اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

این امپ چقدر هزینه دارد؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

این امپ چقدر هزینه دارد؟؟؟؟

سلام--
    من از مسائل الکترونیک زیاد سررشته ندارم ونمی داستم کجا این دوسوالم را مطرح کنم---پس شرمنده--
    1-ایا مدار یا کابلی هست که دیجیتال را به انالوگ تبدیل کند-واضع تر بگویم یک ال ای دی دارم که خروجی اپتیکال اوت دارد می خواهم یک خروجی از ال ای دی ام بگیرم وبه ضبط خانگی وصل کنم-(ال ای دی ام خروجی سوزنی ندارد) که صدای ال ای دی ام از داخل ضبطم بیاید مخصوصا برای دیدن فیلمها--همچینین راهی یا قطعه ای وجود دارد--
    2-می خواهم یک امپ بخرم یا بگم یکی برایم درست کنند برای سیستم صوتی وتصویری خانگی-می خواهم 4 تا باند 150 وات ویک ساب 200 وات را ساپورت کند یعنی 5تا فیش خروجی داشته باشد وصدای خوبی خارج شد با این اوصاف چه قدر قیمت این امپ برایم هزینه دارد چه درست کنند چه دسته دوم بخرم---
    متشکرم----شرمنده
    ايت الله بهجت:به علم تان عمل کنيد

پاسخ : این امپ چقدر هزینه دارد؟؟؟؟

نوشته اصلی توسط poloton7
    سلام--
    من از مسائل الکترونیک زیاد سررشته ندارم ونمی داستم کجا این دوسوالم را مطرح کنم---پس شرمنده--
    1-ایا مدار یا کابلی هست که دیجیتال را به انالوگ تبدیل کند-واضع تر بگویم یک ال ای دی دارم که خروجی اپتیکال اوت دارد می خواهم یک خروجی از ال ای دی ام بگیرم وبه ضبط خانگی وصل کنم-(ال ای دی ام خروجی سوزنی ندارد) که صدای ال ای دی ام از داخل ضبطم بیاید مخصوصا برای دیدن فیلمها--همچینین راهی یا قطعه ای وجود دارد--
    2-می خواهم یک امپ بخرم یا بگم یکی برایم درست کنند برای سیستم صوتی وتصویری خانگی-می خواهم 4 تا باند 150 وات ویک ساب 200 وات را ساپورت کند یعنی 5تا فیش خروجی داشته باشد وصدای خوبی خارج شد با این اوصاف چه قدر قیمت این امپ برایم هزینه دارد چه درست کنند چه دسته دوم بخرم---
    متشکرم----شرمنده
    1:lمبدل برای این مدل خروجی ها هست ( فکر اسمش مدیا کانورتر بود )
    2: با این توان خونه رو میترکونه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
      1:lمبدل برای این مدل خروجی ها هست ( فکر اسمش مدیا کانورتر بود )
      2: با این توان خونه رو میترکونه
      سلام-- توی بازار این مدیا کانورتر است؟؟/
      2-در امپ اگر از ساب و یک باند دیگر چشم پوشی کنم فقط 3 تا باند 150 وات باشد چقدر هزینه دارد؟؟

دیدگاه

سلام
        چند تا سوال و مطلب مهم هست که پاسخ و دونستنشون خیلى رو تصمیم شما تأثیر میذاره.

نکته اول اینه که خروجی اپتیکال تلویزیون ها معمولآ دو کاناله هست و صدای 5.1 رو دیکود نمیکنه .

سوال اول هم اینه که این واتهایی که شما بیان میکنید ، از کجا نشأت میگیره ، قبلآ جایی یه سیستم با این توان دیده بودین که نظرتون رو جلب کرده؟
        بلندگو هم داری یا باید بخرید؟
        چرا سه کاناله؟
        مبدل اپتیکال به استریو موجود و تقریبآ ارزونه اما مبدل اپتیکال به 5.1 آنالوگ کمیاب تره و یکم گرون میشه ... که دیگه نمیصرفه
        بلندگو رو حاضری و با جعبه میخواین یا میخواین جعبه بسازین؟
        از اونجایى که به گفته خودتون زیاد از الکترونیک سر رشته ندارین (مثل خودم) ، خرید آمپ وبلندگو بهتره .
        اگه زیر یکً تومن هزینه میخواین بکنین سینمای خانگی بخرین و اگه بالا تر سینمای های فای پایونییر که زیر 3 تومن بهترین گزینه است.
        اما اگه میخواین بدین براتون بسازن ، بفرمایید تا در مورد هزینه ساخت صحبت کنیم...
        دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

[quote author=nn20 link=topic=91752.msg572972#msg572972 date=1396604285]
          سلام
          چند تا سوال و مطلب مهم هست که پاسخ و دونستنشون خیلى رو تصمیم شما تأثیر میذاره.

