٨ آمپر ورودی رو همون هشت آمپر بدن یعنی خروجی هر دو ترانسم هشتصد ولت و هشت آمپر بهم بده مثلا با ضخیمتر کردن سیمپیچ اولیه و ثانویه امکانش هست بتونم هشت آمپر ورودی رو از هر دوتا ترانس پس بگیرم یا اینکه آمپر هم مثل ولتاژم نصف میشه کلا منظورم اینه که بتونم از یک دینام توان دوبرابری بگیرم اینطوری که شما فرمودید ترانسهای افزاینده همه هنرشون اینه که ولتاژ رو زیاد کنن ولی کاری با آمپراژ ندارن من درست از فرمایشتون برداشت کردم صحیحه ؟؟؟ از لطفتون ممنونم مخلص شما م

دیدگاه

و یه سوال دیگه هم داشتم میخاستم بدونم تو یک مدارد اینورتر که ورودیم یه باری ماشینه که دوازده ولت و دوازده آمپره میشه یه ترانس افزاینده سفارش بدم که همون دوازده آمپر رو بهم خروجی بده یعنی دیستوبیست ولت و دوازده آمپر خروجی ازش بگیرم و سوال دومم اینه که میشه اون مداری که فرمودید که آمپر رو زیاد میکنه قبل یا بعد از مدار اینورتور وصلش کنم که اگر بشه یه آمپرم اضافه کنه و تو خروجیم نشون بده خیلی خیلی ممنونتون میشم جوابمو بدید چون یه جورایی برام حیاتیه از لطفتون ممنونم آرمین عزیز و گرامی متشکرم دوست عزیز

دیدگاه

با سلام
          یه اصلی توی آفرینش وجود داره و اونم اصل بقای انرژیه. یعنی هر جور و با استفاده از هر روشی که انرژی رو تبدیل کنی (در حالت ایده ال که تلفاتی نداشته باشی) حداکثر همون مقدار انرژی رو میتونی بگیری. چون ما معمولا انرژی رو آنلاین مصرف میکنیم این موضوع در مورد توان هم صادقه.
          فرمول توان میشه ولتاژ ضرب در آمپر. شما از هر روش تبدیلی که استفاده کنی حاصلضرب ولتاژ در آمپر ورودی رو باید بدست بیاری و روی گرفتن 80 درصد این مقدار تو خروجیت میتونی حساب کنی. دیگه این مقدار محاسبات ساده و قابل انجامه.
          کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X