نکته اول اینه که خروجی اپتیکال تلویزیون ها معمولآ دو کاناله هست و صدای 5.1 رو دیکود نمیکنه .

سوال اول هم اینه که این واتهایی که شما بیان میکنید ، از کجا نشأت میگیره ، قبلآ جایی یه سیستم با این توان دیده بودین که نظرتون رو جلب کرده؟
          بلندگو هم داری یا باید بخرید؟
          چرا سه کاناله؟
          مبدل اپتیکال به استریو موجود و تقریبآ ارزونه اما مبدل اپتیکال به 5.1 آنالوگ کمیاب تره و یکم گرون میشه ... که دیگه نمیصرفه
          بلندگو رو حاضری و با جعبه میخواین یا میخواین جعبه بسازین؟
          از اونجایى که به گفته خودتون زیاد از الکترونیک سر رشته ندارین (مثل خودم) ، خرید آمپ وبلندگو بهتره .
          اگه زیر یکً تومن هزینه میخواین بکنین سینمای خانگی بخرین و اگه بالا تر سینمای های فای پایونییر که زیر 3 تومن بهترین گزینه است.
          اما اگه میخواین بدین براتون بسازن ، بفرمایید تا در مورد هزینه ساخت صحبت کنیم...
          [/quote
          سلام دوست من-- من می خواستم سینمای خانگی بخرم دیدم یک مدل ارزان سینمای خانگی ال جی قیمتش بود 570 هزار تومان که اصلا صدای خوبی نداشت--برای همین تصمیم گرفتم یک امپ با حدودا حداکثر 200 هزار تومان بخرم بعد 3 عدد باند سونی دسته دوم مدلهای سری rv یا vx بخرم که هر باند حدادا 60 هزار تومان است یا کمی بیشتر- که واتهای هر باند که نگاه کردم حدودا 150 وات بود در امپدانس 6 اهم که سه تا باند می شود 200 هزار تومان ویک امپ حدودا 200 هزار تومان جمعا می شود حداکثر 400 هزار تومان --که dvd player هم دارم ---حالا نظر شما چی است--
          2- مبدل اپتیکال به استریو چی هست--چون یک ضبط کوچک ال جی دارم که وردی خروجی aux دارد این مبدل را می خواهم که فلش را به ال ای دی بزنم صدایش از ضبط بیرون بیاید---فقط برای همین--

دیدگاه

الان موضوع روشن شد .
            این باندهایی که گفتین رو من ندیدم اگه ازش عکسی دارین قرار بدین .من یه چندتا عکس سرچ کردم که اگه همونا باشه 150 وات که هیچ ، 15 وات هم نیستن ! البته نه در این حد اما حدودآ بیش از 30 40 وات نمیتونه باشه.
            مگر اینکه اونایی که من دیدم با اونی که شما فرمودی فرق داشته باشه.
            اگه استریو و در حد 50 وات بخوای و مدار ساده و باکیفیت داشته باشه میشه از سریSTK ها استفاده کرد مثلآ STK4192II که در اکثر ضبطای های فای سونى هم ازین سری استفاده میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
              الان موضوع روشن شد .
              این باندهایی که گفتین رو من ندیدم اگه ازش عکسی دارین قرار بدین .من یه چندتا عکس سرچ کردم که اگه همونا باشه 150 وات که هیچ ، 15 وات هم نیستن ! البته نه در این حد اما حدودآ بیش از 30 40 وات نمیتونه باشه.
              مگر اینکه اونایی که من دیدم با اونی که شما فرمودی فرق داشته باشه.
              اگه استریو و در حد 50 وات بخوای و مدار ساده و باکیفیت داشته باشه میشه از سریSTK ها استفاده کرد مثلآ STK4192II که در اکثر ضبطای های فای سونى هم ازین سری استفاده میشه.
              متشکر--مثلا این نوع باندهایی که دز لینک زیر می گذارم(البته اگر مخالف قوانین فروم نباشه--شرمنده)--در لینک زیر یک سایت فروش محصولات دسته دوم است که یک یونیت و 4 تا باند کنارش است من دوست دارم مثل این از 4 تا باند استفاده کنم با قدرت وکیفیت بهتر از یونیت خودش--مثلا بجای یونیت خودش از امپلی فایر استفاده کنم که قدرت وکیفیت بهتری بدهد اگر امکان دارد--نظر شما چی هست--
              http://qom.sheypoor.com/%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C/%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D9%88-%D8%B6%D8%A8%D8%B7-cd/1000%D8%A7%D9%88%D8%A7sony900-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%87%D8%AF%DB%8C%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF/a1535927.html

دیدگاه

این همونیه که من فکرشو میکردم . احتمال زیاد کلش از 150 وات تجاوز نمیکنه .
                داخل همین سیستم و حتی مدل های جدید تر از این هم از سری STK استفاده شده ،اما نکته ی مهم ظبطای سونی اینه که از مدارات واسط خوبی برای افزایش حجم صدا استفاده میکنه که حتی در سری های بعدی این مدل از DSP برای بخش صدا استفاده کرده بود و آمپ خالی و بدون مدار واسط مثل تون کنترلر و اکولایزر حتی با استفاده از همین آی سی آمپ که در این مدل استفاده شده نمیتونه صدایی به خوبی مدار خودش بده چون آی سی آمپ یه بخشه، تغذیه مناسب و مدارات واسط نیمه حرفه ای یه بخش دیگه.

اما در کل یه آمپ دو کاناله 50x2 واتی کارتو راه میندازه.
                سه کاناله 150 واتی خیلی برای این بلندگو ها زیاد و بایک کانال میشه همسو سوزوند،توان 150 وات میشه باندای مراسم عروسی... (البته نیمه حرفه ای )

دیدگاه

nn20 عزیز درست میگن، 150 وات خیلیه :eek: نکته اینجاست که شما که دنبال کیفیت صدا هستید این باندهای تجاری و شرکتی اصلا پاسخ گوی نیاز شما نیست اگه شما به این باندهایی که لینک گذاشتید بهترین آمپلیفایر هم وصل کنید تغییری تو صدا ایجاد نمیشه و باز همون صدای اصلی که فقط بیس خیلی قوی یا بیس و تریبل خیلی قوی هست بدون هیچ جزئیاتی پخش میشه.

ولی به نظر من شما که یک سیستم درست حسابی و با کیفیت نیاز دارید سراغ این سیستم ها نرید و یا سینمای خانگی نخرید چونک اگه بخواید یکی از این سینما خانگی های قوطی پلاستیکی که هیچ کیفیت خوبی هم ندارند تهیه کنید حداقل از 700تومان باید خریداری کنید. که حتی اگه برای فیلم هم مناسب باشه اصلا برای موزیک مناسب نیست.
                  I Love Music

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                    کاری که شمای میخوای انجام بدی غیر معقول و هزینه رو هزینه هست

همین باندهای rv یا vx که میفرمایید, کل سیستمش رو با 200 یا 250 تومن میشه تهیه کرد که تو بحث حجم صدا, جایی برای گلگی ندارن . ولی تو بحث تفکیک و شفافیت جای تامل دارن
                    من خودم سیستم کامل vx-88 رو دارم که استفاده نمیکنم !به گفته خودش هم تو هر خروجی 200 وات میده !!!!!!! :eek: اینجور سیستمها فقط توان بالایی برای درایو شدن مصرف میکنن ولی حساسیت سیگنال پایینی دارن . واسه همین شما وقتی پشت اسپیکرهاشون رو میخونی و میبینی مثلاً زده 200 وات رو 6 اهم تو دلت میگی wow عجب قدرتی داره . البته به قول دوستان اینجور واتها حقیقی نیست و جنبه تجاری داره واسه ترغیب مشتری واسه خرید ! 200 وات تو 1 خروجی میدونی یعنی چی ؟؟؟ :eek:
                    من باند 30 واتی پایونیر مدل st-100 دارم و با آمپ پایونیر که تو هر خروجی فقط 15 وات RMS میده درایوشون کردم که هم تو حجم و هم تو کیفیت دوبرابر اینجور ضبطها صدا میده ! چون حساسیت بالاست و توان مصرفی فوق العاده پایین
                    البته این ضبطها از سینماهای خانگی ال جی و سامسونگ و غیره تو رنج قیمتی 600 - 700 تومن صدای به مراتب بهتر و قویتری میدن ولی به علت از مود افتادن ارزون شدن

در کل شما بری یه آمپ a-v دست دوم 5.1 و یا 7.1 کاناله پیدا کنید خیلی به صرفه تره و ضمن اینکه سیستم شما شکیل تر میشه و موقع فروش هم متقبل ضرر کمتری میشی .
                    بلندگو هم همینطور . یه کمی هزینه کن و دست از اینجور افکار بردار که تهش چز پشیمونی چیزی برات نمیونه

اینکه بخوای آمپ بسازی خیلی خوبه و جای تحسین داره ! ولی نه برای استفاده به عنوان سیستمی که بذاری پای میز تلویزیون و بخوای ازش استفاده کنی !
                    خود آمپ ساختن و مقوله رفع نویز و .... خودش کلی دردسر داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
                      این همونیه که من فکرشو میکردم . احتمال زیاد کلش از 150 وات تجاوز نمیکنه .
                      داخل همین سیستم و حتی مدل های جدید تر از این هم از سری STK استفاده شده ،اما نکته ی مهم ظبطای سونی اینه که از مدارات واسط خوبی برای افزایش حجم صدا استفاده میکنه که حتی در سری های بعدی این مدل از DSP برای بخش صدا استفاده کرده بود و آمپ خالی و بدون مدار واسط مثل تون کنترلر و اکولایزر حتی با استفاده از همین آی سی آمپ که در این مدل استفاده شده نمیتونه صدایی به خوبی مدار خودش بده چون آی سی آمپ یه بخشه، تغذیه مناسب و مدارات واسط نیمه حرفه ای یه بخش دیگه.

اما در کل یه آمپ دو کاناله 50x2 واتی کارتو راه میندازه.
                      سه کاناله 150 واتی خیلی برای این بلندگو ها زیاد و بایک کانال میشه همسو سوزوند،توان 150 وات میشه باندای مراسم عروسی... (البته نیمه حرفه ای )
                      خیلی متشکر----با تشکر ویژه از دوستان عزیزم از اینکه چیز تازه وجدیدی به من یاد دادند-این اینجور اطلاعات را هر کسی بلد نیست :applause:
                      چون مبتدی هستم -واز مسائل الکترونیک اشنای چندانی ندارم این نظرات را دادم- شرمنده----چون من زمانی که این نوع ضبط روی بورس بود از خیابانی لوازم صوتی وتصویری بود رد می شدم صدای این نوع ضبط ها مخصوصا سونی می شنیدم دوست داشتم روزی مثل این ضبط ها با صدای خوب و با کیفیت داشتم باشم اما ان زمان خیلی گران بود--- -برای من مهم است که وقتی موسیقی و فیلم نگاه می کنم علاوه بر صدای زیر خوب ودلنشین در موزیک مثلا در فیلم اکشن صدای انفجار با صدای عالی بشنوم---حالا به نظر شما چه نوع و با چند باند- وبا چه هزینه ای می توان این شرایط را با هزینه معقول انجام داد -دوست دارم هر کس صدای این سیستم را بفهمد بگویید حتما خیلی گران خریدی :biggrin:--شوخی کردم---تشکر

دیدگاه

به نظر من و جناب اکسیژن شما اول یه آمپ AV 6 کاناله بخر هر مارکی که شد، مثل سونی ، کنوود یا پایونییر بعد خرد خرد هر موقع پول داشتی براش جفت جفت باند بخر هر مارکی که خواستی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
                          به نظر من و جناب اکسیژن شما اول یه آمپ AV 6 کاناله بخر هر مارکی که شد، مثل سونی ، کنوود یا پایونییر بعد خرد خرد هر موقع پول داشتی براش جفت جفت باند بخر هر مارکی که خواستی...
                          سلام--تشکر
                          یک باند 6کاناله AV اول بخرم-درسته فهمیدم---منظورتان چیست؟؟از کجا؟نو یا دسته دوم؟چند وات؟قیمتش چند است؟---مثلا به بروم به بازار چی بگم مشخصات کامل را بگویید----------متشکر--می شود جواب همه سوالاتم را بدهید چون برای شما قضیه حل شده ولی برای من ناشنا مبهم است---شرمنده :cry:

دیدگاه

درود دوستان عزیز
                            من یک نمونه عکس از داخل سری امپلیفایر های سینمای خانگی avپیدا کردم گفتم بزارم دوستان ببینن denon avr-e300 میباشد و این که برای تغذیه امپلی فایر از ترانس خطی استفاده کرده oo:
                            http://ali-elec1.persiangig.com/image/AVR-E300_Top_View_No%20Cover_LR_L.JPG
                            Fail Never
                            گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
                            دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط poloton7
                              سلام--تشکر
                              یک باند 6کاناله AV اول بخرم-درسته فهمیدم---منظورتان چیست؟؟از کجا؟نو یا دسته دوم؟چند وات؟قیمتش چند است؟---مثلا به بروم به بازار چی بگم مشخصات کامل را بگویید----------متشکر--می شود جواب همه سوالاتم را بدهید چون برای شما قضیه حل شده ولی برای من ناشنا مبهم است---شرمنده :cry:
                              درود دادش بستگی داره چه قدر بخوای هزینه کنی دسته دو بگیری بهتره ولی سالم باید باشه سایت های اگهی زیاده باید چک کنی به طور مثال شیپور چند نمونه اگهی داره مثل :دنوون 2113 خیلی فول هست و خوشگل همچی تمومه من که عاشقش شدم اگه پول داشتم میخرید زده 2950 اینم اگهیش:
                              http://www.sheypoor.com/%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C/%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C/%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1/%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86/%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%B2%DB%8C%DA%A9-denon-avr2113/a1550158.html
                              بقیه اگهی ها رو هم چک کن
                              Fail Never
                              گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
                              دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X